Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Підприємиця з Донеччини відкрила найбільший приватний дитячий садок у Коломиї

Партнерський матеріал

Опубліковано

Підприємиця з Краматорська Ганна Ощепкова евакуювала до Коломиї власний бізнес – центр для розвитку дітей – та відкрила найбільший приватний садок у місті.

Ганна Ощепкова розвивала дитячі центри в Краматорську з 2014 року. Ідея цього бізнесу у Ганни разом із колегою Іриною Москалець виникла з власної потреби – для розвитку своїх дітей. Так у місті почали з’являтися центри «Планета знань», де дітям пропонували 26 авторських курсів з раннього розвитку, підготовки до школи, швидкого читання, розвитку логічного мислення, ментальної арифметики тощо.

За вісім років таких центрів стало чотири у різних районах міста. Заняття відвідували впродовж року понад 500 дітей. У лютому 2022 року Ганна планувала відкрити черговий великий садок, придбала для нього меблі та навчальне обладнання. Однак ці плани змінила війна.

Волонтерили в Краматорську до останнього

«За два місяці роботи нашого садочка ми побачили, що є попит на ці послуги – попри наявність місць у комунальних закладах, люди привели до нас дітей. Це надихнуло на подальший розвиток. Наш невеликий садочок працював у нашому ж центрі, це було незручно, для дітей потрібне було подвір’я. Тож ми зважилися на більший масштаб – орендували великий приватний будинок, щоб мати власне подвір’я для прогулянок, отримали усі дозволи, закупили меблі та готувалися до відкриття садочка на 60 дітей», – розповідає Ощепкова. 

У березні через обстріл російськими військами ракетою було повністю зруйновано один з найбільших центрів підприємниці. Після цього з усіх центрів забрали меблі, посібники та вивезли в окреме місце, але ситуація на сході щодня загострювалася. 

Навіть після цього обстріли думок виїжджати у підприємиці не було. Родина Ощепкових волонтерила, бізнес не працював, але їхати з дому не хотіли. Так було до квітня, коли на Донеччині оголосили масову евакуацію.

У травні на запрошення колеги Ганна поїхала до Коломиї. Провівши там два тижні, вирішила заробляти, адже бізнес зупинився 24 лютого, доходів не було. Одним з цікавих варіантів продовження підприємницької роботи було створення дитячого садочка, який вона хотіла відкрити вдома.

Мені запропонували цілий вагон, аби вивезти дитсадок

Ганна сіла у потяг та поїхала до Краматорська забирати обладнання, хоча ще гадки не мала, як його перевезти за 1100 кілометрів. 

«Везти усе вантажівкою через усю Україну було дуже дорого, наша родина не мала таких грошей. У потязі я згадала про державну програму для релокації бізнесу і заповнила заявку. Буквально за годину мені передзвонили з Івано-Франківської військової адміністрації і запропонували вагон Укрзалізниці, щоб вивезти усе наше обладнання. Це здивувало мене, адже ми планували вивозити не завод, а дитсадок та обладнання для нього, але це і додало сил рухатися далі», – згадує Ганна.

У Краматорську родина Ощепкових орендувала п’ятитонну вантажівку і забрала із собою все, що у неї помістилося. У Покровську перевантажили все у залізничний вагон, який вирушив до Коломиї. Крім меблів, придбаних для майбутнього садочка, забрали також власні верстати та інструменти, на яких виготовляли багато навчальних матеріалів для своїх центрів розвитку та дитсадка. 

Не варто вагатися щодо змін: вони наближають нашу перемогу

«Все сталося швидко і так, як ми хотіли. Ми шукали можливості, тому вони з’являлися, Я хочу порадити людям, особливо бізнесу зі сходу, який досі вагається, що робити, куди їхати, чи варто їхати. Думаю, що варто, щоб розвиватися, утримувати свою родину, давати роботу іншим, платити податки і наближати нашу перемогу», – розповідає Підприємиця.

За два тижні у Коломиї Ганна орендувала приміщення, розставила обладнання та відкрили садочок.

Сьогодні це найбільший приватний садок у місті – його відвідують 20 дітей. До осені підприємниця планує вдвічі збільшити кількість дітей, набравши нові групи. Тут, крім розвивальних занять, використовують авторські методики.

Ганна Ощепкова планує повернутися додому після перемоги, але до того часу у неї вже буде філія бізнесу на Прикарпатті. Тож цю релокацію вона розглядає як масштабування своєї улюбленої справи. 

Суспільство

Грузія продовжила термін безвізового перебування українців до трьох років

Опубліковано

Грузинська влада збільшила термін безвізового перебування в країні українців до трьох років. Зазначається, що відповідні зміни були внесені у постанову «Про затвердження переліку країн, громадяни яких можуть в’їжджати в Грузію без візи».

Про це повідомляє Грузія Online.

Згідно із поправкою, громадянам України дозволений в’їзд в Грузію без візи та перебування в країні протягом повних трьох років.

Раніше цей термін був обмежений одним роком, однак у лютому минулого року був продовжений до двох років.

Читайте також: ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

За інформацією Управління Верховного комісара ООН у справах ВПО, станом на жовтень 2023 року в Грузії перебувало близько 27 тис. громадян України.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: Міграційної служби

Читати далі

Суспільство

«Біжу за Азов»: у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений 10-й річниці заснування батальйону

Опубліковано

П’ятого травня, о 14:00, у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений до 10-ї річниці заснування батальйону «Азов». Забіг присвятять памʼяті полеглих азовців та підтримці захисників «Азовсталі», а всі зібрані кошти спрямують на підтримку бригади «Азов».

Про це повідомляє “ТиКиїв”.

Точну локацію проведення повідомлять у листі-підтвердженні після обов‘язкової реєстрації за посиланням.

Читайте також: Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про розмитнення авто в «Дії»: що він передбачає

Для участі необхідно зробити благодійний внесок — 600 грн до 30.04 і 1 000 грн — вже з 01.05 по 05.05. На учасників чекають чотири дистанції на вибір: 1 км, 3 км, 5 км та 10 км.

Нагадаємо, батьки випустили пісню загиблих від ракети музиканток із Запоріжжя.

Фото: ТиКиїв

Читати далі

Суспільство

На Подолі відреставрують будинок XVII століття: що відомо

Опубліковано

У Києві на вулиці Костянтинівській 6/8 планують відреставрувати кам’яницю київського війта — пам’ятку архітектури XVII–XVIII століть. Споруду ще називають “будинок Яна Биковського” або “будинок Петра I”.

Про це стало відомо з оголошення на сайті публічних закупівель Prozorro.

У Києві проведуть реставрацію кам’яниці київського війта — будинку Яна Биковського

Тендер на реставрацію оголосив київський науково-методичний центр з охорони, реставрації та використанню пам’яток історії, культури й заповідних територій. Очікувана вартість робіт — понад 3 мільйони гривень. 

Читайте також: Українські бібліотекарі почали співпрацю з “Вікіпедією”, та займуться написанням статей

Відкриті торги відбудуться 6 травня. Переможець має виконати реставраційні роботи до 10 грудня 2024 року.

Нагадаємо, Jamala буде речницею від України на Євробаченні 2024.

Фото: Наш Київ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: