Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Рецепт від кризи. Платформа українських брендів проведе перший у країні INSTA-маркет

Опубліковано

Чотири роки тому на саму лиш журналістську зарплату Аліна Щербина та Катерина Дорошевська заснували маркет українських виробників у Дніпрі Будь в UA.

Цьогоріч, на початку березня, їх івент зібрав п’ять тисяч гостей-підприємців. Дівчата планували у квітні запустити феш-хаб, натомість відмовилися від усіх проектів, які потребували інвестицій та закрили шоурум.

Проте партнери швидко зорієнтувались і перенесли діяльність величезного офлайн-маркету в Instagram. 

Аліна та Катерина розповіли ШоТам, як планують організувати перший в Україні Insta-маркет українських виробників, що відбудеться 14 та 15 квітня у Інстаграмі БУДЬ в UA

 Аліна Щербина та Катерина Дорошевська

Катерина Дорошевська та Аліна Щербина

засновниці платформи українських брендів БУДЬ в UA 

БУДЬ в UA – перший маркет українських брендів в Дніпрі,
що запустився в травні 2016 року.
Зараз одна їх подія збирає понад 100 дизайнерів
з усієї України і понад 5 тисяч гостей в одному місці.

У платформи БУДЬ в UA є місія: допомагати українським бізнесам стартувати, рости і розвиватися. Карантин не може перешкодити її виконанню, просто довелось трохи змінити інструменти реалізації. Зокрема, організувати перший масштабний онлайн-маркет українських виробників.

Перший оффлайн-маркет БУДЬ в UA ми готували 3 місяці, перший INSTA маркет 9 днів. Прискорюємося максимально!

Перший INSTA-маркет в Україні

Ми у БУДЬ в UA очікуємо, що наш онлайн-івент стане прецедентом для України і викличе нову хвилю інтересу до українських брендів. Що люди підтримають лайком, коментарем, репостам і, звичайно ж, гривнею, локальні бізнеси.

Спершу, коли всі різко почали перебиратися в онлайн, здавалося, що зробити традиційну виставку БУДЬ в UA в онлайні неможливо.

Деякі учасники fashion-ринку обговорювали ідею створення нового онлайн-маркетплейсу для українських брендів. 

Ми ж відразу від цього відмовилися: розробка зручного онлайн-магазину коштує недешево, та й залучення клієнтів на новий влетить у копійочку. Інвестиції окупалися б місяцями, якщо не роками.

Ми кілька тижнів шукали те саме рішення, яке:

  • було б зрозумілим і зручним як для гостей маркету, так і для учасників
  • не вимагало б від нас значних вкладень. 

Саме так і народилась ідея INSTA-маркету БУДЬ в UA.

За кілька останніх діб ми отримали понад 100 заявок і вони продовжують надходити. Найближчим часом ми зупинимо реєстрацію, бо перший маркет в Instagram, все-таки, тестовий. Нам ще потрібно налагодити всі процеси.

Як це працюватиме?

Наш перший в Україні INSTA-маркет локальних брендів буде схожим на традиційну виставку. Ми віртуально відтворимо звичні для покупців проходи і зони, якими буде зручно “переміщатись” гостям акаунту БУДЬ в UA.

Це працює так: ви заходите на нашу сторінку, оглядаєтесь, обираєте цікавий вам розділ, наприклад, “декор” і переглядаєте бренди, їх пропозиції та опис товарів. Якщо готові на покупку або додатково потрібно поспілкуватися з продавцем, залишаєте коментар і контакти під постом, а далі з вами зв’язуються дизайнери бренду.

Навіть в онлайні ми зберігаємо атмосферу і особисте спілкування з дизайнерами.

Рано вранці перед стартом маркету ми публікуватимемо:

📌пост про кожен бренд-учасник;

📌10 фото кожного бренду в каруселі;

📌сторіз з прямим посиланням на бренд;

📌 розміри і детальний опис кожної речі;

📌 посилання і контактні дані для кожного учасника INSTA-маркету.

А далі – профіль бренду в інстаграмі працюватиме, як вітрина.

З новенького – з’явиться розділ з локальним бізнесом, де можна буде обрати послуги стилістів, візажистів і навіть бра-фіттерів.

Скільки це коштуватиме для брендів?

Ми не говоримо, що переводимо оффлайн в онлайн. Ми лиш запускаємо новий формат. Можливо, він так сподобається гостям і учасникам, що залишиться після карантину. Але оффлайн-події стартують, щойно знову дозволять проведення масових подій.

Зараз ми ведемо комунікацію з учасниками, створюємо віжуал, робимо смс і email-розсилки. Готуємо аудиторію БУДЬ в UA до нового формату.

Так виглядав оффлайновий маркет Будь в ЮА. Тепер організаторки обіцяють перенести цю атмосферу в Instagram

Ведемо просвітницьку роботу з учасниками, як це буде працювати. Даємо рекомендації, як підготувати свій профіль для онлайн-продажів.

Обробляємо весь контент (і фото, і тексти), який надсилають нам учасники – всі публікації будуть виконані в єдиному шаблоні.

Вартість публікації однієї позиції – 350 грн для учасника.

Частина зібраних коштів піде на покриття гонорарів команди і оплату сервісів, які використовуються для створення маркету в онлайні, але основні витрати – масштабна таргетована рекламна кампанія, спрямована на відвідування онлайн-маркету.

Чому ми віримо в цю модель?

🏡 люди проводять час вдома, а значить сумують за звичним способом життя. Ми перетворюємо онлайн-шопінг в захоплюючу гру!

🏡 лояльні гості маркету хочуть підтримати українські бренди, але вони НЕ ПАМ’ЯТАЮТЬ назви улюблених учасників БУДЬ в UA

🏡це той момент, коли разом набагато ефективніше, ніж поодинці. У нашому випадку 1 + 1 = 10.

Ключова ідея INSTA-маркету БУДЬ в UA – в дні маркету 14 і 15 квітня запустити рекламну кампанію, щоб всі фанати БУДЬ в UA могли зайти в наш аккаунт і пошопитися на першому INSTA-маркеті.

Найболючіше карантин вдарив по креативному бізнесу

Креативні індустрії страждають під час карантину більше за інші сфери. 

По-перше, зараз люди не готові витрачати на культуру і дизайн, а значить, в нашій сфері майже немає оборотних коштів. 

По-друге, мікробізнесу (а креативники, мейкери і представники культури – якраз зі сфери “мікро”) виявилися не готовими до такого повороту: ані фінансової подушки, ані досвіду в антикризовому менеджменті, ані можливості швидко переформатуватися і робити щось актуальне в цей період.

Березневий БУДЬ в UA відвідало 5000 гостей. Зараз же через заборону проводити масові події ми не можемо здійснювати свою основну діяльність – проводити маркети українських брендів. 

Коли ми замислились над альтернативою, геніальне рішення прийшло саме – а що, якщо провести маркет там, де вже є аудиторія в онлайні? А що, як це буде інстаграм? А що, якщо ми створимо віртуальні зони, проходи і вітрини? 

Скинули “баласт”: чим довелося пожертвувати

У плані на 2020 рік у нас був проект фешн-хабу. Він повинен був стати місцем для роботи, зустрічей з клієнтами, продажів та івентів для учасників нашої сфери.

Ми уявляли, як в стінах хабу збираються дизайнер одягу, аксесуарів, стиліст, ілюстратор, SMM-фахівець, фотограф та інші креативники для того, щоб обмінюватися ідеями, доповнювати і підсилювати одне одного.

Планували запустити хаб на базі БУДЬ в UA showroom, і з лютого вже проводили розрахунки. Хотіли відкритись 1 квітня в тестовому режимі, але вчасно зрозуміли, що зараз не час для інвестицій і експериментальних проектів.

Тому наша концепція фешн-хаба чекає свого часу.

Новий бюджет платформи: гранти, пошук тендерів і експортного потенціалу

З початком карантину ми кожен день в пошуку нових можливостей для учасників платформи. 

По-перше, шукаємо тендери і оптові замовлення для резидентів БУДЬ в UA. З нещодавнього – замовлення на корпоративні подарунки від міжнародної компанії Interpipe на півмільйона гривень. Також зараз проводимо два конкурси на створення креативного принта для проектів компанії.

По-друге, пишемо грантові заявки. Думаємо не тільки про поточні потреби креативного бізнесу, але і про те, що буде після. Є українські, європейські та американські програми, які виділяють фінансування для розвитку малого та середнього бізнесу в Україні. Виходити з “коронакризи” буде непросто. Тому сподіваємося на підтримку креативної сфери від міжнародних програм і фондів і міркуємо, як тут задіяти максимальну кількість учасників ринку.

