Суспільство
Під Вінницею облаштували понад 60% об’єктів інфраструктури для сміттєпереробного заводу
Підготували понад 60% об’єктів інфраструктури для сміттєпереробного заводу у Людавці, що за 30 км від Вінниці. Йдеться про дороги, мережі водопостачання та водовідведення, лагуну для збору фільтрату та систему освітлення. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив вінницький міський голова Сергій Моргунов.
“Сьогодні понад 60% об’єктів інфраструктури під майбутній завод вже зробили: дороги, мережі водопостачання та водовідведення, лагуну для збору фільтрату, систему освітлення тощо. Майже готові передпроектні пропозиції по сміттєпереробному заводу. Далі – згідно з законом – обов’язкове проведення оцінки впливу на довкілля, яка включає і громадські обговорення”, – написав міський голова.
Що відомо про сміттєпереробний завод?
Планується, що за сприятливих умов комплекс буде готовий за два роки. Йдеться про територію неподалік села Людавка Жмеринського району.
Завод планують створити на базі закинутої військової частини військового містечка.
Що отримає місто?
Як пише видання Veжа, передбачалося, що комплекс дасть можливість вирішити проблему стихійних сміттєзвалищ у лісових масивах та навколо населених пунктів.
Читайте також: Коли у Львові почнуть будувати сміттєпереробний завод
Планувалося, що потужність комплексу становитиме 150 тисяч тонн на рік. Крім того, це має дати можливість створення близько 100 нових робочих місць.
“Спільно з нашими партнерами з Польщі та європейськими експертами розробляємо таку модель, яка забезпечить 90% переробки сміття та буде абсолютно безпечною з погляду екології. Також передбачено виробництво RDF-палива. Подібний комплекс працює у нашому місті-побратимі Кельце. Ми вже отримали фінансову підтримку на впровадження проекту від Державного екологічного фонду, а інвестор, який займеться будівництвом самого заводу, розраховує на кошти Євросоюзу”, – зазначив Сергій Моргунов.
Як він підкреслив, мета така – “щоб у нас була найкраща в Україні інноваційна технологія з утилізації відходів, коли завершимо цей стратегічний проект”.
Фото: rubryka.com
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі