Економіка і бізнес
Польща планує створити зерновий термінал для допомоги Україні
Польща планує створити зерновий термінал, щоб допомогти Україні експортувати зерно в країни Африки та Азії.
Про це повідомили на сайті Міністерства сільського господарства Польщі
Проблеми експорту обговорювали під час засідання Міжвідомчої групи з питань транспортування сільськогосподарської та харчової продукції України. Зокрема, йшлось про вирішення проблем з логістикою на прикордонних переходах, залізничному транспорті та в морських портах.
У польському міністерстві заявили, що найбільш нагальними питаннями є збільшення кількості ветеринарів на прикордонних пунктах та можливе будівництво тимчасових складів на кордоні з Україною.
«Важливо також покращити можливості залізничного руху для 15-ти потягів на базі вагонних візків, які мають українці, аби можна було транспортувати зерно безпосередньо в українських вагонах до порту в Гданську», – заявив віцепрем’єр-міністр Генрик Ковальчик.
📢Międzyresortowy Zespół do spraw Transportu Produktów Rolnych i Spożywczych z Ukrainy rozpoczął swoją pracę. Jego przewodniczącym został wicepremier @Kowalczyk_H. Dziś omówiono https://t.co/13StXMjJly. problemy logistyczne na przejściach granicznych.
— Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi (@MRiRW_GOV_PL) July 6, 2022
➡️ https://t.co/Sj9VaKAILZ pic.twitter.com/jpytDJiERd
Крім того, під час зустрічі обговорювалося питання будівництва зернового термінала, здатного вмістити щонайменше 100 тисяч тонн продукції. На переконання польських урядовців, це допомогло б збільшити експорт як українського, так і польського зерна.
«Зернові є критично важливим продуктом для протидії перспективі голоду в Африці та арабських країнах. Ми зобов’язані допомогти Україні з експортом. Для цього ми маємо розглядати різні рішення та шукати нові можливості»,- додав Ковальчик.
Про Міжвідомчу групу
Міжвідомча група з питань транспортування сільськогосподарської та харчової продукції з України є допоміжним органом, який був створений 23 червня розпорядженням глави польського уряду.
До неї входять, зокрема, представники міністерств та відомств: сільського господарства, державних активів, економіки, внутрішніх та закордонних справ, міністр з питань членства Польщі в ЄС, голова канцелярії прем’єра, голова урядового агентства стратегічних резервів Польщі.
Нагадаємо, продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) запустила новий проєкт підтримки українських аграріїв з бюджетом $17 млн, аби допомогти фермерам зібрати врожай та налагодити експорт продукції.
Також ми повідомляли, що Канада закупила для України 140 тонн насіння гречки сорту Собо з провінції Манітоба, аби допомогти подолати цьогорічний дефіцит продукту.
Фото: gov.pl.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі