Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Рецепт від кризи. Платформа українських брендів проведе перший у країні INSTA-маркет

Опубліковано

Чотири роки тому на саму лиш журналістську зарплату Аліна Щербина та Катерина Дорошевська заснували маркет українських виробників у Дніпрі Будь в UA.

Цьогоріч, на початку березня, їх івент зібрав п’ять тисяч гостей-підприємців. Дівчата планували у квітні запустити феш-хаб, натомість відмовилися від усіх проектів, які потребували інвестицій та закрили шоурум.

Проте партнери швидко зорієнтувались і перенесли діяльність величезного офлайн-маркету в Instagram. 

Аліна та Катерина розповіли ШоТам, як планують організувати перший в Україні Insta-маркет українських виробників, що відбудеться 14 та 15 квітня у Інстаграмі БУДЬ в UA

 Аліна Щербина та Катерина Дорошевська

Катерина Дорошевська та Аліна Щербина

засновниці платформи українських брендів БУДЬ в UA 

БУДЬ в UA – перший маркет українських брендів в Дніпрі,
що запустився в травні 2016 року.
Зараз одна їх подія збирає понад 100 дизайнерів
з усієї України і понад 5 тисяч гостей в одному місці.

У платформи БУДЬ в UA є місія: допомагати українським бізнесам стартувати, рости і розвиватися. Карантин не може перешкодити її виконанню, просто довелось трохи змінити інструменти реалізації. Зокрема, організувати перший масштабний онлайн-маркет українських виробників.

Перший оффлайн-маркет БУДЬ в UA ми готували 3 місяці, перший INSTA маркет 9 днів. Прискорюємося максимально!

Перший INSTA-маркет в Україні

Ми у БУДЬ в UA очікуємо, що наш онлайн-івент стане прецедентом для України і викличе нову хвилю інтересу до українських брендів. Що люди підтримають лайком, коментарем, репостам і, звичайно ж, гривнею, локальні бізнеси.

Спершу, коли всі різко почали перебиратися в онлайн, здавалося, що зробити традиційну виставку БУДЬ в UA в онлайні неможливо.

Деякі учасники fashion-ринку обговорювали ідею створення нового онлайн-маркетплейсу для українських брендів. 

Ми ж відразу від цього відмовилися: розробка зручного онлайн-магазину коштує недешево, та й залучення клієнтів на новий влетить у копійочку. Інвестиції окупалися б місяцями, якщо не роками.

Ми кілька тижнів шукали те саме рішення, яке:

  • було б зрозумілим і зручним як для гостей маркету, так і для учасників
  • не вимагало б від нас значних вкладень. 

Саме так і народилась ідея INSTA-маркету БУДЬ в UA.

За кілька останніх діб ми отримали понад 100 заявок і вони продовжують надходити. Найближчим часом ми зупинимо реєстрацію, бо перший маркет в Instagram, все-таки, тестовий. Нам ще потрібно налагодити всі процеси.

Як це працюватиме?

Наш перший в Україні INSTA-маркет локальних брендів буде схожим на традиційну виставку. Ми віртуально відтворимо звичні для покупців проходи і зони, якими буде зручно “переміщатись” гостям акаунту БУДЬ в UA.

Це працює так: ви заходите на нашу сторінку, оглядаєтесь, обираєте цікавий вам розділ, наприклад, “декор” і переглядаєте бренди, їх пропозиції та опис товарів. Якщо готові на покупку або додатково потрібно поспілкуватися з продавцем, залишаєте коментар і контакти під постом, а далі з вами зв’язуються дизайнери бренду.

Навіть в онлайні ми зберігаємо атмосферу і особисте спілкування з дизайнерами.

Рано вранці перед стартом маркету ми публікуватимемо:

📌пост про кожен бренд-учасник;

📌10 фото кожного бренду в каруселі;

📌сторіз з прямим посиланням на бренд;

📌 розміри і детальний опис кожної речі;

📌 посилання і контактні дані для кожного учасника INSTA-маркету.

А далі – профіль бренду в інстаграмі працюватиме, як вітрина.

З новенького – з’явиться розділ з локальним бізнесом, де можна буде обрати послуги стилістів, візажистів і навіть бра-фіттерів.

Скільки це коштуватиме для брендів?

Ми не говоримо, що переводимо оффлайн в онлайн. Ми лиш запускаємо новий формат. Можливо, він так сподобається гостям і учасникам, що залишиться після карантину. Але оффлайн-події стартують, щойно знову дозволять проведення масових подій.

Зараз ми ведемо комунікацію з учасниками, створюємо віжуал, робимо смс і email-розсилки. Готуємо аудиторію БУДЬ в UA до нового формату.

Так виглядав оффлайновий маркет Будь в ЮА. Тепер організаторки обіцяють перенести цю атмосферу в Instagram

Ведемо просвітницьку роботу з учасниками, як це буде працювати. Даємо рекомендації, як підготувати свій профіль для онлайн-продажів.

Обробляємо весь контент (і фото, і тексти), який надсилають нам учасники – всі публікації будуть виконані в єдиному шаблоні.

Вартість публікації однієї позиції – 350 грн для учасника.

Частина зібраних коштів піде на покриття гонорарів команди і оплату сервісів, які використовуються для створення маркету в онлайні, але основні витрати – масштабна таргетована рекламна кампанія, спрямована на відвідування онлайн-маркету.

Чому ми віримо в цю модель?

🏡 люди проводять час вдома, а значить сумують за звичним способом життя. Ми перетворюємо онлайн-шопінг в захоплюючу гру!

🏡 лояльні гості маркету хочуть підтримати українські бренди, але вони НЕ ПАМ’ЯТАЮТЬ назви улюблених учасників БУДЬ в UA

🏡це той момент, коли разом набагато ефективніше, ніж поодинці. У нашому випадку 1 + 1 = 10.

Ключова ідея INSTA-маркету БУДЬ в UA – в дні маркету 14 і 15 квітня запустити рекламну кампанію, щоб всі фанати БУДЬ в UA могли зайти в наш аккаунт і пошопитися на першому INSTA-маркеті.

Найболючіше карантин вдарив по креативному бізнесу

Креативні індустрії страждають під час карантину більше за інші сфери. 

По-перше, зараз люди не готові витрачати на культуру і дизайн, а значить, в нашій сфері майже немає оборотних коштів. 

По-друге, мікробізнесу (а креативники, мейкери і представники культури – якраз зі сфери “мікро”) виявилися не готовими до такого повороту: ані фінансової подушки, ані досвіду в антикризовому менеджменті, ані можливості швидко переформатуватися і робити щось актуальне в цей період.

Березневий БУДЬ в UA відвідало 5000 гостей. Зараз же через заборону проводити масові події ми не можемо здійснювати свою основну діяльність – проводити маркети українських брендів. 

Коли ми замислились над альтернативою, геніальне рішення прийшло саме – а що, якщо провести маркет там, де вже є аудиторія в онлайні? А що, як це буде інстаграм? А що, якщо ми створимо віртуальні зони, проходи і вітрини? 

Скинули “баласт”: чим довелося пожертвувати

У плані на 2020 рік у нас був проект фешн-хабу. Він повинен був стати місцем для роботи, зустрічей з клієнтами, продажів та івентів для учасників нашої сфери.

Ми уявляли, як в стінах хабу збираються дизайнер одягу, аксесуарів, стиліст, ілюстратор, SMM-фахівець, фотограф та інші креативники для того, щоб обмінюватися ідеями, доповнювати і підсилювати одне одного.

Планували запустити хаб на базі БУДЬ в UA showroom, і з лютого вже проводили розрахунки. Хотіли відкритись 1 квітня в тестовому режимі, але вчасно зрозуміли, що зараз не час для інвестицій і експериментальних проектів.

Тому наша концепція фешн-хаба чекає свого часу.

Новий бюджет платформи: гранти, пошук тендерів і експортного потенціалу

З початком карантину ми кожен день в пошуку нових можливостей для учасників платформи. 

По-перше, шукаємо тендери і оптові замовлення для резидентів БУДЬ в UA. З нещодавнього – замовлення на корпоративні подарунки від міжнародної компанії Interpipe на півмільйона гривень. Також зараз проводимо два конкурси на створення креативного принта для проектів компанії.

По-друге, пишемо грантові заявки. Думаємо не тільки про поточні потреби креативного бізнесу, але і про те, що буде після. Є українські, європейські та американські програми, які виділяють фінансування для розвитку малого та середнього бізнесу в Україні. Виходити з “коронакризи” буде непросто. Тому сподіваємося на підтримку креативної сфери від міжнародних програм і фондів і міркуємо, як тут задіяти максимальну кількість учасників ринку.

По-третє, експорт. Ми організували об’єднані стенди українських дизайнерів в Естонії та Польщі і бачимо перспективу в експорті українських товарів. 

Зараз шукаємо байєрів у кількох країнах для того, щоб здійснювати консолідовані поставки.

По-четверте, в одному з duty free країни скоро з’явиться стенд БУДЬ в UA з подарунками, декором і гастро-смакотою. Чекаємо лиш кінця пандемії і відкритого неба!

Як підтримати 

Днями один з рестораторів Дніпра пожартував, що їх команда ухвалила стратегію. На цілих два дні вперед.

Ми вже тричі переносили дати найближчого офлайн-маркету. Зараз орієнтуємося на 16-17 травня. Але не факт, що масові події до того часу будуть дозволені. Ми до цього готові.

Для багатьох наших учасників маркет – якщо не єдиний канал продажів, то точно головний. Тому ми дивимося в сторону нового формату, який у скрутний час підтримає наших виробників і допоможе їм потроху відновити продажі.

Підтримати ж INSTA-маркет БУДЬ в UA може кожен: лайками, репостами, добрим словом і, звичайно ж, покупками 14 і 15 квітня. Для цього вже сьогодні можна підписатися на аккаунт маркету: https: //www.instagram.com/be.uamarket/ 

10.04.2020

Економіка

У Миколаєві спустили на воду яхту LANA (ФОТО)

Опубліковано

Яхту LANA спустили на воду в Миколаєві.

Про це пише Миколаїв – місто корабелів.

Зазначається, що яхта LANA – круїзна вітрильно-моторна яхта класу А3, призначена для активного відпочинку та туризму.

Читайте такожБізнесмени на візках. Як працює крамничка товарів для людей з інвалідністю

Яхта сталева. Має розвинену рубку та два кормові кокпіти – пасажирський та стерновий. Вісім спальних місць розподілені так:

  • велика каюта власника з двоспальним ліжком в кормі,
  • велика гістьова каюта з двоспальним ліжком в носу,
  • дві двомісні каюти з односпальними ліжками розташовані по бортам.

Палуба тикова. Внутрішні приміщення оздоблені натуральними породами деревини. Стерновий привід – гідравлічний. Вітрильне озброєння – бермудський кеч.

Читайте такожPARTNERS IN CRIME: як не вбити кохання спільним бізнесом

Яхта обладнана опріснювачем, кондиціонерами та бойлером. Камбуз має духовку, плитку, холодильник та морозильник.

Читайте такожЦілющий інструмент: як дримба з Херсонщини підкорює світ

Нагадаємо, У Миколаєві після ремонту спустили на воду дослідне судно «Дельта».

Як ми повідомляли раніше, в Україні побудують плавучий причал для Військово-Морських Сил.

Усі фото: facebook.com/MykolaivShipbuilding.

Читати далі

Економіка

Із нового терміналу міжнародного аеропорту Запоріжжя відправився перший рейс (ФОТО)

Опубліковано

Сьогодні, 19 жовтня, о 6.50 із нового терміналу Міжнародного аеропорту Запоріжжя відправився перший рейс. Про це повідомив міський голова Володимир Буряк.

“Ввечері приймемо пасажирів, які прилетять рейсом «Київ – Запоріжжя» авіакомпанії Skyup. Завтра – пасажирів авіакомпанії «Мотор Січ». Плануємо, що з середи термінал обслуговуватиме вже і міжнародні рейси. Пасажири вже встигли оцінити переваги нового терміналу”, – повідомив міський голова.

Що відомо про новий термінал аеропорту Запоріжжя?

Будівництво нового пасажирського терміналу – частина міської програми розвитку Міжнародного аеропорту «Запоріжжя». Впровадження програми розпочалося у 2016 році. Її метою було не лише зберегти у Запоріжжі міжнародний аеропорт, який знаходився під загрозою закриття, але і сприяти його розвитку, збільшенню прибутків та кількості пасажирів, відкриттю нових рейсів. Запоріжці та мешканці сусідніх областей мали отримати можливість літати до інших країн дешево та у комфортних умовах. 

Будівельні роботи у новому терміналі Міжнародного аеропорту «Запоріжжя» розпочалися у грудні 2017 року та були завершені у грудні 2019 року. Після цього розпочався період введення в експлуатацію, налагодження обладнання, інші підготовчі роботи. За кілька років, окрім нового сучасного термінала, місто отримало нову дорогу до аеропорту, відремонтовано злітно-посадкову смугу, продовжується оновлення обладнання аеропорту. Відкрито автобусний маршрут з великими автобусами з аеропорту до центру міста.

16 жовтня місто отримало державний сертифікат, який дозволяє розпочати роботу терміналу.

Чим особливий термінал?

Площа нового терміналу понад 12 тисяч квадратних метрів, пропускна здатність – 400 пасажирів на годину. Його послугами вже зможуть скористатися пасажири 2 рейсів: ранковий Запоріжжя-Бориспіль та вечірній Бориспіль-Запоріжжя авіакомпанії «SkyUp». Також на наступному тижні розпочнеться обслуговування міжнародних рейсів.

Читайте також: Для Запорізької області розробляють логотип та айдентику: які варіанти

Аеропорт працюватиме з дотриманням карантинних вимог. В умовах карантинних обмежень потрібний час на запуск низки сервісів (упаковка багажу, кафе, медичний пункт, сервіси для обслуговування пасажирів з інвалідністю, оренда автомобілів, пункт ПЛР тестування, офіси авіакомпаній, каси продажу авіаквитків, бізнес зал, зал для конференцій, ТІЦ, кімнати для куріння, магазини безмитної торгівлі, кімната для матері і дитини). Їх вводитимуть в експлуатацію поступово.

Як зазначили у міській раді, у перспективі новий термінал зможе обслуговувати до 1 мільйона пасажирів на рік.

Фото: facebook.com/Владимир-Буряк

Читати далі

Економіка

На околицях Рівного збудують підприємство із виробництва дизайнерських меблів

Опубліковано

Поблизу Рівного збудують підприємство із виробництва дизайнерських меблів. Для цього датський інвестор планує вкласти 11 млн євро та створити 1000 робочих місць, повідомляє пресслужба облдержадміністрації.

«На Рівненщину заходить ще один потужний інвестор. Датська швейна компанія «Хйорт Кнудсен» прийняла рішення про створення української філії в області. Це буде велике деревообробне підприємство. Важливо, що буде налагоджене екологічно безпечне виробництво та виготовлення продукції з доданою вартістю. Прихід такого інвестора свідчить про привабливі умови ведення бізнесу в області. Тому притягне в область й інших донорів», – зазначив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Читайте також: Сімейна справа: ТОП-7 ідей для бізнесу вдома

Що відомо про будівництво?

Інвестор планує збудувати великий виробничий об’єкт на площах в 40 тисяч квадратних метрів. В планах – створити виробництво замкненого циклу з виготовленням продукції з доданою вартістю.

«Наша компанія – це сімейний бізнес, заснований близько 50 років тому. Спочатку виробництво , було налагоджене у Польщі. В Україні це поки 4 філії, на яких працює 1300 працівників. Ми вирішили розширюватися, з нетерпінням очікуємо на початок робіт на Рівненщині», – розповів Лаурсен Стін Леврінг та подякував владі за підтримку та сприяння.

Філія стане підрозділом Товариства «Об’єднана мода України». До нього входять аналогічні підприємства, що стабільно працюють у Львові, Почаєві, Великих Мостах і Бродах. Підприємства виробляють дизайнерській меблі, серед яких – дивани, м’які крісла тощо.

Продукція експортується в більш ніж 11 країн Європи.

Фото: tvojarabota.pl

Читати далі

Економіка

Українська компанія запустила лінію з виготовлення бетонних виробів

Опубліковано

Група компаній RGM group успішно запустила першу пробну партію з виготовлення прикрайкових лотків на високопродуктивній автоматичній лінії на базі вібропреса VPS-600.

Про це повідомили у пресслужбі компанії.

Зазначається, що в сучасному дорожньому будівництві дані лотки користуються неабияким попитом.

Паралельно з виготовленням прикрайкових лотків, компанія відточує рецептуру виробництва тротуарної плитки на основі білого та сірого цементу.

Читайте такожГлобальні зміни в житті. Три історії бізнесменів, які не планували відкривати власну справу

На білому цементі отримали елементи фігурного мощення насиченого, яскравого кольору. Найближчим часом планується запуск виробництва дорожнього, садового та магістрального бортів.

Наголошується, що масштабне виробництво фігурних елементів мощення забезпечить якісною продукцією приватних і державних замовників.

Довідка

RGM group має власні виробничі потужності, зокрема у 2019 році компанія інвестувала значні кошти у розвиток нової та унікальної для Сумщини лінії з виробництва тротуарної плитки та інших бетонних виробів.

Читайте такожPARTNERS IN CRIME: як не вбити кохання спільним бізнесом

Нагадаємо, на Сумщині модернізували асфальтний завод.

Як ми повідомляли раніше, на Запоріжжі з’явилися нові заводи із виробництва дорожніх матеріалів.

Усі фото: rgm-group.com.ua.

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.