Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Показали проєкт реставрації зруйнованого музею Шухевича у Львові

Опубліковано

Проєкт відновлення зруйнованого внаслідок російського обстрілу музею Романа Шухевича у Львові представили на Всеукраїнському архітектурному конкурсі.

Про це повідомляють у Львівській міській раді.

Будівля буде максимально відтворювати її історичний вигляд на прохання родичів Шухевича. Фахівці планують відновити всі автентичні елементи, що частково вціліли після атаки – столярку, дерев’яні сходи, фортепіано, погруддя. Головною у музейному просторі стане криївка на другому поверсі, де переховувався Шухевич.

Архітектори запропонували облаштувати освітній простір на місці закинутих господарських будівель. Там можна буде проводити заходи патріотичного виховання для молоді, історичні читання та збори пластунів.

Читати також: Український фільм про журналістику «Редакція» покажуть на кінофестивалі в Ірландії

Планується створення меморіального скверу імені Романа Шухевича з освітніми зонами біля озера. Біля пам’ятника Шухевичу облаштують площу та встановлять вуличні меблі.

«Перше місце отримав проєкт, який найбільш тактовно підійшов до вирішення завдання», – зазначає головний архітектор Львова. У проєкті планується відділити автентичне від того, що було відновлено в 2024–2025 роках, щоб «закарбувати історію атаки».

Архітектори передбачають «повну інклюзивність об’єкту». Експозицію музею будуть напрацьовувати з працівниками Львівського історичного музею. Проєкт відновлення погоджений з родиною Шухевича.

Нагадаємо, що театр імені Пушкіна в Харкові планують перейменувати на честь Квітки-Основ’яненка.

Фото: Львівська міська раді.

Суспільство

У Львові реставрують найдавніший жіночий монастир: фото

Опубліковано

У Львові триває реставрація одного із найдавніших жіночих монастирів — колишнього монастиря сестер-бенедиктинок на Вічевій площі. Польські та українські реставратори взялися за відновлення ренесансного аттика вежі монастиря.

Про це повідомляє Суспільне.

Роботи, що розпочалися ще у 2021 році, були тимчасово зупинені через повномасштабне вторгнення, але зараз активно продовжуються за фінансової підтримки Міністерства культури та національної спадщини Польщі.

Читати також: Український стартап EFarm PRO розробив вже ДРУГУ технологію для розмінування 

Протягом двох місяців майстри очистять та укріплять камені, а також відновлять втрачені елементи аттика. Реставратори працюють над збереженням автентичного вигляду споруди та її скульптурних прикрас. Як зазначає реставратор Володимир Петришин, важливо зняти старий цемент, який шкодить каменю, щоб дозволити йому «‎дихати» і уникнути утворення моху.

Олена Савчук, одна з реставраторок, підкреслює значення ренесансної архітектури монастиря. Центральна фігура композиції — Діва Марія з немовлям, а також фігури святого Бенедикта та його учня Плацита. Вежа костелу прикрашена статуями і елементами декору, частина з яких вже була відреставрована.

Реставратори зосереджені на відновленні скульптурного завершення вежі, яка зазнала значних пошкоджень через атмосферні впливи. Софія Нагай, інша реставраторка, розповідає про плани завершити роботи до кінця літа, щоб повернути вежі її історичний вигляд.

Нагадаємо, як правильно поводити себе під час спеки: поради МОЗ.

Фото: Суспільне

Читати далі

Суспільство

52 000 сухпайків для ЗСУ від луцьких волонтерів (ВІДЕО)

Опубліковано

52 000 сухпайків передали на фронт волонтери з Луцька. Проєкт «Волинський сухпайок» розпочав роботу у 2014 році. У 2022 справу продовжили.

«Тоді ми склали десь 7 000 пайочків. Ці пайки — одноденний раціон харчування бійця на передовій», — розповідає Милослава Козань, координаторка проєкту «Волинський сухпайок».

Поживну та легку їжу надсилають усім, хто до них звертається. Особливу прихильність військових завоювали крафтові енергетичні батончики. Пан Віктор готує їх власноруч і називає «енергетичними бомбочками».

