

Технології
Першу енергоефективну лікарню відкриють у Києві: яка вона
Новий корпус універсальної клініки «Оберіг» відкриють у Києві вже в першому кварталі 2020 року. Лікарня збудована за проєктом іспанської архітектурної майстерні Vitaller. Проєкти архітектурного бюро реалізовані в Іспанії, Німеччині, Ірландії, Чилі, Еквадорі, Колумбії, Південно-Африканській Республіці, розповідають у клініці. Про це повідомляє видання “Хмарочос”.
Коли стіни лікують
Зазначається, щосума інвестицій в новий корпус склала 1 млрд гривень. Особливістю цієї лікарні є те, що вона спроєктована «з нуля».
«Планування лікарні на архітектурному рівні розмежовує потоки «чисте» – «брудне» й допомагає лікареві уникати інфекційних ускладнень. Це якраз той випадок, коли стіни лікують. Ліфти, коридори, двері, вентиляція, внутрішньолікарняна логістика – все орієнтоване на чистоту та безпеку», – стверджує перший заступник генерального директора клініки, Олександр Лінчевський.

З метою безпеки в лікарні також будуть розмежовані поточки чистих і брудних інструментів, а також передбачено окремий бокс для інфекційних хворих зі спеціальним повітрообміном.

Читайте також: Як Самбір почав економити на електроенергії, модернізувавши освітлення
Що зробили для енергоефективності?
Значну увагу в клініці приділяють питання енергоефективності – будівля має категорію B (будівлі цього типу споживають енергоресурсів на 30-40% менше). У новому корпусі є спеціальне напилення на вікнах, яке дозволяє підтримувати сталу температуру 20-22 градуси за Цельсієм.

У клініці немає графіку провітрювання приміщення – повітря ззовні не потрапляє всередину. Для очищення повітря в клініці розроблена система вентиляції. Тут воно очищується, підігрівається до потрібної температури і так потрапляє в приміщення. Таке ж повітря потрапляє і в операційні, яких тут чотири.
Усі фото – hmarochos.kiev.ua
Технології

У столиці з’явилися перші електровелосипеди для шерінгу.
Про це повідомив Олександр Гречко з ГО «Пасажири Києва»
Електровелосипеди надає в оренду компанія Zelectra, яка займається дистанційною системою прокату мопедів і самокатів. Новий вид транспорту рухається за допомогою легкого обертання педалей, а електропривід одразу асистує. Без обертання педалей велосипед лише на електродвигуні не їде.
Читайте також: Мешканці будинку у Львові встановили зовнішній ліфт для свого сусіда з інвалідністю (ФОТО)
«Навантаження на ноги мінімальне.Особливо приємно в такому режимі їхати вгору», — ділиться Олександр Гречко.
На тестовому заїзді визначили, що ці велосипеди не їдуть швидше 20-21 км/год. Після цієї швидкості асистент вимикається, а велосипед далі навіть педалями розігнати важко.
Старт на електровелосипеді коштує 15 грн, а кожна хвилина використання — 5 грн.
Нагадуємо, що на Мапу доступності в застосунку «Київ Цифровий» додали понад 1500 об’єктів.
Фото: фейсбук Олександра Гречка
Технології

Маркетплейс українських технологічних компаній CodeUA увійшов до короткого списку The Webby Awards у категорії «Працевлаштування». Сервіс змагатиметься за перемогу з чотирма іншими проєктами.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
CodeUA запустили у листопаді 2024 року розробники Мінцифри та Львівського IT-кластера. На платформі зібрали найкращі українські IT-компанії, які надають свої послуги для підприємців з усього світу. Окрім інформування, CodeUA також популяризує Україну як державу, що має великий технологічний потенціал.
Читайте також: В Україні розпочали створювати національну велику мовну модель
«The Webby Awards — це “Оскар” у світі вебдизайну та розробки. Щороку премію дають крутим технологічним проєктам у найрізноманітніших нішах — від вебсайтів та реклами, до ШІ-продуктів та подкастів»‚ — написали в Мінцифри.
Серед переможців минулих років є такі компанії як Google, Apple, Pinterest, Spotify, NASA тощо.
Аби підтримати український сервіс, необхідно до 18 квітня проголосувати за CodeUA на сайті премії за посиланням.
Нагадаємо, що Мінцифри запустило платформу технологічних досягнень України.
Фото обкладинки: Freepik
Технології

Українські зброярі створили наземний роботизований комплекс D-21-12R. Міністерство оборони України кодифікувало комплекс та дозволило його викорстовувати в ЗСУ.
Про це повідомили в Міноборони.
Комплекс оснастили великокаліберним кулеметом. Робот може виконувати широкий спектр завдань: від спостереження і патрулювання до вогневої підтримки та ураження живої сили й легкоброньованої техніки противника.
Читайте також: Український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО)
D-21-12R має високу прохідність і здатен пересуватись по бездоріжжю, трясовині, а також долати неглибокі водні перешкоди. Комплексом керуватиме оператор, який перебуватиме у безпечному місці на значній відстані.
Нагадаємо, що українські зброярі створили новий БпЛА, що знищує бронетехніку та стійкий до РЕБ.
Фото обкладки: сайт Міноборони