Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Поділись своїм волоссям: як у Львові створюють перуки для онкохворих дітей

Опубліковано

Шестеро активісток зі Львова об’єднались і створили благодійну ініціативу “Hair for Share“, щоб допомогти онкохворим дітям, які втратили своє волосся внаслідок хіміотерапії. Вже майже тисяча дівчат та хлопців з усіх куточків України подарували їм своє волосся для виготовлення перук. Тож приєднуйтесь і ви. Зараз саме час робити добро.

Людмила Крижановська

Людмила Крижановська

Співзасновниця Hair for Share

Біль від втрати волосся

Їй всього 15 років. І у неї онкологія. Її волосся після хіміотерапії випадає шматками. Бачити це підлітку — страшно. Це перша візуальна ознака захворювання, що викликає психологічну травму. 

І ось повністю лиса дівчинка отримує перуку. Вона не вірить в те, що може мати волосся знову і дві години плаче від щастя. Таку радість доставляє дітям проєкт “Hair for Share”.

Ми вже виготовили 50 перук для дівчат з усієї України. Близько тисячі людей віддали своє волосся для них. Взагалі, щорічний запит на такі перуки — 300 штук. Приблизно у 800 дітей щороку виявляють рак. Половина з них — дівчата. І якщо для зовсім маленьких наявність волосся не принципова, то для підлітків це дуже важливо.

Коли у сім’ї постає питання лікування, то перука — це, мабуть, остання річ, на яку готові витратити гроші. Але з іншого боку, це дуже впливає на психоемоційний стан дітей. Ми даємо перуки дівчатам, які мають не тільки онкологію, а й інші імунні захворювання, через які випадає волосся. І якщо при онкології ми даємо перуки лише у користування (до того часу, поки власне волосся не відросте), то тут віддаємо назавжди. Для того, щоб отримати перуку для дитини, батьки можуть звертатись у БФ “Крила надії” або у “Таблеточки”.

Про створення проєкту

У команді шестеро дівчат і кожна з нас обрізала волосся для онкохворих. Четверо з нас волонтерили у Чорнобильській лікарні Львова, де лежать дітки з лейкемією. 

Минулого року ми обговорювали, що було б класно підстригтися, але не викинути волосся у смітник, а віддати діткам на перуки. Місяці два шукали такі ініціативи в Україні, спілкувались з БФ “Крила Надії” та “Таблеточки”, але не знайшли нічого.

Тоді вирішили самі створити такий проєкт. Коли стартували у грудні минулого року, то ставили собі за мету зробити всього 10 перук, віддати їх і все. Але через попит, який виник у Фейсбуці, ми зрозуміли, що охочих насправді набагато більше, тому й вирішили влаштувати безстрокову акцію.

Спитайтеся в мене, нашо мені віддали моє ж волосся у хвостиках? Бо дівчаткам з Охматдиту, які втратили волосся…

Geplaatst door Кристина Черненко op Vrijdag 1 maart 2019

Згодом ми залучили постижера (створювачка перук, — прим. авт.) з Києва, яка шиє перуки за 4 тисячі гривень. Ця ціна — собівартість роботи її працівників. Взагалі для виготовлення однієї натуральної перуки в Україні потрібно близько $800, а саме пошиття — мінімум 8000 гривень. Не всі постижери, до яких ми звертались, погодились знизити ціну з виготовлення. А нам було принципово, щоб ми платили фактично по собівартості.

Ми є ініціативою, тому долучились до БФ “Крила надії”. З ними співпрацюємо і через них збираємо кошти.

Де можна постригти волосся

Ми оголосили про запуск акції та почались перемовини з багатьма салонами Львову та Києва. Протягом двох місяців почали з’являтись салони в інших містах, звідки волосся відправляли нам.

Також ми співпрацюємо з G.Bar (міжнародна мережа з 27 салонів краси в 9 країнах світу, — прим. авт.). Зараз вони хочуть зібрати 30000 гривень, на які ми виготовимо перші 50 перук у 2020 році.

Люди дізнаються про проєкт завдяки розголосу у соціальних мережах, медіа, або через знайомих. Стрижка для проєкту “Hair for Share” є безкоштовною. Навіть київські майстри, у кого стрижка коштує півтори тисячі, для нас стрижуть безкоштовно.