По-третє, експорт. Ми організували об’єднані стенди українських дизайнерів в Естонії та Польщі і бачимо перспективу в експорті українських товарів. 

Зараз шукаємо байєрів у кількох країнах для того, щоб здійснювати консолідовані поставки.

По-четверте, в одному з duty free країни скоро з’явиться стенд БУДЬ в UA з подарунками, декором і гастро-смакотою. Чекаємо лиш кінця пандемії і відкритого неба!

Як підтримати 

Днями один з рестораторів Дніпра пожартував, що їх команда ухвалила стратегію. На цілих два дні вперед.

Ми вже тричі переносили дати найближчого офлайн-маркету. Зараз орієнтуємося на 16-17 травня. Але не факт, що масові події до того часу будуть дозволені. Ми до цього готові.

Для багатьох наших учасників маркет – якщо не єдиний канал продажів, то точно головний. Тому ми дивимося в сторону нового формату, який у скрутний час підтримає наших виробників і допоможе їм потроху відновити продажі.

Підтримати ж INSTA-маркет БУДЬ в UA може кожен: лайками, репостами, добрим словом і, звичайно ж, покупками 14 і 15 квітня. Для цього вже сьогодні можна підписатися на аккаунт маркету: https: //www.instagram.com/be.uamarket/ 

Економіка

Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі

Опубліковано

Упродовж першого кварталу 2024 року українці відкрили рекордні 74 050 нових фізосіб-підприємців, що на 33,6% більше, аніж торік, та 18% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот” із посиланням на Єдиний державний реєстр.

Зазначається, що лідером за кількістю нових справ залишається Київ. За перший квартал поточного року у столиці зареєстрували 10 252 нових бізнесів – це 13,8% від загальної кількості. На другому місці Дніпропетровщина – 6,8 тисячі новостворених бізнесів, на третьому – Київщина – 5,7 тисячі нових ФОПів.

Де найчастіше відкривають ФОПи

Чверть нових бізнесів займаються роздрібною торгівлею – це найпопулярніша сфера протягом останніх 4 років.

Читати також: Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”

Серед найбільш запитаних напрямків бізнесу серед українських підприємців також надання індивідуальних послуг та комп’ютерне програмування.

Найпопулярніші нові бізнеси

Нагадаємо, з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг.

Фото: “Опендатабот”

Читати далі

Економіка

США оголосили про оборонний пакет допомоги для України на 1 млрд доларів

Опубліковано

Ллойд Остін, міністр оборони США, оголосив про надання Сполученими Штатами ще одного пакету військової допомоги Україні на суму 1 мільярд доларів. Цей пакет включатиме ракети для системи артилерійської ракетної системи HIMARS, снаряди, системи протиповітряної оборони та інше військове обладнання.

Про це Остін заявив на початку 21-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, яке відбувається у п’ятницю, 26 квітня, в онлайн форматі.

Промова Ллойда Остіна

“Сьогодні я радий повідомити, що Сполучені Штати виділять за повноваженнями президента ще один пакет допомоги на 1 мільярд доларів, який включатиме додаткові боєприпаси для HIMARS, 155-міліметрові снаряди, засоби протиповітряної оборони та бронетехніку”, – сказав міністр оборони.

Читати також: Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії

Він додав, що союзники приділять особливу увагу зміцненню української протиповітряної оборони. За його словами, Україна критично потребує додаткових систем для захисту неба. Крім того, терміново потрібні більше ракет-перехоплювачів.

Нагадаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що в Києві відновили купол Будинку вчителя.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

Економіка

ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

Опубліковано

Євросоюз виділив Україні 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility. Загалом упродовж 2024–2027 років Україна має отримати 50 мільярдів євро. Отримані кошти спрямують на покриття найважливіших бюджетних видатків.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Дякую Єврокомісії за позитиву оцінку виконання п’яти індикаторів, що є передумовою для виділення коштів…Вдячні Європі за прогнозовану ритмічну підтримку. Це запорука нашої стійкості, успішного відновлення та створення точок росту економіки на майбутнє», — зазначив Шмигаль.

Читайте також: Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Це вже другий транш фінансування за програмою Ukraine Facility. У березні Євросоюз виділив Україні перші 4,5 млрд євро. Наразі уряд України очікує на швидке виділення третього траншу обсягом 1,89 млрд євро.

Загалом цього року Україна очікує в межах програми Ukraine Facility 16 млрд євро.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: ЄС

Читати далі