Суспільство
Під Києвом відкрилась експозиція до фільму «Памфір»
У Національному музеї народної архітектури та побуту відкрилась унікальна експозиція до фільму «Памфір».
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства культури та інформаційної політики України.
Виставка називається «Додому до Памфіра». Там зібрані костюми, реквізит, обрядові маски, ескізи і розкадровки сцен фільму «Памфір» режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука.
Також всі охочі можуть побачити фото- і відеоматеріали про створення кінокартини, про живу народну традицію Маланки та про особливу художню реальність фільму.
Знятий ще до початку повномасштабного вторгнення, фільм «Памфір» став одним із найважливіших художніх висловлювань про нинішню Україну — про наш незламний дух і снагу до життя.
Читайте також: «Відкривайте, Карпати приїхали». Як об’єднати локальних виробників? Досвід крафтової мануфактури To Ta Torba
Сюжет кінокартини
У центрі сюжету стрічки — історія родини Леоніда на прізвисько «Памфір». Як і належить порядному сім’янину він їздить на заробітки до Польщі й намагається побудувати для родини не лише новий будинок, а й світле майбутнє. Адже вдома на нього завжди чекають любляча жінка Олена та син-підліток Назар. Та цього разу для родини все обертається справжньою драмою…
Події фільму розгортаються у західних областях України напередодні традиційного карнавалу Маланка. Безумовна любов сім’ї Памфіра має побічну дію і змушує його звернути на ризикований шлях з незворотніми наслідками.
Про музей
Музей народної архітектури та побуту України просто неба розміщений на південній околиці Києва, поруч іх стародавнім Голосіївським лісом та історичним селищем Пирогів. Це найбільший скансен в Європі та найбільш повне етнографічне зібрання України, загальна площа якого становить понад 131 га.
Нагадаємо, премʼєра фільму «Памфір» відбулася у травні 2022 року на Каннському кінофестивалі.
Також відомо, що за сім тижнів прокату стрічка «Памфір» зібрала понад 11 млн грн.
Фото: facebook.com/pamfirfilm, facebook.com/pyrohiv.museum.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі