Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Полтава отримала гендерний паспорт міста

Опубліковано

Для Полтави розробили гендерний паспорт міста. Це аналітичне дослідження, що відображає демографічну ситуацію у місті та ступінь залучення чоловіків і жінок у різні сфери життєдіяльності міста.

Про це повідомляє портал міської ради. 

Що таке гендерний паспорт?

У паспорті систематизована інформація щодо демографічної ситуації, охорони здоров’я, зайнятості населення, освіти і науки, фізичної культури та спорту, представництва чоловіків і жінок в органах місцевого самоврядування, а також протидії гендерно зумовленому насильству у місті Полтаві.

 

Також повідомляється, що гендерний паспорт розроблений на основі даних, отриманих від Головного управління статистики у Полтавській області, Полтавської міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості, виконавчих органів Полтавської міської ради, закладів вищої освіти міста Полтави.

«Розробка гендерної політики міста Полтави на основі гендерного паспорта дасть можливість більш детально зрозуміти рівень гендерної рівності у місті та здійснювати гендерно орієнтоване бюджетування міста, що сприятиме соціально-економічному розвитку громади», – наголосили в міській раді.

Читайте також: У Маріуполі створили мурал, присвячений проблемі домашнього насильства

Ключові факти, отримані у результаті гендерного дослідження

– Станом на 1 січня 2020 р. постійне населення міста Полтави становило 279628 осіб, з них 53,8 % – жінки та 46,2 % – чоловіки. На 1000 жінок припадає 859 чоловіків.

– Середній вік населення міста Полтави зріс з 38 років (01.01.2002 р.) до 42 років (01.01.2020 р.), що підтверджує світовий тренд старіння населення. Середній вік чоловіків зріс до 42 років, а жінок – до 44 років.

– У місті Полтаві жінки у порівнянні з чоловіками раніше вступають у шлюб. Жінки найчастіше виходять заміж у 20-24 роки, а чоловіки найчастіше одружуються у 25-29 років.

– Чисельність народжених хлопчиків превалює. За період 2000-2019 рр. на 100 дівчаток у середньому народилось 110 хлопчиків.

– На 1000 осіб дорослого населення припадає 1269 випадків захворювань. Переважна більшість полтавців має хвороби системи кровообігу, органів травлення, органів дихання.

– Серед лікарів усіх спеціальностей у місті Полтаві переважають представниці жіночої статі (85,7 %).

– У гендерній структурі безробітних міста Полтави переважають жінки, а серед безробітних осіб з інвалідністю – чоловіки.

– У місті Полтаві серед загальної кількості дітей у закладах дошкільної освіти та загальноосвітніх навчальних закладах переважать хлопчики. В той час як у гендерній структурі здобувачів вищої освіти переважать представниці жіночої статі.

– У місті Полтаві наявна значна кількість науково-педагогічних і наукових кадрів. У закладах вищої освіти міста Полтави серед кандидатів наук переважають жінки (68,0 %), в той час як ступені докторів наук переважно мають чоловіки (54,0 %).

– У дитячо-юнацьких спортивних школах міста Полтави переважать хлопці (75,6 %).

– У гендерній структурі органів місцевого самоврядування міста Полтави превалюють жінки (74,0 %). Проте за категоріями посад органів місцевого самоврядування співвідношення жінок і чоловіків відрізняється. У третій категорії посад переважають чоловіки, а у категоріях посад з четвертої по сьому – жінки. У депутатському корпусі Полтавської міської ради сьомого скликання – 20,0 % жіночої статі та 80,0 % чоловічої статі.

– У 2019 р. було зареєстровано 4068 звернень щодо домашнього насильства та насильства за ознакою статі, з них: 3212 від жінок, 776 від чоловіків та 80 від дітей.

Фото: i1.poltava.to

Суспільство

В Україні запустили навчальну програму для стартаперів

Опубліковано

Український фонд стартапів спільно зі спільнотою креативних організацій CASES запустив безкоштовний курс для стартапів, які планують взяти участь у програмі фінансування УФС – «Гранти Українського Фонду Стартапів».

Про це пише AIN.UA.

Курс стане доступним з 5 липня 2021 року.

 

Про що курс

Мета курсу – розповісти стартапам про можливості, які надає Фонд, а також допомогти краще підготуватися до Пітч. Подібна підготовка допоможе командам максимально підвищити свої шанси на отримання фінансування, вважають в УФС.

Курс складається з чотирьох модулів:

  • отримання грантів;
  • процес взаємодія стартапу з Фондом;
  • підготовка пітчу;
  • особливості підписання грантової угоди та звітності за грантом.

Навчальна програма безкоштовна, уроки проходитимуть онлайн на платформі CASES.

Програма містить 8 етапів, 8 відеолекцій, 10 статей, а також інструкції зі самонавчання. Лекторами виступають провідні фахівці Фонду.

