Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Рецепт від кризи. Платформа українських брендів проведе перший у країні INSTA-маркет

Опубліковано

 

Чотири роки тому на саму лиш журналістську зарплату Аліна Щербина та Катерина Дорошевська заснували маркет українських виробників у Дніпрі Будь в UA.

Цьогоріч, на початку березня, їх івент зібрав п’ять тисяч гостей-підприємців. Дівчата планували у квітні запустити феш-хаб, натомість відмовилися від усіх проектів, які потребували інвестицій та закрили шоурум.

Проте партнери швидко зорієнтувались і перенесли діяльність величезного офлайн-маркету в Instagram. 

 

Аліна та Катерина розповіли ШоТам, як планують організувати перший в Україні Insta-маркет українських виробників, що відбудеться 14 та 15 квітня у Інстаграмі БУДЬ в UA

 Аліна Щербина та Катерина Дорошевська

Катерина Дорошевська та Аліна Щербина

засновниці платформи українських брендів БУДЬ в UA 

БУДЬ в UA – перший маркет українських брендів в Дніпрі,
що запустився в травні 2016 року.
Зараз одна їх подія збирає понад 100 дизайнерів
з усієї України і понад 5 тисяч гостей в одному місці.

У платформи БУДЬ в UA є місія: допомагати українським бізнесам стартувати, рости і розвиватися. Карантин не може перешкодити її виконанню, просто довелось трохи змінити інструменти реалізації. Зокрема, організувати перший масштабний онлайн-маркет українських виробників.

Перший оффлайн-маркет БУДЬ в UA ми готували 3 місяці, перший INSTA маркет 9 днів. Прискорюємося максимально!

Перший INSTA-маркет в Україні

Ми у БУДЬ в UA очікуємо, що наш онлайн-івент стане прецедентом для України і викличе нову хвилю інтересу до українських брендів. Що люди підтримають лайком, коментарем, репостам і, звичайно ж, гривнею, локальні бізнеси.

Спершу, коли всі різко почали перебиратися в онлайн, здавалося, що зробити традиційну виставку БУДЬ в UA в онлайні неможливо.

Деякі учасники fashion-ринку обговорювали ідею створення нового онлайн-маркетплейсу для українських брендів. 

Ми ж відразу від цього відмовилися: розробка зручного онлайн-магазину коштує недешево, та й залучення клієнтів на новий влетить у копійочку. Інвестиції окупалися б місяцями, якщо не роками.

Ми кілька тижнів шукали те саме рішення, яке:

 • було б зрозумілим і зручним як для гостей маркету, так і для учасників
 • не вимагало б від нас значних вкладень. 

Саме так і народилась ідея INSTA-маркету БУДЬ в UA.

За кілька останніх діб ми отримали понад 100 заявок і вони продовжують надходити. Найближчим часом ми зупинимо реєстрацію, бо перший маркет в Instagram, все-таки, тестовий. Нам ще потрібно налагодити всі процеси.

Як це працюватиме?

Наш перший в Україні INSTA-маркет локальних брендів буде схожим на традиційну виставку. Ми віртуально відтворимо звичні для покупців проходи і зони, якими буде зручно “переміщатись” гостям акаунту БУДЬ в UA.

Це працює так: ви заходите на нашу сторінку, оглядаєтесь, обираєте цікавий вам розділ, наприклад, “декор” і переглядаєте бренди, їх пропозиції та опис товарів. Якщо готові на покупку або додатково потрібно поспілкуватися з продавцем, залишаєте коментар і контакти під постом, а далі з вами зв’язуються дизайнери бренду.

Навіть в онлайні ми зберігаємо атмосферу і особисте спілкування з дизайнерами.

Рано вранці перед стартом маркету ми публікуватимемо:

📌пост про кожен бренд-учасник;

📌10 фото кожного бренду в каруселі;

📌сторіз з прямим посиланням на бренд;

📌 розміри і детальний опис кожної речі;

📌 посилання і контактні дані для кожного учасника INSTA-маркету.

А далі – профіль бренду в інстаграмі працюватиме, як вітрина.

З новенького – з’явиться розділ з локальним бізнесом, де можна буде обрати послуги стилістів, візажистів і навіть бра-фіттерів.

Скільки це коштуватиме для брендів?

Ми не говоримо, що переводимо оффлайн в онлайн. Ми лиш запускаємо новий формат. Можливо, він так сподобається гостям і учасникам, що залишиться після карантину. Але оффлайн-події стартують, щойно знову дозволять проведення масових подій.

Зараз ми ведемо комунікацію з учасниками, створюємо віжуал, робимо смс і email-розсилки. Готуємо аудиторію БУДЬ в UA до нового формату.

Так виглядав оффлайновий маркет Будь в ЮА. Тепер організаторки обіцяють перенести цю атмосферу в Instagram

Ведемо просвітницьку роботу з учасниками, як це буде працювати. Даємо рекомендації, як підготувати свій профіль для онлайн-продажів.

Обробляємо весь контент (і фото, і тексти), який надсилають нам учасники – всі публікації будуть виконані в єдиному шаблоні.

Вартість публікації однієї позиції – 350 грн для учасника.

Частина зібраних коштів піде на покриття гонорарів команди і оплату сервісів, які використовуються для створення маркету в онлайні, але основні витрати – масштабна таргетована рекламна кампанія, спрямована на відвідування онлайн-маркету.

Чому ми віримо в цю модель?

🏡 люди проводять час вдома, а значить сумують за звичним способом життя. Ми перетворюємо онлайн-шопінг в захоплюючу гру!

🏡 лояльні гості маркету хочуть підтримати українські бренди, але вони НЕ ПАМ’ЯТАЮТЬ назви улюблених учасників БУДЬ в UA

🏡це той момент, коли разом набагато ефективніше, ніж поодинці. У нашому випадку 1 + 1 = 10.

Ключова ідея INSTA-маркету БУДЬ в UA – в дні маркету 14 і 15 квітня запустити рекламну кампанію, щоб всі фанати БУДЬ в UA могли зайти в наш аккаунт і пошопитися на першому INSTA-маркеті.

Найболючіше карантин вдарив по креативному бізнесу

Креативні індустрії страждають під час карантину більше за інші сфери. 

По-перше, зараз люди не готові витрачати на культуру і дизайн, а значить, в нашій сфері майже немає оборотних коштів. 

По-друге, мікробізнесу (а креативники, мейкери і представники культури – якраз зі сфери “мікро”) виявилися не готовими до такого повороту: ані фінансової подушки, ані досвіду в антикризовому менеджменті, ані можливості швидко переформатуватися і робити щось актуальне в цей період.

Березневий БУДЬ в UA відвідало 5000 гостей. Зараз же через заборону проводити масові події ми не можемо здійснювати свою основну діяльність – проводити маркети українських брендів. 

Коли ми замислились над альтернативою, геніальне рішення прийшло саме – а що, якщо провести маркет там, де вже є аудиторія в онлайні? А що, як це буде інстаграм? А що, якщо ми створимо віртуальні зони, проходи і вітрини? 

Скинули “баласт”: чим довелося пожертвувати

У плані на 2020 рік у нас був проект фешн-хабу. Він повинен був стати місцем для роботи, зустрічей з клієнтами, продажів та івентів для учасників нашої сфери.

Ми уявляли, як в стінах хабу збираються дизайнер одягу, аксесуарів, стиліст, ілюстратор, SMM-фахівець, фотограф та інші креативники для того, щоб обмінюватися ідеями, доповнювати і підсилювати одне одного.

Планували запустити хаб на базі БУДЬ в UA showroom, і з лютого вже проводили розрахунки. Хотіли відкритись 1 квітня в тестовому режимі, але вчасно зрозуміли, що зараз не час для інвестицій і експериментальних проектів.

Тому наша концепція фешн-хаба чекає свого часу.

Новий бюджет платформи: гранти, пошук тендерів і експортного потенціалу

З початком карантину ми кожен день в пошуку нових можливостей для учасників платформи. 

По-перше, шукаємо тендери і оптові замовлення для резидентів БУДЬ в UA. З нещодавнього – замовлення на корпоративні подарунки від міжнародної компанії Interpipe на півмільйона гривень. Також зараз проводимо два конкурси на створення креативного принта для проектів компанії.

По-друге, пишемо грантові заявки. Думаємо не тільки про поточні потреби креативного бізнесу, але і про те, що буде після. Є українські, європейські та американські програми, які виділяють фінансування для розвитку малого та середнього бізнесу в Україні. Виходити з “коронакризи” буде непросто. Тому сподіваємося на підтримку креативної сфери від міжнародних програм і фондів і міркуємо, як тут задіяти максимальну кількість учасників ринку.

По-третє, експорт. Ми організували об’єднані стенди українських дизайнерів в Естонії та Польщі і бачимо перспективу в експорті українських товарів. 

Зараз шукаємо байєрів у кількох країнах для того, щоб здійснювати консолідовані поставки.

По-четверте, в одному з duty free країни скоро з’явиться стенд БУДЬ в UA з подарунками, декором і гастро-смакотою. Чекаємо лиш кінця пандемії і відкритого неба!

Як підтримати 

Днями один з рестораторів Дніпра пожартував, що їх команда ухвалила стратегію. На цілих два дні вперед.

Ми вже тричі переносили дати найближчого офлайн-маркету. Зараз орієнтуємося на 16-17 травня. Але не факт, що масові події до того часу будуть дозволені. Ми до цього готові.

Для багатьох наших учасників маркет – якщо не єдиний канал продажів, то точно головний. Тому ми дивимося в сторону нового формату, який у скрутний час підтримає наших виробників і допоможе їм потроху відновити продажі.

Підтримати ж INSTA-маркет БУДЬ в UA може кожен: лайками, репостами, добрим словом і, звичайно ж, покупками 14 і 15 квітня. Для цього вже сьогодні можна підписатися на аккаунт маркету: https: //www.instagram.com/be.uamarket/ 

Економіка

Український лоукостер Bees Airlines запускає нові міжнародні авіарейси з Києва й Одеси

Опубліковано

 

Український лоукостер Bees Airlines відкриває чотири нові міжнародні авіамаршрути з Києва й Одеси.

Про це повідомили у пресслужбі компанії у фейсбуці.

Читайте такожЯк виникла унікальна ініціатива фермерів «Смак Українських Карпат» (ВІДЕО)

 

Нові напрямки з Києва

З аеропорту «Київ» імені Ігоря Сікорського (Жуляни) авіакомпанія Bees Airlines літатиме до міста Шарджі (ОАЕ, 20 км від Дубая):

 • перший рейс – 20 жовтня 2021-го
 • наступні рейси – щосереди та щосуботи
 • мінімальна ціна в одну сторону – 3650 грн.

Нові напрямки з Одеси

З Міжнародного аеропорту Одеси лоукостер літатиме до:

 • Праги (перший виліт 21 жовтня 2021, рейси в четвер та неділю, мінімальна ціна в одну сторону – 2200 грн);
 • Тбілісі (перший політ – 22 жовтня 2021, рейси щоп’ятниці, мінімальна ціна – 1700 грн в одну сторону);
 • Ґендже – другого за величиною міста в Азербайджані (перший рейс – 1 листопада 2021, виліт щопонеділка, мінімальна ціна – 2600 грн в одну сторону).

Читайте такожТаємничі підземелля та цілющі джерела. Шість місць на Волині, які ви точно запам’ятаєте

Довідка

Bees Airlines – український лоукостер, що базується в аеропорту «Київ» імені Ігоря Сікорського. Авіакомпанію заснували у 2019 році. У 2021-му внесли перші літаки компанії в Державний реєстр цивільних повітряних суден України.

Нагадаємо, SkyUp анонсує авіарейси до Мадрида.

Як ми повідомляли раніше, у Єгипті відкрили україномовну «гарячу лінію» для туристів.

Головне фото: facebook.com/bees.aero.

Читати далі

Економіка

Під Харковом готують до відкриття комплекс із переробки відходів

Опубліковано

 

Харківський комплекс із переробки твердих побутових відходів готовий на 95%.

Про це повідомили у пресслужбі Харківської міської ради.

За інформацією, до кінця року там почнуть працювати всі свердловини з видобутку полігонного газу та сортувальна станція.

 

За технологією газ перероблятимуть на електроенергію, яка піде на власні потреби комплексу і на продаж на енергоринку. Обсяг переробленої електроенергії становить до 15 млн КВт на рік.

Полігон приноситиме прибуток після запуску сортувальної лінії, бо на вторинному ринку можна буде продавати папір, пластик, деревину і метал.

У місті планують і далі популяризувати роздільний збір сміття серед жителів і проводити спеціальні уроки в школах.

Читайте такожДорогоцінний пластик. Історія одеської майстерні, де створюють унікальні речі зі сміття

Комплекс ТПВ в Дергачівському районі побудований за світовими екологічними стандартами і виключає проникнення шкідливих речовин у грунт, а парникових газів – в атмфосферу.

Нині комплекс працює в тестовому режимі, там тривають пуско-налагоджувальні роботи.

Читайте також«Який світ ми залишимо дітям?» Сім українських кліпів, які говорять про важливе

Нагадаємо, в Ужгороді презентували проєкт сміттєпереробного заводу.

Як ми повідомляли раніше, Bosch хоче відкрити завод електроінструментів в Україні.

Усі фото: city.kharkov.ua.

Читати далі

Економіка

Львівська компанія виграла ґрант ЄБРР на кліматичні інновації

Опубліковано

 

Львівська компанія виграла грант ЄБРР на кліматичні інновації. 46 тисяч євро «Компанія Ензим» використає на роботи в рамках четвертої черги модернізації власних очисних споруд.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Зазначається, що очисні споруди збудували у 2004 році, з того часу відбулося три масштабні реконструкції.

 

Роботи в рамках четвертої черги дозволять підприємству підготуватись до розширення ферментаційних потужностей, а також зменшити концентрацію кальцію після першої (анаеробної) стадії біологічного очищення стічних вод.

«Ми реконструюємо існуючий реактор видалення кальцію T-500. А також додаємо ще один етап декальцинації – встановимо новий пелетний реактор-кристалізатор, який перетворює залишковий кальцій на гранули (пелети), що в сумі збільшить ефективність вилучення кальцію з 30 до 75-80%», – коментує майстер дільниці з очищення стічних вод «Компанії Ензим» Сергій Басараб.

Читайте також: Виходимо на протести та фільмуємо викиди. Як на Донбасі борються з проблемою забруднення повітря

Окрім покращення якості стічної води, яка з очисних споруд компанії надходить до міського каналізаційного колектора, проект має ще низку переваг у збереженні довкілля та природних ресурсів.

Зокрема:

 • завдяки тому, що в пелетному реакторі карбонат іони зв’язуватимуться у вигляді гранул карбонату кальцію, що дозволить виводити з циклу вуглецю близько 320 т вуглекислого газу на рік;
 • підприємство зможе отримувати більше біогазу – до 13 тисяч кубометрів на добу, що дозволить повністю відмовитись від споживання природного газу, а потенційно — ще й перетворювати на електроенергію надлишок біогазу;
 • гранули з пелетного реактора можна буде використовувати при виробництві будівельних матеріалів як заміну піску, видобуток якого негативно впливає на природу;
 • зменшиться використання хімічних реагентів на всіх етапах очищення стічних вод.

«Цей проект досить унікальний – використання пелетного реактора для декальцинації стічних вод дріжджового виробництва планується реалізувати вперше в світі. Проте також і дороговартісний – загалом компанія інвестує в нього близько 22 мільйонів гривень. Грантове фінансування від ЄС та ЄБРР дозволить покрити витрати на розробку робочого проекту, систему автоматизованого керування та пусконалагоджувальні роботи», – зазначає Сергій Басараб.

Читайте також: Як «Мануфактура ГаражКрафт» рятує Донбас від пластику? (ВІДЕО)

На підприємстві вже стартують роботи із реконструкції реактора Т-500. Для моделювання оптимального конструктиву пелетного реактора залучили спеціалізовану бельгійську компанію «AM-Team», яка має значний досвід у цій галузі.

На виході прагнуть отримати достатньо очищену воду, яка не буде негативно впливати на навколишнє природнє середовище. Саме тому і розробили нову стадію декальцинації.

Довідка

ПрАТ «Компанія Ензим» — міжнародне біотехнологічне підприємство, лідер українського ринку серед виробників хлібопекарських дріжджів (понад 50%). Компанія виготовляє дріжджі для домашнього та професійного хлібопечення, хлібопекарські та кондитерські суміші, спеціальні дріжджі для виготовлення алкогольних напоїв, натуральні кормові добавки для свійських тварин, дріжджові пластівці та екстракти. 

Нагадаємо, ЄБРР дасть українській компанії кредит на будівництво заводу у Львові.

Як ми повідомляли раніше, Україна підписала Угоду з ЄБРР на залучення €63 млн для Укрпошти.

Головне фото: city-adm.lviv.ua.

Читати далі