Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Підтримуємо матусь із важкими долями». Чим особлива BetiS — єдина фабрика в Очакові

Опубліковано

Передчасно народжені діти потребують одягу дуже маленьких розмірів. Першими в Україні таку лінійку запустила фабрика BetiS, розташована в Очакові на Миколаївщині. Її засновниця раніше навіть голку в руках не тримала. А після народження дитини захотіла бути корисною для країни.

Вже 17 років майстрині фабрики дитячого одягу та домашнього текстилю виготовляють речі для малюків. Вони стали лідерами на гуртовому українському ринку та працюють на експорт. Під час карантину їм довелося змінити бодіки на маски. Міська лікарня та дитсадок дуже потребували засобів захисту, а BetiS як єдина фабрика в Очакові взялася їх відшивати.

Вікторія Чорна,
Вікторія Чорна,

Засновниця та директорка фабрики дитячого одягу та домашнього текстилю BetiS

Швейну машинку в очі не бачила

Я взагалі ніколи не вміла шити. Коли у мене народилася перша дитина, захотілося приділяти їй більше часу та робити щось корисне для неї своїми руками. Я попросила батьків купити мені швейну машинку. Вони запитували: «Навіщо вона тобі треба?». Я й сама не знала, але була впевнена, що для чогось згодиться. І якось так сама, не маючи жодних навичок, почала пробувати. Це було 18 років тому, й інтернету як такого ще не було. Так я почала потроху шити щось примітивне для своєї донечки, а згодом і для синочка.

Через рік або два моя мама відкрила дитячий магазин, і ми почали продавати там свої товари. З’являлися перші клієнти, ми брали участь у виставках та потроху заробляли якісь кошти. Це з хобі перетворилося на бізнес. У 2004 році ми відкрилися як фабрика BetiS. Зараз є лідерами на гуртовому українському ринку та працюємо на експорт. Виготовляємо дитячі та домашні текстильні товари.

Молодь в Очакові не затримується

Розташована наша фабрика у приморському місті Очаків у Миколаївській області. Містечко маленьке, як один район Києва. Тут мешкають приблизно 14 тисяч людей. Раніше населення було більшим, багато туристів приїжджали на оздоровлення. Але з часом місто почало занепадати. Основну частку містян складають військові, особливо після початку війни на Донбасі. Час від часу на службу приїжджає молодь. Місто трохи оживає, хоча все ще переважають люди старшого віку.

Працівниці очаківської фабрики BetiS

Виробництв як таких в Очакові немає. Єдине — це наша фабрика. Нема і жодного коледжу та вищого навчального закладу, тому молодь масово виїжджає. Колись я зверталася до міської ради й пропонувала відкрити училище на базі нашого підприємства. Тоді діти змогли б залишатися жити в Очакові, а ми — навчати фахових спеціалістів, які зможуть за бажанням працювати з нами. На жаль, складний шлях бюрократичної системи відбиває втілення такого задуму. Хоча в нас для цього є все: необхідне приміщення та фахівці.

Тони сміття від нас йдуть на матраци

Зараз у нас досить сучасне підприємство. Маємо своє приміщення на приблизно тисячу квадратних метрів, яке облаштували з нуля. До нас це була стара закинута будівля. Ми все відремонтували, придбали собі все необхідне устаткування для стабільної роботи. Для нас важливим є питання екології, тому чотири роки тому перевели все своє обладнання на економічні мотори. Всюди ми прибрали ці старовинні лампи. Облаштувавши економічне освітлення, безпечне для наших працівників.

Вигляд приміщення до появи там фабрики BetiS

Останні сім років ми сортуємо сміття. Відходи від закрою, різні шматочки тканини ми здаємо на перероблення. З цього далі виготовляють сировину для матраців. Картон і папір ми теж не викидаємо, а здаємо на переробку. Хочеться якщо не поліпшити, то хоча б не погіршувати екологічну ситуацію в країні. Всі ці тони сміття можуть бути призначені для чогось корисного.

Першими почали одягати недоношених малят

Асортимент дитячих товарів у нас досить великий. Ми були одним із перших підприємств, котре запустило виробництво одягу для недоношених малюків. Це кофтинки, бодіки, повзунки дивовижних розмірів, які завеликі навіть для стандартних іграшкових ляльок. Ця лінійка є дуже важливою, адже коли народжується таке маля, воно зазвичай потребує ще більшої уваги. Мамі також потрібна підтримка, щоб допомогти дитині повноцінно сформуватися, не витрачаючи час на перешивання одягу з великих розмірів.