Читайте також«Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні

Крім цього, курс включає перелік стартап-літератури, приклади успішних Пітч і рекомендації з підготовки презентації для інвесторів. За фактом проходження курсу отримають відповідний сертифікат.

«До цього курсу ми зуміли підійти з розумінням обох сторін – стартапа і Фонду. І така унікальна позиція, сподіваюся, дозволить українським стартапам більш ефективно і осмислено готуватися до пітчинг своєї ідеї », – прокоментував Анатолій Попель, засновник і керівник платформи CASES.

Курс стане доступним для проходження з 5 липня 2021 року. Попередня реєстрація доступна по посиланню.

Нагадаємо, українська компанія SETS отримала патент США на унікальну технологію космічних двигунів.

Як ми повідомляли раніше, американсько-українська компанія Firefly Aerospace провела репетицію першого запуску ракети Alpha.

Головне фото: miro.medium.com.

Читати далі

Суспільство

Оголосили гранти для розвитку туризму Генічеського і Каховського районів Херсонщини

Опубліковано

Проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України» (Проєкт USAID) розпочинає Конкурс заявок на отримання грантів для розвитку та підтримки туризму Генічеського та Каховського районів Херсонської області.

Про це йдеться на фейсбук-стооінці проєкту.

Заявки можуть подавати органи місцевої влади, громадські організації, включаючи бізнес-асоціації, які планують розпочати діяльність у сфері туризму, а також приватні підприємці, малого та середнього бізнесу, які вже мають досвід ведення туристичного бізнесу.

 

Усі заявники повинні бути юридично зареєстрованими в Україні та мати свої приміщення та активи в Генічеському та Каховському районах Херсонської області.

Усі проєктні заходи заявників за фінансуванням Проєкту USAID повинні здійснюватися в цих районах.

Заявки необхідно надіслати на електронну адресу grants_era@dai.com не пізніше 6 серпня 2021 року, 23:59.

Читайте такожВтратила свій дім і почала шити піжами. Як переселенка заснувала бізнес у чужому міст

Інструкція з подання грантової заявки, інформація про особливі вимоги гранту, процес та критерії відбору – за посиланням.

Нагадаємо, на Прикарпатті стартував літній ґрантовий сезон від Urban Space 100.

Як ми повідомляли раніше, підприємці-початківці з Вінниччини можуть отримати гранти до 100 тис. грн.

Головне фото: namori.com.ua.

Читати далі

Суспільство

У Києві пляж «Чорторий» здобув міжнародну відзнаку «Блакитний прапор»

Опубліковано

Столичний пляж «Чорторий» після капремонту отримав міжнародну екологічну відзнаку «Блакитний прапор».

Про це повідомили у пресслужбі КМДА.

Зазначається, що в Києві стартує купальний сезон. Для відпочинку киян та гостей міста підготували 14 пляжів. Зокрема, капітально відремонтували пляж «Чорторий» у Деснянському районі міста.

 

Цей пляж площею понад 5 гектарів відвідують мешканці Троєщини та Оболоні. Тут вирівняли площу, завезли пісок, встановили вбиральні й душові, облаштували медпункт та рятувальний пост, де працюють лайфгарди».

Міжнародну екологічну відзнаку «Блакитний прапор» цього року отримали дев’ять міських пляжів: «Дитячий», «Золотий», «Пуща-Водиця», «Веселка», «Венеція», «Молодіжний», «Галерна», «Чорторий» і «Троєщина».

Усього таку відзнаку в Україні мають загалом 18 морських та річкових пляжів. Три з них – в Одесі та Одеській області.

Відзнака «Блакитний прапор» дається щороку. Пляжі, які її отримали, відповідають міжнародним стандартам пляжного відпочинку за 33 критеріями, зокрема, щодо якості води, екологічного менеджменту та освіти, безпеки і послуг.

Загалом на пляжах столиці облаштували 26 рятувальних постів. Оперативні чергові та рятувальні підрозділи перебувають на постійному чергуванні та готові до реагування.

Читайте такожУ Затоці на пляжі солодощі продає арабський шейх (ВІДЕО)

Безпосередньо на рятувальних постах у межах пляжів чергують близько 150 лайфгардів «Пляжного Патруля». Лайфгарди здійснюють постійне спостереження за водою, а також спільно із поліцією стежать за громадським порядком та безпекою.

У Дніпровському районі для киян працюють 9 пляжів: «Молодіжний», «Венеція», «Передмістна Слобідка», «Золотий», «Дитячий», «Райдуга», «Тельбін», «Центральний», «Веселка». В Оболонському районі – 2 пляжі: «Вербний» та «Пуща-Водиця». У Деснянському районі – 2 пляжі: «Чорторий» і «Троєщина». У Голосіївському районі – пляж «Галерна».

Нагадаємо, у Миколаєві запускають всеукраїнський проєкт «Чисті пляжі разом!».

Як ми повідомляли раніше, французькі експерти допоможуть реконструювати пляжі Маріуполя.

Усі фото: kyivcity.gov.ua.

Читати далі