«Усе це необхідно для укріплення імунної системи військових, для відновлення сил, для боротьби з втомою», — розповідає Віктор Ружевич.

Туди обовʼязково додають сушені горіхи та фрукти — їх приносять небайдужі люди.

«Сушка сприяє доброму травленню в кишечнику, і воно легеньке. Хлопці собі в кишеню взяли й жують, смакують, перемагають», — каже Дарина Нагорнюк, волонтерка.

Крім їжі, в сухпайки кладуть таблетки для знезараження води, сухий спирт, сірники. Доставити воду на передову буває дуже складно, а ця таблетка може врятувати від спраги.

«Можна взяти будь-яку воду — навіть такого сумнівного походження — й кинути туди таблетку для знезараження води. На літр цієї таблетки вистачає. Ії (воду) потім можна пити», — каже Павло Савчук, волонтер.

Над складанням пайків щодня працюють по 4-8 людей. Серед них і переселенці. Та запаси продуктів вичерпуються. Волонтери намагаються закрити потреби всіх бійців, які до них звертаються.

«Шукаємо кошти, шукаємо людей, які можуть пожертвувати своїми ручками, коштами, й шукаємо так само фірми, які можуть щось проплатити», — каже Мирослава Козань.

Один набір вартує близько 250 гривень. На місяць волонтери надсилають на передову до 1 000. У кожній коробці на військового чекає дитяча листівка чи малюнок. Та обовʼязкова вдячність і любов волонтерів!

Читати далі

Суспільство

Головний редактор та СЕО медіа Шо Там долучився до ЗСУ

Опубліковано

Сергій Колесников, головний редактор нашого медіа «ШоТам», обрав військову службу за контрактом.

Про це він розповів у Facebook.

«Прийшла моя черга», – написав минулого тижня наш Сергій, офіційно повідомивши про старт свого шляху у лавах ЗСУ.

Наша комнда пишається цим рішенням, хоч ми і дуже хвилюємося і вже встигли за ним скучити.

Відтепер нашою командою повністю опікується та керує співзасновник «ШоТам» Артем Іпатов. Хоча Сергій теж обіцяв, за можливості, «вставляти своїх пʼять копійок» та надсилати фото зі служби.

Сьогодні отримали перше:

фото: Facebook – Serhii Kolesnikov.

«Обрав службу за контрактом. На Lobby Х знайшов підрозділ, пройшов співбесіду і отримав відношення. Тепер маю нагоду перевірити, як в реальності працює система рекомендаційних листів і зарахування в обрані частини. Побажайте мені успіхів. А ще задонатьте за моє здоровʼя будь-яку суму на той збір, який вважаєте потрібним», – написав у соцмережах Сергій.

Нагадаємо, що український стартап EFarm PRO розробив вже ДРУГУ технологію для розмінування. 

Також ми повідомляли, що в цьому році Україна запустить 1 гігават додаткової електрогенерації.

Фото: Facebook – Serhii Kolesnikov.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство17 години тому

Історичний зміст у кожній прикрасі: як ювелірний бренд з Дніпра популяризує українську культуру

«Двозуб Святослава», Трипільські Мадонни й олійні каганці — це все про український бренд ювелірних прикрас...

Суспільство4 дні тому

10 000 горнят на мрію. Гончар з Хмельниччини повернувся з війни та будує майстерню, щоб допомагати військовим

Після повернення з фронту гончар Микола Величко в той же день подався до своєї майстерні...

Суспільство5 днів тому

«Не бійтеся бути тим, ким ви є»: 10 питань ЛГБТ-військовим про службу в армії, ставлення колег, війну та мрії

Українська армія завжди стояла на варті незалежності та суверенітету нашої країни, захищаючи її кордони і...

Суспільство7 днів тому

Робить тільки те, що приносить задоволення: як викладачка стала блогеркою після понад 20 років роботи в університеті

Під час розмови з цією жінкою мені захотілося дістати з полиці художню книгу та скоріше...

РЕКЛАМА: