Суспільство
Перший «Незламний»: історія захисника, який надихнув лікарів на створення реабілітаційного центру (ВІДЕО)
Капітан ЗСУ Роман Кулик не лише вижив після ракетного удару, а й надихнув лікарів на створення центру реабілітації.
Історію військового розповідає ШоТам.
Роман Кулик – капітан ЗСУ. Він був на Яворівському полігоні, коли по ньому вдарили 30 російських ракет. Тоді 61 військовий загинув, 160 отримали поранення. За три метри від Романа розірвалася частина ракети, він отримав надважкі поранення.
«Ця рука повністю згоріла. Тут відірвало лікоть, ліктьовий нерв: тільки нещодавно робили операцію. І частина цієї руки ще поки що не працює. У мене було тут усе розірване від верху до низу, вирвало грудну клітину, я вже потім дізнався, і ребра. Три метри від мене друга частина ракети розірвалася», – розповідає Роман.
Коли лікарі вперше побачили Романа, висновки були однозначні.
«Стан критичний – усе, що можу сказати. Травми несумісні з життям», – сказав тоді хірург Центру «Незламні» Василь Мороз.
Але Василь із колегами все одно взявся рятувати Романа. Пізніше хірурги зізнаються: це був чи не найважчий поранений за всі роки їхньої роботи.
Дивіться відео: Лікарі поставили на ноги українця, який 16 років не міг ходити
Спочатку Романа оперували лікарі м. Новояворівська, потім підключилися фахівці зі Львова. У реанімації Першого медичного об’єднання Львова він провів 20 днів. Лікарі знали: з такими травмами не виживають. Але продовжували рятувати.
Ми допомагаємо. Але дуже багато залежить від сили самого організму людини. Від бажання жити. Що його тримає тут, – Олена Чупик, анестезіологиня Центру «Незламні».
Романа тут тримала родина. І кохана дружина поруч. Вона не відходила від нього ні на мить. І вірила, що він впорається. Романові зробили 13 операцій, деякі з них унікальні, які хірурги робили вперше в житті.
«Ми вже неодноразово мали виступи на з’їздах хірургів. Бо це такий унікальний випадок дійсно, коли вдалося врятувати життя людини з такими важкими критичними пошкодженнями», – згадує керівник напрямку хірургії Центру «Незламні» Гнат Герич.
Майстерність українських лікарів, помножена на неймовірну силу волі Романа, зробила диво. І ось він: живий, ходить, розмовляє, усміхається.
«Усі казали: «Льотчик. Літає!». А я розумів: як би важко не було, треба рухатися», – розповідає військовий.
Роман надихнув медиків, які поставили за мету зробити якісну реабілітацію тут, в Україні.
– Ви знаєте, що ви наш особливий пацієнт?
– Чому?
– Бо з вас почалися «Незламні»
За рік Центр «Незламні» став одним із найпрогресивніших в Україні. Загалом Центр надав допомогу 15 000 воїнів і цивільних, яких скалічила війна. Роман теж продовжує відвідувати Центр, який дав йому друге життя.
«Це для мене, як сім’я. Тепер ця лікарня для мене, як сім’я», – каже чоловік.
У тілі захисника ще лишається 10 із 22 осколків російської ракети. За станом здоров’я Романа звільнили із ЗСУ. Але він тримає зв’язок із побратимами. І з тилу допомагає своєму підрозділу.
Нагадаємо, лікарі здійснили мрію 10-річної дівчинки з Вугледара.
Також ШоТам розповідав, як лікарі врятували підлітка з Бахмута і стали йому хрещеними батьками.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі