Суспільство
Подружжя вижило після прямого влучання ворожого дрона у Дніпрі (ВІДЕО)
Настя та Олексій вижили під час прямого влучання ворожого дрона-камікадзе і завдяки українським лікарям уже відновлюють сили.
Історію порятунку розповідає ШоТам.
У жовтні 2022 в Дніпрі подружжя дорогою додому заїхало на заправку. Саме в той момент росіяни атакували АЗС дроном.
Пролунав вибух. Через ударну хвилю Настя знепритомніла. Її з автівки витягнув працівник заправки. Олексій із розбитого авто вилазив сам. Щоправда, ніг уже не відчував.
Чоловік, врятувавшись, викликав швидку. У лікарні виявилося, що вони обоє отримали травми хребта. У такому стані Настя й Олексій не могли навіть самостійно встати з ліжка.
«Ми лежали, і тільки навчилися сидіти, тримаючись за когось. І то, самостійно встати з ліжка ми не могли. Максимум, що могли, — це відірвати голову від подушки, щоб поїсти», — Анастасія Дзюба, поранена російським дроном-камікадзе
«Це враження спинного мозку. Наше завдання було в тому, щоб зробити Настю та Олексія самостійними», — Дар’я, фізіотерапевтка.
Дивіться відео: «Вбивця бухарів»: маріуполець рятує алкозалежних, від яких усі відвернулися
Завдяки діям лікарів та силі волі подружжя швидко відновлюється. Олексій та Анастасія вже пройшли перший етап реабілітації.
«Було складно, було боляче. Ми сиділи на пігулках, на уколах. Але все одно розумієш, що це потрібно. Ти обираєш для себе: або лишаєшся жити в такому положенні, або рухаєшся далі», — Олексій Калітін, поранений російським дроном-камікадзе.
Разом вони рухаються до того, аби знову стати самостійними у всьому. А надихає їх 9-річний син, який вірить: батькам усе вдасться.
Нагадаємо, у Рівному хірурги ювелірно витягнули кулю з артерії пораненого бійця.
Також ми розповідали, як у львівському Охматдиті лікарі повернули слух 4-річній дівчинці.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