Від моменту замірів волосся до отримання перуки проходить місяць. Буває, що і за тиждень. Все залежить від зайнятості постижера. Діти дуже часто хочуть перуку, яка максимально наближена до кольору справжнього волосся. Одна дівчинка чекала шість місяців, поки ми зробили для неї перуку зі світлого довгого волосся.

Як і кому можна віддати своє волосся на перуку

На одну перуку витрачається від 180 до 250 грамів волосся, довжиною 25-35 см. Волосся має бути доглянутим. Також заздалегідь помитим, добре висушеним. Тоді майстри, згідно з інструкцією, зрізають волосся і передають нам. А ми його сортуємо і віддаємо постижеру.

Зараз основна наша потреба — це волосся 35+ сантиметрів. Багато людей були готові віддати 20 сантиметрів волосся. Але це виходила дуже коротка перука — зачіска каре, або коротше. Ми приймаємо все волосся, за виключенням хімічної завивки. А фарбоване чи ні — не має значення. У нас були чудові перуки з зеленими пасмами. Важливо, щоб дівчина чи хлопець пам’ятали, яку фарбу для волосся використовували та сказали про це майстру. Бо іноді перуку потрібно пофарбувати й вивести її в один тон.

Можна і вдома самостійно підстригти волосся. Для цього його необхідно розділити на максимальну кількість хвостиків і обрізати. Відрізане можна надіслати безпосередньо майстрові у Києві. Адресу дізнаєтесь після заповнення анкети учасника акції. Кожний хвостик волосся варто покласти в окремий пакетик, щоб не волосся не заплуталось.

Ми хочемо створити інтерактивну мапу, щоб дівчата та хлопці могли побачити, де в їх місті можна долучитись до проєкту та якому салоні обстригти волосся. Крім волосся, підтримати акцію можна також коштами для оплати праці постижерів.

“Волосся — це мінімум, чим я можу поділитись”

До акції долучилось вже майже 1000 осіб. Наймолодшій дівчинці, яка у нас стриглась — 5 років, найстаршій жінці — понад 60. Стрижуть волосся люди з різними історіями. Хтось сам переживав онкологію і готовий віддати своє волосся повністю, хтось просто знайомий з цим, а хтось просто розуміє, наскільки це важливо, що це той мінімум, яким вони можуть поділитись.

У нас не тільки дівчата віддають волосся. Найдовший хвіст хлопець відрощував 12 років. З 1000 людей, які віддали волосся, близько сотні — це хлопці.

Мене сьогодні кльово постригли, а мої коси їдуть діткам на перуки Hair for Share 🙂

Geplaatst door Andrew Kohut op Maandag 13 januari 2020

Суспільство

В Києві відбудеться музичний фестиваль “Пожежа”: коли та хто виступатиме?

Опубліковано

7 квітня о 16:00 в київській Малій Опері відбудеться фестиваль Пожежа, цього разу з лайнапом з електронних музикантів. 

Про це повідомляє Лірум з посиланням на організаторів.

Які музиканти візьмуть участь?

7 квітня на сцені Малої Опери виступнять музиканти:

  • Nahaba;
  • Kurs Valüt;
  • Ariadna;
  • Badwor7h;
  • Нестор.

Історія фестивалю “Пожежа”

Все почалося в Київському університеті імені Тараса Шевченка, де студентський парламент Інституту філології організовував університетські заходи. Після вторгнення команді довелося переосмислити масштаби своїх планів. З цього виник проєкт Пожежа.

Фото: Дмитро Черніков

Фестиваль мав на меті популяризацію української культури та музики. Організатори прагнули, щоб український контент був основним, а не просто альтернативою російському.

Читати також: Український режисер презентував стрічку “Ми, наші улюбленці та війна” на Doc Kyiv Fest

Організацією Пожежі займаються четверо людей. Міша Юров – креативний директор, відповідає за технічні аспекти, вибір локацій та комунікації. Іванка Гуменюк – кураторка маркету на фестивалі, також працює над ідеями та нововведеннями. Дизайнерка Настя Карацюпа відповідає за дизайн івенту. Недавно до команди приєдналася Настя Слєпцова, яка займається контентом для TikTok.

Тематика цьогорічного фестивалю

Існують дві версії щодо того, чому темою цьогорічного івенту стала електронна музика. Згідно з офіційною версією, Міша поєднав естетику приміщення з його історією, використовуючи мотиви опери, що підкреслюють металічне звучання артистів електронної сцени.

Фото: Дмитро Черніков

Неофіційна версія говорить, що рішення було прийнято виключно на основі естетичних вподобань команди. Організатори пояснюють, що це типова практика для більшості їхніх івентів: запрошують виконавців, яких справді слухають та люблять. На етапі планування фестивалю команда складає список потенційних виконавців, а потім відбирає найбільш підходящих, враховуючи тематику івенту, технічні можливості місця проведення та гонорари артистів.

Купити квитки на подію можна тут.

Нагадаємо, що Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова.

Також ми повідомляли, що вже оголошені переможці премії Jager Music Awards 2024.

Фото: Дмитро Черніков

Читати далі

Суспільство

Український режисер презентував стрічку “Ми, наші улюбленці та війна” на Doc Kyiv Fest

Опубліковано

Перший документальний фільм Антона Птушкіна “Ми, наші улюбленці та війна” вперше був показаний під час урочистої церемонії відкриття триденного фестивалю документального кіно Doc Kyiv Fest.

Про це повідомляє Детектор Медіа.

фото: Ірина Семенюта

Про фільм

“Ми вирішили розповісти про тварин, бо ми шукали кут, під яким можна було б показати війну так, щоб було цікаво дивитись іноземцям. Це насправді дуже прагматичний підхід. Було літо 2022 року – Буча вже відбулася. На жаль, смертю людини вже було нікого здивувати на заході. А тварини – це тема, яка може торкнути серця”, – розповідає режисер.

Фільм створювався для західної аудиторії, тому в стрічці велика кількість людей говорить англійською. Фільм уже придбав найбільший мовник Америки – PBS.

Читати також: “Doc Kyiv Fest”: в Україні стартував фестиваль документального кіно

Партнери фільму

Створювалася стрічка у співпраці з канадською компанією Yap Films. За словами Птушкіна, представники цієї компанії знайшли його за допомогою великої української діаспори в Канаді. Yap Films зацікавив його англомовний ютуб-канал, на якому в той час останнє відео було присвячено псу Патрону.

Нагадаємо, що оголошені переможці премії Jager Music Awards 2024.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова.

Фото: Ірина Семенюта

Читати далі

Суспільство

Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова

Опубліковано

“Укрпошта” анонсувала перепродаж поштового блоку “Міста героїв” на честь Чернігівщини, до якого ввійшли чотири марки. Це вже сьомий випуск серії.

Про це повідомляє поштовий маркет.

Історія Міста героя

Понад місяць, від 24 лютого 2022 року, ворог намагався окупувати територію Чернігівської області, щоб якомога ближче підступитися до столиці. Попри небезпеку, місцеві мешканці чинили активний спротив: облаштовували штучні перешкоди для просування ворожої техніки на дорогах, відстежували її рух та передавали інформацію Збройним Силам України, тобто робили усе, аби оборонці стримали наступ.

Українські військові відчайдушно боролися за кожен метр рідної землі та вже до 3 квітня 2022 року витіснили російського агресора з усієї території області. Зі звільненням спокій не повернувся до краю, адже близькість кордону з рф дозволяє ворогу здійснювати постійні ракетні атаки, націлені на населені пункти регіону. 

Читати також: Укрзалізниця запустила оновлені електропоїзди: яким маршрутом курсуватимуть

Але це не стало на заваді активному відновленню після російської навали. Чернігівщина вистояла та відбудовується, а її жителі, за свою активну боротьбу, заслуговують на найщирішу повагу.

Про марку

Поштовий випуск, що є продовженням серії «Міста Герої», присвячено Чернігову, Ніжину, с. Ягідному, с. Семенівці. Ескізи розроблені креативною агенцією I AM IDEA.

Тираж блоку – 150 000, а вартість – 120 гривень.

Передзамовити марки можна за посиланням.

Нагадаємо, що в Україні випробували сенсорну технологію пошуку мін з дронів.

Читати далі