

Суспільство
Показали відремонтовані ділянки траси Київ – Одеса (ВІДЕО)
Ремонт дороги М-05 Київ-Одеса є одним з пріоритетних проєктів Укравтодору у 2020 році. Відновлені торік ділянки автошляху Укравтодор показав у відео.
Що і де зробили?
Зазначається, що минулоріч тут завершили ремонт ділянки (км 36+500- км 42+000) у Васильківському районі. В рамках капремонту дорожники відремонтували проїзну частину, 2 шляхопроводи, встановили дорожні знаки, бортовий камінь, нанесли сучасну горизонтальну розмітку. Зокрема, у минулому році були завершені облаштувальні роботи з планування та укріплення узбіч, встановлено металеве бар’єрне огородження.
Поточний середній ремонт розпочався у квітні 2019 року на ділянці км 128+028 – км 143+028 у Ставищенському районі. На даний час на об’єкті завершено основний комплекс робіт з влаштування нового дорожнього одягу, встановлено бортовий камінь, бар’єрне огородження, дорожні знаки, укріплено узбіччя влаштовано опори зовнішнього освітлення та нанесено сучасну горизонтальну розмітку.
Що планують?
У рамках реалізації проєкту Панʼєвропейські коридори між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку та проєкту Європейські дороги України ІІ між Україною та Європейським інвестиційним банком планується відремонтувати ділянку км 87+442 – км 128+028, в межах Київської області.
Переможцем міжнародного тендеру стала турецька компанія «Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Ticaret Ve Sanayi A.S.». Загальна протяжність об’єкту становить 41 км – починається зі з’їзду на м. Біла Церква і закінчується поблизу смт. Ставище.
Читайте також: В Україні з’являться нові дороги з дозволеною максимальною швидкістю до 130 км/год
Що варто знати про дорогу?
Автомобільна дорога М-05 Київ-Одеса – один з основних транспортних коридорів країни. Побудована у 50—60-х роках минулого століття. Вперше, її реконструкція проводилась у 1977 році, вдруге – на окремих ділянках (км 87-143) у період з 1990-1998рр.
Загальна протяжність дороги у Київській області М-05 становить 146 км з інтенсивністю руху від 10 000 – 48 500 автомобілів на добу. У столичній області М-05 проходить в адміністративних межах м. Києва, Києво-Святошинського, Васильківського, Білоцерківського та Ставищенського районів.
Є частиною міжнародного транспортного коридору Е95 Гельсінкі – Київ – Одеса – Димитровград – Алексанруполіс і проходить через Київську, Черкаську, Кіровоградську, Миколаївську та Одеську області.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