Одяг для недоношених малят від очаківської фабрики BetiS

Такі речі ми відшиваємо з відповідальністю. Одного разу приїхали з подарунками для немовлят в Інститут педіатрії, акушерства і гінекології у Києві. Там ми спілкувалися з медиками про те, як саме має бути пошитий цей одяг, щоб лікарям було зручно колоти діткам необхідні уколи. Серед особливостей — мають бути на кнопочках закриті ручки та ніжки. Також тканина має добре обігрівати малюків, огортати їх з усіх боків. Нам приємно, що в Україні останнім часом такий трикотаж уже доступний. Хтось прямо пішов у це відгалуження, ми ж залишили таку лінійку і розвиваємо її. Наприклад, запустили для недоношених малюків різні конверти та супроводжувальні текстильні вироби.

Наряджаємо малюків до святого обряду 

Ще одним відгалуженням нашого виробництва є речі для хрещення малюків. Я сама є вірянином, мабуть, тому такий одяг ми шиємо з особливим трепетом. Це різні вишиті сукні та сорочки — все просто чарівне. Як дівчата готуються до весілля, так і мами піклуються про малюків перед хрещенням. Речі відрізняються за типом, залежно від того, якими будуть хрестини. Буває, що дитинку повністю опускають у воду, а трапляється, коли їй просто помазують водою ніжку чи голівку. Від цього залежить і формат костюмчика. Також він відрізняється залежно від пори року: бувають літні, зимові, демісезонні.

Хрестильний одяг для малят від очаківської фабрики BetiS

Весь одяг у нас винятково з натуральних тканин. Зазвичай, це 100% бавовна різного типу. Вона відрізняється товщиною, сплетенням і форматом виготовлення. Працюємо також на індивідуальне замовлення. Тобто, клієнти просять вишити якесь ім’я, малюнок, побажання. Наприклад, потрібні ангелики в такому-то кольорі. І наші майстрині сидять за комп’ютерами та створюють дизайн, потім вишивають його на машинках.

Карантин змінив кофтинки на маски

Під час пандемії ми повністю змінили своє направлення, адже потужність дозволяла. Чи не всі наші клієнти постраждали від карантину. Вони змушені були закрити свої магазини, а ми, відповідно, повністю втратили гуртові продажі. До нас почали звертатися з міської лікарні, яким бракує захисних костюмів для медиків. Це не зовсім наша специфіка, та й речі для дорослих ми раніше не шили. Але довелося адаптуватися, адже відмовити їм у такий складний час ми не могли. Згодом зверталися й з адміністрацій дитячого садка, міської ради, депутатського корпусу, комунальних закладів. Для всіх ми шили маски.

Читайте також: Ohra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль

До нас зверталися бізнесмени та просто небайдужі люди, які жертвували кошти на пошиття засобів захисту. За роботу ми майже нічого не брали. Коли маски ніде було купити, ми свої роздавали людям. Навіть просто йшли ринком і дарували тим, у кого не було. Місто в обороні від хвороби ми тримали дуже довго. Однак і в Очакові зрештою з’явилися хворі та перші смерті від COVID-19.

Підтримуємо мам зі складними долями

Ми вважаємо себе соціально-свідомим бізнесом, хоча не дуже любимо про це говорити. Тому що багато хто на цьому роблять якийсь собі плюсик у карму. Ми допомагаємо всеукраїнській благодійній організації «Мама і немовля». Вони піклуються про діток, чиї мами опинилися у тяжких життєвих ситуаціях без підтримки чоловіка чи даху над головою. Також вони дбають про недоношених малюків та народжених у тюрмах. У нашому місті всі один одного знають. І коли в когось народилася дитинка раніше терміну, ми — перші, хто з радістю допомагає.

Дівчатка в одязі від очаківської фабрики BetiS

Коронавірус трохи вплинув на наші плани з розвитку. Ми пропустили низку важливих закордонних виставок та не поїхали на українську Baby Expo 2021 у березні, яку відвідуємо останні 12 років. Попередньо плануємо доїхати до неї у вересні, але все буде залежати від загального здоров’я країни. У майбутньому хочемо і надалі збільшувати потужності виробництва, набирати більший штаб, захоплювати європейський ринок. Адже важливо розповідати світові про українського виробника. Він дійсно якісний, просто поки що ще замало оцінений.

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі