Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
deklaratsii zi simeynym likarem deklaratsii zi simeynym likarem

Економіка

Понад 21 мільйон українців уже обрали сімейного лікаря

Опубліковано

В Україні вже понад 21 мільйон людей підписали декларації зі своїм сімейним лікарем. Найбільше — у Полтавській, Хмельницькій, Житомирській і Чернігівській областях, повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я.

“За 7 місяців кампанії “Лікар для кожної сім’ї” свого терапевта, педіатра чи сімейного лікаря обрали понад 21 мільйон українців. Найбільш активними були жителі Полтавської, Хмельницької, Житомирської і Чернігівської областей — тут декларації зі своїм лікарем підписали понад 60% мешканців”, – зазначили у МОЗ.

Водночас, позначку 50% не перетнули лише у трьох областях України — у Луганській (свого лікаря обрали 49% жителів), Одеській (43%) та Закарпатській (41%), поінформували у відомстві.

“Як свідчить світова практика, більшість проблем із здоров’ям можуть бути вирішені на рівні первинної допомоги, особливо у разі вчасного звернення. Сімейний лікар, терапевт чи педіатр не лише встановлює діагноз і лікує найбільш поширені хвороби, травми, отруєння, а й консультує щодо здорового способу життя, дає направлення на аналізи, до вузьких спеціалістів, видає довідки”, – наголосили у МОЗ.

Як обрати собі лікаря?

Зараз ви не мусите звертатись до лікаря “строго за пропискою” – можете обрати лікаря, який працює біля вашого дому, роботи тощо.

Кожен українець може вибрати терапевта, педіатра або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі, а гроші за медичне обслуговування заплатить держава. Поки кампанія з вибору лікаря (процес вибору лікаря і укладення договорів) триває у пілотному режимі. Початок національної кампанії – 1 квітня 2018 року.

Читайте також: Першу в країні сільську амбулаторію збудували на Кіровоградщині

У МОЗ кажуть, найпростіший варіант – ви знаєте хорошого лікаря, обслуговувались у нього і залишились задоволені результатами. Якщо ж такого лікаря ви поки не знайшли, поцікавтеся у родичів, сусідів, друзів, колег – можливо, у них був позитивний досвід у амбулаторії сімейної медицини або поліклініці, яка підходить вам географічно.

Ви також можете звернутись у місцевий відділ охорони здоров’я. Там вам розкажуть, які лікарі працюють у вашому населеному пункті чи районі. Інший варіант – просто зверніться у будь-який медичний заклад і познайомтеся з лікарями. Інформацію про них можна отримати у місцевому відділі охорони здоров’я або безпосередньо в реєстратурі. Деякі медичні заклади вже мають свої власні сайти з такою інформацією.

Підписати декларацію можна і у приватному медзакладі.

“На сьогодні до реформи приєднались 40 приватних клінік та 33 лікарі-ФОП. Загалом уже 623 медичних заклади уклали договори з Національною службою здоров’я і отримують фінансування за новою моделлю. Лише в жовтні ці заклади отримали майже 800 млн грн від Нацслужби здоров’я”, – зазначили у МОЗ.

З 1 січня 2019 року пацієнти, які не оберуть сімейного лікаря та не підпишуть з ним декларацію, оплачуватимуть медичні послуги на первинному рівні.

Як підписати декларацію?

  1. Пацієнт має звернутися у медичну установу, яка має бути під’єднаною до електронної системи охорони здоров’я, де працює лікар (сімейний лікар, педіатр чи терапевт), із яким він хоче підписати декларацію. Для цього необхідно мати з собою паспорт, ідентифікаційний код, мобільний телефон і свідоцтво про народження дитини (для педіатра і сімейного лікаря). Уточнити інформацію про те, чи підключений медзаклад до електронної системи охорони здоров’я, можна у реєстратурі або в лікаря. Також ви можете перевірити це самостійно.
  1. Уповноважена особа медзакладу має внести дані пацієнта до електронної бази (реєстратор, медсестра або лікар).
  2. Для уникнення шахрайських дій, на мобільний телефон пацієнта надсилають СМС-код, що підтверджує реєстрацію. Якщо пацієнт не має мобільного телефону, лікар/медсестра має відсканувати оригінали документів та долучити їх до декларації в електронній системі.
  3. Примірник декларації роздруковують та перевіряють персональні дані пацієнта.
  4. Якщо інформація введена правильно, у медзакладі роздруковують два ідентичних примірники декларації: один залишається у лікаря, інший — у пацієнта.
  5. Пацієнт підписує обидва примірники декларації.
  6. Уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис на декларацію та додає її до системи “Електронне здоров‘я”.

Економіка

ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

Опубліковано

Євросоюз виділив Україні 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility. Загалом упродовж 2024–2027 років Україна має отримати 50 мільярдів євро. Отримані кошти спрямують на покриття найважливіших бюджетних видатків.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Дякую Єврокомісії за позитиву оцінку виконання п’яти індикаторів, що є передумовою для виділення коштів…Вдячні Європі за прогнозовану ритмічну підтримку. Це запорука нашої стійкості, успішного відновлення та створення точок росту економіки на майбутнє», — зазначив Шмигаль.

Читайте також: Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Це вже другий транш фінансування за програмою Ukraine Facility. У березні Євросоюз виділив Україні перші 4,5 млрд євро. Наразі уряд України очікує на швидке виділення третього траншу обсягом 1,89 млрд євро.

Загалом цього року Україна очікує в межах програми Ukraine Facility 16 млрд євро.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: ЄС

Читати далі

Економіка

Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Опубліковано

Сенат США прийняв законопроект щодо зовнішньої допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та іншим країнам для протидії впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні на суму $95,3 мільярда. У цій сумі близько 61 мільярда доларів передбачено для України.

Про це повідомляє Сенат США.

Голосування

Під час голосування за законопроєкт, що передбачає надання допомоги Україні, 79 сенаторів проголосували “за”. Зазначений пакет допомоги включає асигнування у розмірі $60,84 мільярда для України, $26 мільярдів для Ізраїлю, а також гуманітарну допомогу для мирного населення в зонах конфліктів по всьому світу.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Тепер документ повинен підписати президент США Джо Байден.

У рамках цього законопроєкту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету.

Нагадаємо, що ЗСУ встановили прапор України в Козачих Лагерях на лівому березі Херсонщини.

Також ми повідомляли, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: з вільного доступу

Читати далі

Економіка

На Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів

Опубліковано

Німецька компанія MC-Bauchemie має намір інвестувати в розширення виробництва сухих будівельних сумішей у Березані, що знаходиться в Київській області.

Про це повідомляє UBN.

“Ми маємо намір побудувати нову лінію для спеціальних будівельних матеріалів, таких як різноманітні полімерцементні суміші для конструкційного ремонту бетону, топпінги для промислових підлог, гідроізоляційні матеріали, високофункціональні клеї для плитки”, – розповідає директор MC-Bauchemie Ukraine Артем Приймаченко.

Читати також: В Дії.Освіта зʼявився новий симулятор для розвитку менторських навичок

Приблизна сума інвестицій складатиме 1,5 млн євро. За словами Приймаченка, MC-Bauchemie планує вкласти в проєкт власні кошти.

“Ми в даний момент знаходимось у процесі отримання гарантії від міжнародних організацій, щодо військових ризиків. Ми розглядаємо варіанти – чи то німецький уряд, чи MIGA від Світового банку”, – пояснив він.

Вказується, що нова лінія в Березані може бути запущена наприкінці 2025 року.

Нагадаємо, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: UBN

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: