Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Рецепт від кризи. Платформа українських брендів проведе перший у країні INSTA-маркет

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Чотири роки тому на саму лиш журналістську зарплату Аліна Щербина та Катерина Дорошевська заснували маркет українських виробників у Дніпрі Будь в UA.

Цьогоріч, на початку березня, їх івент зібрав п’ять тисяч гостей-підприємців. Дівчата планували у квітні запустити феш-хаб, натомість відмовилися від усіх проектів, які потребували інвестицій та закрили шоурум.

Проте партнери швидко зорієнтувались і перенесли діяльність величезного офлайн-маркету в Instagram. 

Аліна та Катерина розповіли ШоТам, як планують організувати перший в Україні Insta-маркет українських виробників, що відбудеться 14 та 15 квітня у Інстаграмі БУДЬ в UA

 Аліна Щербина та Катерина Дорошевська

Катерина Дорошевська та Аліна Щербина

засновниці платформи українських брендів БУДЬ в UA 

БУДЬ в UA – перший маркет українських брендів в Дніпрі,
що запустився в травні 2016 року.
Зараз одна їх подія збирає понад 100 дизайнерів
з усієї України і понад 5 тисяч гостей в одному місці.

У платформи БУДЬ в UA є місія: допомагати українським бізнесам стартувати, рости і розвиватися. Карантин не може перешкодити її виконанню, просто довелось трохи змінити інструменти реалізації. Зокрема, організувати перший масштабний онлайн-маркет українських виробників.

Перший оффлайн-маркет БУДЬ в UA ми готували 3 місяці, перший INSTA маркет 9 днів. Прискорюємося максимально!

Перший INSTA-маркет в Україні

Ми у БУДЬ в UA очікуємо, що наш онлайн-івент стане прецедентом для України і викличе нову хвилю інтересу до українських брендів. Що люди підтримають лайком, коментарем, репостам і, звичайно ж, гривнею, локальні бізнеси.

Спершу, коли всі різко почали перебиратися в онлайн, здавалося, що зробити традиційну виставку БУДЬ в UA в онлайні неможливо.

Деякі учасники fashion-ринку обговорювали ідею створення нового онлайн-маркетплейсу для українських брендів. 

Ми ж відразу від цього відмовилися: розробка зручного онлайн-магазину коштує недешево, та й залучення клієнтів на новий влетить у копійочку. Інвестиції окупалися б місяцями, якщо не роками.

Ми кілька тижнів шукали те саме рішення, яке:

  • було б зрозумілим і зручним як для гостей маркету, так і для учасників
  • не вимагало б від нас значних вкладень. 

Саме так і народилась ідея INSTA-маркету БУДЬ в UA.

За кілька останніх діб ми отримали понад 100 заявок і вони продовжують надходити. Найближчим часом ми зупинимо реєстрацію, бо перший маркет в Instagram, все-таки, тестовий. Нам ще потрібно налагодити всі процеси.

Як це працюватиме?

Наш перший в Україні INSTA-маркет локальних брендів буде схожим на традиційну виставку. Ми віртуально відтворимо звичні для покупців проходи і зони, якими буде зручно “переміщатись” гостям акаунту БУДЬ в UA.

Це працює так: ви заходите на нашу сторінку, оглядаєтесь, обираєте цікавий вам розділ, наприклад, “декор” і переглядаєте бренди, їх пропозиції та опис товарів. Якщо готові на покупку або додатково потрібно поспілкуватися з продавцем, залишаєте коментар і контакти під постом, а далі з вами зв’язуються дизайнери бренду.

Навіть в онлайні ми зберігаємо атмосферу і особисте спілкування з дизайнерами.

Рано вранці перед стартом маркету ми публікуватимемо:

📌пост про кожен бренд-учасник;

📌10 фото кожного бренду в каруселі;

📌сторіз з прямим посиланням на бренд;

📌 розміри і детальний опис кожної речі;

📌 посилання і контактні дані для кожного учасника INSTA-маркету.

А далі – профіль бренду в інстаграмі працюватиме, як вітрина.

З новенького – з’явиться розділ з локальним бізнесом, де можна буде обрати послуги стилістів, візажистів і навіть бра-фіттерів.

Скільки це коштуватиме для брендів?

Ми не говоримо, що переводимо оффлайн в онлайн. Ми лиш запускаємо новий формат. Можливо, він так сподобається гостям і учасникам, що залишиться після карантину. Але оффлайн-події стартують, щойно знову дозволять проведення масових подій.

Зараз ми ведемо комунікацію з учасниками, створюємо віжуал, робимо смс і email-розсилки. Готуємо аудиторію БУДЬ в UA до нового формату.

Так виглядав оффлайновий маркет Будь в ЮА. Тепер організаторки обіцяють перенести цю атмосферу в Instagram

Ведемо просвітницьку роботу з учасниками, як це буде працювати. Даємо рекомендації, як підготувати свій профіль для онлайн-продажів.

