Суспільство
Під Житомиром знайшли артефакти трипільської культури
На околиці Житомира під час розкопок археологи знайшли артефакти в трипільському поселенні. Про це у Facebook повідомляє Житомирський обласний краєзнавчий музей.
“На околиці Житомира, на живописному березі річки Тетерів, експедиція Інституту археології НАН України під керівництвом кандидата історичних наук Андрія Петраускаса розпочала дослідження пізньотрипільського поселення доби енеоліту – ранньобронзового віку”, – йдеться у повідомленні.
Результати розкопок виявилися плідними
За словами старшого наукового співробітника відділу досліджень музею Олександра Тарабукіна, під час розкопок вдалося натрапити на фрагменти глиняного посуду, прикрашені шнуровим орнаментом, крем’яний відщеп зі слідами обробки, кам’яну зернотерку та уламок, можливо, антропоморфної стели.
Читайте також: У Запоріжжі археологію викладатимуть під водою на турецьких кораблях
Не одна лише трипільська культура
Окрім трипільських матеріалів на території поселення виявлені артефакти більш пізнього часу. Зокрема, це товарна пломба кінця ХІХ – початку ХХ століття. Там ії появу можна пояснити проходженням торговельного шляху, який з’єднував Житомир і Бердичів та інші території та населені пункти Південно-Західного краю Російської імперії, по якому провозили різноманітні товари.
Читайте також: У пошуках скарбів. 5 археологічних експедицій шукають волонтерів
Археологи також знайшли окремі артефакти Другої світової війни, а саме кулю, осколки, уламок бронзового паска з нарізкою, снаряд. Відомо, що у цій місцевості в 1943 році тривали кровопролитні бої.
“Отже, польовий сезон відкрито, чекаємо на нові відкриття і цікаві знахідки”, – резюмували в Житомирському обласному краєзнавчому музеї.
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі