

Суспільство
Під час карантину в Україні зняли онлайн повнометражний фільм
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Упродовж карантину в Україні в онлайн-режимі зняли повнометражний ігровий фільм «Простір/Space». Про це Укрінформу повідомив режисер стрічки Дмитро Томашпольський.
«23 травня 2020 року «Кінокомпанія Гагарін Медіа» завершила знімальний період повнометражного ігрового фільму в жанрі фантастики – «Простір/Space». Зйомки тривали майже два місяці в умовах ізоляції під час пандемії COVID-19. Всі, хто брав участь у процесі, перебували у своєму просторі і спілкувалися з автором фільму Дмитром Томашпольським онлайн. Продюсер стрічки – Олена Дем’яненко», – ідеться в повідомленні.
Головне фото: i1.wp.com
Як відбувалися зйомки?
Як зазначається, артисти знімали на смартфон або фотоапарат себе самі, іноді за допомогою близьких, які перебували разом з ними у карантині. Кожен наступний епізод сценарію повідомлявся виконавцям напередодні чергового знімального дня. Актори самі вирішували, які саме дії виконувати у запропонованих обставинах. Потім матеріал надсилався режисеру.

Як розповів Дмитро Томашпольський, також актори не знали, який розвиток наступних подій запропонує автор фільму, як і автор фільму отримував несподіване для себе рішення акторами.
«Наш фільм – це жива істота, якою не ми керуємо. Фільм керує нами. Це – живе кіно, яке робиться вільними людьми, бо ми не від чого не залежимо», – сказав режисер.
За його словами, фільм розповідає про контакт з НЛО, який, за збігом обставин, стався саме в період карантину 2020 року; про те, що сталося з героями, як це вплинуло на їх життя.
«Фінал фільму – непередбачуваний і несподіваний», – стверджує Томашпольський, не розкриваючи інтригу.
Читайте також: З’явився офіційний постер фільму про українські весільні обряди (ФОТО)
Про що фільм?
Стрічка є своєрідною екранізацією статті Карла Густава Юнга «Синхронічність» про незвичайні збіги або випадковості, що не надаються поясненню. Ідеєю фільму можуть слугувати слова цього відомого швейцарського психолога та мислителя: «Той, хто дивиться поза собою, спить; той, хто починає дивитися всередину себе, прокидається».
У фільмі знялося 67 артистів. Зйомки проходили у 76-ти локаціях у Києві та Київській області, Одесі, Тернополі, Запоріжжі, Богуславі, Вільнюсі. Знято близько 700 годин матеріалу. З нього, як зазначає Томашпольський, було змонтовано семихвилинний короткий метр «What am I?», що взяв участь у міжнародному фестивалі фантастичних фільмів FANTASPOA у Бразилії.
«Це стало промоцією повнометражної версії фільму, на яку вже чекають. Наразі розпочинається монтаж стрічки. Завершення виробництва «Простір/Space» планується восени цього року», – поінформував режисер.
Він також повідомив, що стрічку вже запросили кілька міжнародних кінофестивалів.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Сполучені Штати оголосили про новий пакет військової допомоги для України на загальну суму 175 мільйонів доларів. Він містить зокрема боєприпаси для ППО та артилерійські снаряди.
Про це повідомили на сайті Міноборони США.
Пакет військової допомоги містить:
- ракети ППО AIM-9M і AIM-7;
- додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS);
- артилерійські снаряди калібру 155-мм і 105-мм;
- високошвидкісні протирадіаційні ракети (HARMs);
- ракети трубного пуску з оптичним відстеженням і дротовим наведенням (TOW);
- протитанкові системи Javelin і AT-4;
- понад 4 мільйони набоїв до стрілецької зброї;
- транспортні засоби для буксирування та транспортування обладнання;
- підривні боєприпаси для прибирання перешкод;
- обладнання для захисту критичної національної інфраструктури;
- запчастини, технічне обслуговування та інше допоміжне обладнання.
Читайте також: Озброюємо, навчаємо та одягаємо. Як фонд Markus Foundation забезпечує необхідним тисячі бійців 47-го штурмового полку
Нагадаємо, Фінляндія розпочне виробництво снарядів для України.
Також ми повідомляли, що одна з країн НАТО замовила для України партію снарядів на 140 млн євро.
Фото: atlanticcouncil.org.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Завдяки спільній роботі з Катаром вдалося повернути на Батьківщину ще вісьмох українських дітей.
Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
«Команда нашого Офісу зустрічає чотирьох дівчаток та чотирьох хлопців на рідній українській землі», — написав Лубінець.
Вік дітей, яких повернули, — від 8 до 18 років.
«Це вдалося зробити завдяки спільній роботі із Державою Катар, який вже вдруге долучається до процесу повернення депортованих дітей і тих, які опинилися на ТОТ. Для нашої держави важлива кожна наша дитина, тож і повернення відбуваються як із РФ, так і з ТОТ», — написав омбудсман.
Лубінець висловив вдячність ЮНІСЕФ, Посольству України в Білорусі, БФ Orphans Feeding Foundation, зокрема співзасновниці Маріам Ламберт та адміністрації ДПСУ.
Читайте також: З міста — в село, з російської — на українську. Історія дитбудинку сімейного типу з Донеччини та досвід адаптації на Заході

Нагадаємо, в Україні запустили платформу руху Bring Back Kids UA за повернення депортованих дітей.
15 листопада з окупованих територій вдалося повернули чотирьох українських дітей з сім’ями.
Фото: t.me/dmytro_lubinetzs.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У центрі Києва художники створили мурал на підтримку полонених захисників «Азовсталі».
Про це повідомили в Асоціації родин захисників «Азовсталі».
У центрі Києва, біля сходів нижнього ярусу Подільської набережної на метро Поштова площа, поряд з графіті «АзовСталь», зʼявилося нове графіті на підтримку полонених захисників «Азовсталі».
Створення муралу ініціювали дружини військовополонених з бригади «Азов» з метою нагадати про те, що їхні мужні чоловіки вже майже 19 місяці в жахливих умовах знаходяться в російському полоні.

Історії, які ми тут зібрали, є прикладом лідерства для підприємиць та активісток. Попри війну, ці жінки відкривають чи продовжують бізнес, волонтерять і мотивують волонтерити.
Основою муралу став малюнок ілюстраторки Ганни Біляєвої – дружини азовця, який досі перебуває в неволі. Втілили проєкт в життя фанати «Динамо Київ» та небайдужі волонтери з obolon_nets.
Читайте також: «Не можу залишатися осторонь». Історія художника Нікіти Тітова, чиї роботи стали символом боротьби за Україну
«Асоціація родин захисників «Азовсталі» дякує всім причетним за створення муралу! Спільними зусиллями маємо робити все, щоб наші героїчні захисники Маріуполя не були забуті та нарешті повернулися додому! Разом – сила!», — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, американські волонтери створили нові мурали на пошкоджених будинках Бучі.
Також у Києві на фасаді Mad Heads Coffee Roasters з’явився мурал на підтримку захисників «Азовсталі».
Окрім того, у Києві створили мурал бійцю Азова «Оджосу».
Фото: facebook.com/AzovstalFamilies.