Обробляємо весь контент (і фото, і тексти), який надсилають нам учасники – всі публікації будуть виконані в єдиному шаблоні.

Вартість публікації однієї позиції – 350 грн для учасника.

Частина зібраних коштів піде на покриття гонорарів команди і оплату сервісів, які використовуються для створення маркету в онлайні, але основні витрати – масштабна таргетована рекламна кампанія, спрямована на відвідування онлайн-маркету.

Чому ми віримо в цю модель?

🏡 люди проводять час вдома, а значить сумують за звичним способом життя. Ми перетворюємо онлайн-шопінг в захоплюючу гру!

🏡 лояльні гості маркету хочуть підтримати українські бренди, але вони НЕ ПАМ’ЯТАЮТЬ назви улюблених учасників БУДЬ в UA

🏡це той момент, коли разом набагато ефективніше, ніж поодинці. У нашому випадку 1 + 1 = 10.

Ключова ідея INSTA-маркету БУДЬ в UA – в дні маркету 14 і 15 квітня запустити рекламну кампанію, щоб всі фанати БУДЬ в UA могли зайти в наш аккаунт і пошопитися на першому INSTA-маркеті.

Найболючіше карантин вдарив по креативному бізнесу

Креативні індустрії страждають під час карантину більше за інші сфери. 

По-перше, зараз люди не готові витрачати на культуру і дизайн, а значить, в нашій сфері майже немає оборотних коштів. 

По-друге, мікробізнесу (а креативники, мейкери і представники культури – якраз зі сфери “мікро”) виявилися не готовими до такого повороту: ані фінансової подушки, ані досвіду в антикризовому менеджменті, ані можливості швидко переформатуватися і робити щось актуальне в цей період.

Березневий БУДЬ в UA відвідало 5000 гостей. Зараз же через заборону проводити масові події ми не можемо здійснювати свою основну діяльність – проводити маркети українських брендів. 

Коли ми замислились над альтернативою, геніальне рішення прийшло саме – а що, якщо провести маркет там, де вже є аудиторія в онлайні? А що, як це буде інстаграм? А що, якщо ми створимо віртуальні зони, проходи і вітрини? 

Скинули “баласт”: чим довелося пожертвувати

У плані на 2020 рік у нас був проект фешн-хабу. Він повинен був стати місцем для роботи, зустрічей з клієнтами, продажів та івентів для учасників нашої сфери.

Ми уявляли, як в стінах хабу збираються дизайнер одягу, аксесуарів, стиліст, ілюстратор, SMM-фахівець, фотограф та інші креативники для того, щоб обмінюватися ідеями, доповнювати і підсилювати одне одного.

Планували запустити хаб на базі БУДЬ в UA showroom, і з лютого вже проводили розрахунки. Хотіли відкритись 1 квітня в тестовому режимі, але вчасно зрозуміли, що зараз не час для інвестицій і експериментальних проектів.

Тому наша концепція фешн-хаба чекає свого часу.

Новий бюджет платформи: гранти, пошук тендерів і експортного потенціалу

З початком карантину ми кожен день в пошуку нових можливостей для учасників платформи. 

По-перше, шукаємо тендери і оптові замовлення для резидентів БУДЬ в UA. З нещодавнього – замовлення на корпоративні подарунки від міжнародної компанії Interpipe на півмільйона гривень. Також зараз проводимо два конкурси на створення креативного принта для проектів компанії.

По-друге, пишемо грантові заявки. Думаємо не тільки про поточні потреби креативного бізнесу, але і про те, що буде після. Є українські, європейські та американські програми, які виділяють фінансування для розвитку малого та середнього бізнесу в Україні. Виходити з “коронакризи” буде непросто. Тому сподіваємося на підтримку креативної сфери від міжнародних програм і фондів і міркуємо, як тут задіяти максимальну кількість учасників ринку.

По-третє, експорт. Ми організували об’єднані стенди українських дизайнерів в Естонії та Польщі і бачимо перспективу в експорті українських товарів. 

Зараз шукаємо байєрів у кількох країнах для того, щоб здійснювати консолідовані поставки.

По-четверте, в одному з duty free країни скоро з’явиться стенд БУДЬ в UA з подарунками, декором і гастро-смакотою. Чекаємо лиш кінця пандемії і відкритого неба!

Як підтримати 

Днями один з рестораторів Дніпра пожартував, що їх команда ухвалила стратегію. На цілих два дні вперед.

Ми вже тричі переносили дати найближчого офлайн-маркету. Зараз орієнтуємося на 16-17 травня. Але не факт, що масові події до того часу будуть дозволені. Ми до цього готові.

Для багатьох наших учасників маркет – якщо не єдиний канал продажів, то точно головний. Тому ми дивимося в сторону нового формату, який у скрутний час підтримає наших виробників і допоможе їм потроху відновити продажі.

Підтримати ж INSTA-маркет БУДЬ в UA може кожен: лайками, репостами, добрим словом і, звичайно ж, покупками 14 і 15 квітня. Для цього вже сьогодні можна підписатися на аккаунт маркету: https: //www.instagram.com/be.uamarket/ 

Економіка

Ягідники Закарпаття запровадили нову технологію дозрівання лохини

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Фермерське господарство Green Farm із села Тарнівці на Закарпатті, що спеціалізується на вирощуванні лохини, планує розширити площу вирощування органічної лохини вдвічі та запроваджує нову технологію вирощування.

Про це йдеться у повідомленні компанії на офіційній сторінці у фейсбуці.

Новий урожай ягід, вирощених за новою технологією, планують зібрати у 2025 р.

«Ми вже зараз розширюємо площу плантацій вдвічі і запроваджуємо нову технологію дозрівання лохини в горщиках. Все для того, аби у 2025 році радувати наших поціновувачів ягідок найсмачнішим раннім урожаєм», – йдеться у дописі.

Читайте такожЗмінила ІТ на сільське господарство. Як фермерка з Бучі відновлює бізнес після окупантів

Ягідники Закарпаття обіцяють, що буде багато великих ягід раннього сорту Дюк. Додають, що садивні матеріали і технології привезли зі сертифікованих центрів у ЄС.

Про господарство

Green Farm розпочало роботу у 2015 рі. Першу лохину висадили на площі 3 га у 2017 р. Наразі господарство вирощує сорти Дюк, Блюкроп, Нельсон та Еліот.

Нагадаємо, вінницький селекціонер вивів першу у світі синьо-жовту кукурудзу.

Окрім того, 49-річний житель Чорткова Олег Сович відкрив першу буйволину ферму на Тернопільщині.

Також ми розповідали, як у Дніпрі створили вертикальну ферму з вирощування зелені у бомбосховищі.

Фото: facebook.com/greenfarmuzh.

Читати далі

Економіка

Світовий банк надасть Україні $1,2 млрд для фінансування соцвиплат

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Україна та Світовий банк уклали угоду щодо започаткування нового проєкту INSPIRE із фінансування 29 видів соціальних виплат.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства соціальної політики України.

Зазначається, що міністр соціальної політики Оксана Жолнович та директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Аруп Банерджі підписали угоду щодо започаткування нового проєкту «Інвестиції у соціальний захист задля підвищення охоплення, стійкості та ефективності (INSPIRE)».

Мета проєкту — фінансування 29 видів соціальних виплат найбільш вразливим верствам населення України, а також підтримка реформ у сфері соціального захисту в Україні.

Наголошується, що INSPIRE фінансується за рахунок позики Світового банку у розмірі 1,2 млрд доларів із Цільового фонду з надання необхідної кредитної підтримки Україні (ADVANCE Ukraine), що підтримується урядом Японії.

Читайте також: «Маєте мінус на карті? У мене 85 тисяч». Як закрити борги за допомогою фінансової грамотності і тік-току? Ділюся власним досвідом

Кошти будуть спрямовані до загального фонду держбюджету і забезпечать фінансування 29 соціальних виплат, які вже передбачено в державному бюджеті на 2023 і 2024 роки.

Нагадаємо, в Україні запустили єдиний онлайн-майданчик для допомоги постраждалим від війни.

Також ми розповідали, що у Миколаєві з’явився Центр підтримки та укріплення сім’ї.

Фото: facebook.com/MLSP.gov.ua.

Читати далі

Економіка

Українські судна розпочали промислову діяльність у водах Антарктики

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українські риболовні судна допущені до роботи у водах Антарктики.

Про це повідомили в Державному агентстві меліорації та рибного господарства України.

Зазначається, що за результатами участі української делегації у 42-му засіданні Комісії по збереженню морських живих ресурсів Антарктики (ККАМЛР) українські риболовні судна були допущені до вилову водних біоресурсів та здійснення наукових досліджень у водах Антарктики.

Зокрема, відповідно до звернень українських суб’єктів господарювання Україною було заявлено про наміри здійснення вилову антарктичного криля (1 риболовне судно) та риб роду іклачів (4 риболовних судна).

Читайте такожВертикальна ферма, або Як виростити 600 кг салату без землі та пестицидів? Кейс успішного родинного бізнесу з Вінниці

1 грудня 2023 року, з початком нового промислового сезону 2023/2024 у зоні відповідальності ККАМЛР, українські судна приступають до вилову цінних антарктичних водних біоресурсів для забезпечення свого внеску у задоволення продовольчих потреб України та Світу.

Нагадаємо, в Україні запустили експериментальний проєкт із розвитку марикультури.

Також ми розповідали, як український мандрівник Віктор Стинич показав ферму у селищі Буштин на Закарпатті, де вирощують найдавнішу рибу на Землі, а саме форель та осетрів.

Фото: facebook.com/dargua.

Читати далі