Суспільство
Переселенці перетворили хату-мазанку на сучасне житло (ВІДЕО)
Утікаючи з окупованих Циркунів, Євген і Наталія знайшли розраду в 100-літній покинутій хаті-мазанці в селі на Харківщині. Як стара українська хатинка перетворюється на затишний куточок родини переселенців, розповідає ШоТам.
24 лютого о 5-й ранку Євген і Наталія уперше почули вибухи авіабомб і гуркіт літаків. Наступного ж дня в селище Циркуни на Харківщині заїхали ворожі танки.
З окупації поїхала у безвість
Кілька днів у холодному будинку та свист ракет прозоро натякнули: треба рятуватися. Поспіхом зібравши речі, з маленькою донькою на руках родина поїхала у безвість.
Дивом прорвалися через ворожі блокпости, гадки не мали куди їхати — рушили просто вперед. Небайдужі жителі одного з сіл запропонували їм покинуту хату.
Знайшли покинуту хатинку
Будинок був дуже занедбаний: через дірки у вікнах задував вітер. Однак у селі не було вибухів і окупантів, місце було безпечним, і вони залишилися. Розпалили піч і вперше за тиждень змогли зігрітися й виспатися. Наступного ж дня Євген почав латати хату, а Наталя — додавати затишку.
Аби знайти розраду під час війни, Наталя почала знімати відео про ремонт і нове життя в селі.
«Наш хутір знаходиться від електрички за 7 кілометрів. Іншого транспорту тут немає, до траси 5 кілометрів. А до найближчого міста — десь 15», – Наталія, переселенка.
Підписники спостерігали, як старі меблі оживали й перетворювалися на сучасні. В оселі з’явилася каналізація й нове ліжко з дверей.
Читайте також: Дім за тиждень. Як підприємець із Луганщини розробив унікальний модульний будинок для переселенців
Тепер хатинку не впізнати: вона стала стильною і затишною, зберігши автентичність. І хоча Циркуни вже вільні завдяки ЗСУ, Євген і Наталія прикипіли душею до нової домівки.
Тому не поспішають покидати її, продовжують перебудову й знімають усе на відео. А підписники допомагають створювати затишок у будинку своїми донатами.
Нагадаємо, в Ірпені мешканці креативно зібрали гроші на відновлення будинку після обстрілів.
Також ШоТам розповідав, як священник відремонтував для переселенців 17 покинутих будинків на Тернопільщині.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі