Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
20190401105614 8755 20190401105614 8755

Технології

Польща купуватиме автобуси українського виробництва

Опубліковано

Українська корпорація “Еталон” очікує завершення сертифікації міжміського автобуса А084 Tulip в квітні, після чого планує поставляти його на ринок Євросоюзу, в першу чергу до Польщі. Про це повідомляє ЦТС з посиланням на президента компанії Володимира Бутка.

За його словами, автобус відповідає стандарту Євро-6 і вже рік проходить сертифікацію в Іспанії.

“Ми пройшли практично всі випробування, але поки не отримали сертифікат. Приблизно в квітні ми повинні отримати сертифікат на автобус, і тоді вже ми зможемо відправляти тестові одиниці в ті країни, де попередньо зацікавлені в їх купівлі. Після вдалих тестових випробувань можна буде говорити про підписанні контрактів “, – сказав Бутко.

Читайте також: Український завод презентував 12-метровий міський автобус

Попередня домовленість про реалізацію даних автобусів досягнута з Польщею.

“Тобто у нас плани з продажу цих автобусів в країни Східної Європи – Болгарію, Словаччину, Чехію, Польщу, Румунію, країни Балтії. Сьогодні у нас підписаний дилерський договір з польською компанією”, – розповів Бутко.

Йдеться про 50 автобусів протягом року з моменту початку поставки.

Що це за автобус?

Автобус А084 Tulip побудований на шасі DAF LF і оснащений 4,5-літровим турбодизелем PACCAR PX-5 потужністю 213 л. с. і механічною 6-ступінчастою коробкою передач ZF, має рессорно-пневматичну підвіску з регулюванням висоти.

Довжина нової машини – 10,02 м. Місць – 57 (для сидіння – 36). Є багажні відсіки на 3,6 кубометра. Споряджена маса – 8950 кг.

Читайте також: Чернігівський автозавод випускатиме трамваї

Турбодизель PACCAR PX5 157K1 (Євро 6) – 4-циліндровий, робочим об’ємом 4,5 л і потужністю 213 л. с. (760 Нм). Коробка передач – механічна, 6-ступінчаста. Гальма – пневматичні, з системами ABS і ESP. Максимальна швидкість – 110 км /год.

Новий автобус розрахований насамперед на країни Східної Європи. Вартість машини Євро 6 становить 90 – 95 тис. євро, що набагато дешевше закордонних аналогів.

Хто такі “Еталон”?

Корпорація «Еталон» є одним з найбільших українських виробників автомобільної техніки. До складу Корпорації входить 21 підприємство, основними напрямками діяльності яких є: виробництво автобусів, вантажних автомобілів, комплектуючих для автомобільної промисловості, складська логістика. Виготовлення автомобільної техніки Корпорації «Еталон» забезпечують підприємства: ПрАТ «Бориспільський автозавод» і ПрАТ «Чернігівський автозавод».

На сьогоднішні, вищевказані підприємства Корпорації виробляють і реалізують автобуси малого та середнього класів різних типів: міський, приміський, міжміський і туристичний.

Ще одним стратегічним напрямком діяльності, якому Корпорація «Еталон» приділяє багато уваги, є виробництво вантажних автомобілів та тролейбусів. Серед українських виробників автобусів Корпорація «Еталон» протягом останніх п’яти років займає лідируючі позиції за обсягом виробництва та реалізації автобусів малого класу. Успіх на ринку значним чином забезпечують шасі від відомих компаній ТАТА (Індія), FAW (Китай), Ashok Leyland (Індія), а також двигуни, коробки передач, трансмісії і мости, які виробляються за ліцензіями компаній MERCEDES-BENZ, DEUTZ, HINO, ZF, Dana, Elliot та іншими надійними виробниками.

Технології

140 000+ перереєстрацій авто в Дії: сервіс став ще зручнішим

Опубліковано

Сервіс перереєстрації автомобілів у Дії продовжує вдосконалюватися. Наразі понад 140 000 разів українці користувалися можливістю перереєстрації авто онлайн через Дію.

Про це повідомляє Дія.

Одним із найбільших досягнень є нововведення, яке дозволяє користувачам дізнаватися причини відмови в продажу авто прямо в додатку. Раніше для цього потрібно було відвідувати сервісний центр МВС. Тепер вам не доведеться витрачати час на черги або телефонні дзвінки — всі деталі доступні в декілька кліків.

Читати також: В Дії можна зробити дублікат свідоцтва: як саме

Що змінилося?

 • Автоматичне інформування: Тепер Дія повідомляє причину відмови в продажу авто, що спрощує процес вирішення будь-яких питань.
 • Швидкий доступ до інформації: Всі деталі доступні безпосередньо в додатку, що зменшує потребу в особистих візитах до сервісних центрів.

Сервіс перереєстрації авто в Дії вже став одним із найулюбленіших серед українців.

Послуга реалізується Мінцифрою разом з Міністерством внутрішніх справ, Головним сервісним центром МВС, ДП «Інфотех» та АТ «Укрпошта».

Нагадаємо, що Google запускає курси медіаграмотності з протидії маніпуляціям в інтернеті.

Фото: Дія.

Читати далі

Технології

В Дії можна зробити дублікат свідоцтва: як саме

Опубліковано

Шукаєте свідоцтво про народження дитини та не знаходите? Завжди можна замовте дублікат на порталі Дія. Цей сервіс став одним із найулюбленіших серед українців. За пів року українці встановили рекорд, замовивши понад 42 000 витягів та дублікатів з ДРАЦС, що втричі більше, ніж за аналогічний період у 2023 році.

Про це повідомляє Дія.

Аналітика послуги

Найчастіше ви замовляєте:

 • дублікати свідоцтва про народження;
 • дублікати свідоцтва про шлюб;
 • витяг про шлюб.

Також можна замовити свідоцтва та витяги про:

 • зміну імені;
 • розірвання шлюбу;
 • смерть.

Читати також: Понад 3 500 заявок на е-Бронювання за добу: досвід українського бізнесу

Як зробити свідоцтва

1. Натисніть Подати заяву, авторизуйтесь або зареєструйтесь у кабінеті громадянина.

2. Заповніть онлайн-форму для повторного отримання свідоцтва.

3. Виберіть, як хочете отримати документ:

 • у найближчому ДРАЦС;
 • у відділенні чи кур’єром Укрпошти.

4. Оплатіть послугу.

5. Переглядайте статус заяви в кабінеті громадянина в розділі Послуги — Замовлені послуги та очікуйте сповіщення на пошту.

6. Отримайте документ вибраним способом.

Послуги реалізовані Мінцифрою в співпраці з Міністерством юстиції України за підтримки Європейського Союзу в межах проєкту EU4DigitalUA, що впроваджує естонська Академія електронного управління.

Нагадаємо, що Google запускає курси медіаграмотності з протидії маніпуляціям в інтернеті.

Фото: Дія.

Читати далі

Технології

Google запускає курси медіаграмотності з протидії маніпуляціям в інтернеті

Опубліковано

Google та Jigsaw запустили ініціативу з медіаграмотності в Україні для боротьби з поширенням дезінформації онлайн та підвищення стійкості до поширених методів онлайн-маніпуляцій. Ініціатива використовує підхід під назвою «пребанкінг» (prebunking — дослівно «попереднє розвінчування»).

Про це йдеться в блозі «Google Україна».

Про Jigsaw

Jigsaw — це команда в Google, яка досліджує загрози відкритим суспільствам і створює технології, що надихають на масштабні рішення. Завдяки співпраці з провідними науковцями та інституціями, команда вивчає виклики, пов’язані з технологіями — від цензури та токсичності до дезінформації та насильницького екстремізму — щоб створювати масштабні довгострокові рішення та допомагати людям бути в більшій безпеці онлайн.

Читати також: «Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Що таке Пребанкінг?

Пребанкінг — це комунікаційна стратегія, спрямована на підвищення стійкості до дезінформації. Її мета — допомогти аудиторії розпізнавати та протистояти маніпулятивному контенту, підвищуючи стійкість до дезінформації у майбутньому, йдеться в блозі «Google Україна».

В рамках цієї ініціативи, партнерська компанія Moonshot провела інтерв’ю, щоб дослідити погляди місцевих експертів на дезінформацію та онлайн-безпеку. Moonshot визначив поточні та нові маніпулятивні наративи, що циркулюють в Україні, та виявив такі три основні техніки маніпуляції:

 1. Астротурфінг (Astroturfing) — ця маніпуляційна тактика передбачає створення видимості суспільних рухів через скоординовану, неавтентичну поведінку, часто з використанням ботів або фейкових акаунтів у соціальних мережах. В українському контексті це зазвичай використовується для цілеспрямованого переслідування або штучного пригнічення чи посилення конкретних наративів.
 2. Емоційна маніпуляція — провокування сильних емоцій, таких як сум, безнадія, обурення та виснаження, щоб запобігти критичному мисленню щодо теми. В українському контексті емоційні маніпуляції використовуються для посилення психологічного виснаження, спричиненого воєнним конфліктом. Маніпуляції часто стимулюють інтенсивний страх і гнів, щоб загострити соціальні розбіжності, а також для посилення наявної фрустрації щодо українських воєнних зусиль.
 3. Відміна контексту — вилучення інформації з її оригінального контексту для створення хибного або оманливого наративу. В Україні сфабриковані або маніпулятивні новинні історії поширюють плутанину щодо того, яка інформація або новинні ресурси заслуговують на довіру. Дипфейки відомих політиків і військових діячів, згенеровані штучним інтелектом, також націлені на громадян із закликами до капітуляції або відмови від донатів військовим.

На основі цього дослідження було створено три навчальні відео про ці три поширені в Україні методи маніпуляції. В них відзначається, що найбільш вразливою аудиторією є молодь і старше покоління, а при оцінюванні інформації люди найбільше довіряють близьким людям. Щоб розкрити ці моменти, у відео використовуються реалістичні сімейні діалоги за участю відомих українських особистостей та їхніх родичів у кухонному оточенні.

Нагадаємо, що дітей та підлітків на Чернігівщині навчають бачити небезпеку.

Фото: Google.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство17 години тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології7 днів тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: