Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
f0988612590f108ddd6d6c8f5c6d745b original e1560422500658 f0988612590f108ddd6d6c8f5c6d745b original e1560422500658

Технології

$430 000 на іграшкових пазлах: історія стартапу Time 4 Machine

Опубліковано

Денис Охріменко був співвласником проекту Ugears. Але розійшовся в поглядах з партнером і, продавши частку, заснував два інших стартапи: Time 4 Machine і Pagl.

Time 4 Machine випускає 3D-пазли з металу. Стартапу вдалось зібрати більше $430 000 на Kickstarter, хоча спочатку планували отримати лише $15 000. Проект одразу отримав передзамовлення серед 3000 любителів конструкторів по всьому світу.  

Читайте також: Український стартап зібрав на Kickstarter у 100 разів більше запланованого

Ми намагались розібратись, як Денис поховав для себе колишній проект, чому довелось кілька разів перероблювати моделі пазлів та чому китайці можуть все зіпсувати.

Денис Охріменко

засновник компаній Time 4 Machine і Pagl

До проектів Time 4 Machine і Pagl Денис створив ще один стартап – Ugears (дерев’яні конструктори), який став надзвичайно популярним після виходу на Kickstarter. Але, не знайшовши спільну мову із партнером Ugears, продав свою частку у бізнесі та запустив одразу два нові стартапи. 

Золота жила від манімейкера

Я почав займатися конструкторами ще у 2013 році. Тоді, сидячи на кухні, я вирішив створити власний варіант конструктора Lego. Але замість пластикових модулів використовувати дерев’яні деталі.

Згодом мені вдалось залучити інвестора. Ідея Ugears стала успішною. У 2015 році ми зібрали на Kickstarter $150 тисяч. Зрозуміли, що стартап має майбутнє.

Так виглядають моделі Ugears

Але з першим успіхом партнер взяв на себе роль директора і у нас почався конфлікт. Врешті я вирішив піти з компанії і продав свою долю за 9,4 млн грн.

Знаєте, я як манімейкер. Я показую, де є золоте русло. Беру лопату, роблю яму і вказую на самородки. Згодом наймаю людей, які ставлять шахти та розуміють, що там справді є це русло. Іноді людям зносить дах і вони думають, що це їх золота жила.

Сон про батон

Я повністю поховав для себе Ugears.

У цей період мені наснився сон, як я його називаю, про золотий батон. Це був нарізний батон з різного металу. Я довго думав, до чого це. А потім якось мене осінило – можна робити моделі не тільки з дерева, а й із металу!

Так в 2016 році почав займатись Time 4 Machine – конструктором из металічних деталей. Коли вже було зрозуміло, що Time 4 Machine має майбутнє, ми з колишнім партнером зустрілися на виставці в Німеччині. Тоді сказав йому, що мій новий проект покаже, куди рости «фанеркам».

З іграшок – у справжні механізми

Думав, що на розробку ідеї витрачу максимум кілька місяців. Де там – вже більше року пройшло, а ми ще налагоджуємо продажі.

Проте я задоволений тим, як це виглядає, тим, як на це реагують люди – моделі дуже привертають увагу на виставках.

У металевій іграшці межа між звичайною іграшкою та механізмом стирається.

Всі моделі з металу і детально пропрацьовані: наприклад, у моделі автомобіля відкриваються дверцята. У нас навіть є патенти на деякі види з’єднань.

Моделі або рухаються, або мають робочий механізм. Наприклад, поїзд їде по рейках за допомогою механічної пружини, у літака працюють гвинти, а танк долає перешкоди.

Зараз наші іграшки коштують $99. Так, це дорого, але і самі моделі насичені недешевими механізмами. Зараз ми спрощуємо іграшки у збірці і вони коштуватимуть $60.

Я думав, що людям цікаво, щоб модельки мали багато різних функцій, а насправді їм більше до вподоби просто прикольна машинка, яка стоїть на столі і може їхати прямо.

Іграшки для дорослих хлопчиків

Всі наші моделі створюються для віку 14+. Любителі наших моделей – чоловіки старшого віку. Бо пропозицій для такого інфантильного суспільства не так і багато. Виробники не розуміють, що дітям може бути і по 30-40 років. А ми робимо те, що не складно зібрати та не соромно поставити в офісі на столі.

Читайте також: П’ять українських екологічних стартапів, про які заговорив увесь світ

До кожного виробу йде детальна інструкція по збірці. Але варто користуватись і відео-уроками, де детально показано, як впоратись з іграшковою механікою.

Коли в наборі більше 500 деталей, він не може вважатись дитячим. Наші моделі нешкідливі, ми пройшли експертизу СЕС.

Купують вироби переважно за кордоном. Ми працюємо з оптовими покупцями з Китаю, Гонконгу, Тайваню і США. Також замовляють і з Європи.

В Україні мало продажів. Для наших людей – це дорого. Уявіть собі модельку за 2500 гривень. А от коли впаде ціна, тоді зможемо продавати і тут.

Китайців треба контролювати

На початку ми намагались самі виготовляти деталі за допомогою станка, але це не відповідало нашим вимогам. В Україні ми не знайшли виробництва, тому перейшли на Китай, адже там дешевше виробництво та й китайці працюють добре. Їх треба контролювати, але виробничий процес триває інтенсивніше.

Китайці можуть перший випуск зробити добре, а потім сміливо зменшити якість, переходити на гірші компоненти. У нас таке було з упаковкою – зробили гірше друк.

Китайцям дуже важливі гроші, якщо можна зекономити на чомусь. Тому наші люди їдуть туди не тільки укладати договори але і контролювати виробництво.

Тричі ледь не втратили проект

Щоб запустити проект, довелось витратити $30 тисяч – своїх та інвесторських.

Можна починати бізнес з невеликих сум, але не треба чекати дива. Щось піднімається на хайпі, щось – важко.

Інвестори розуміють, що вкладаючи кошти, дуже ризикують. Але я ні разу ще не підводив інвесторів, а завдяки моїм проектам створено сотні робочих місць.

Це далось нелегко. Ми кілька разів проходили через ситуацію втрати проекту. Були випадки, що я позичав дві тисячі доларів, щоб виплатити зарплату співробітникам. А інвестор ще не підтвердив свій захід. Якщо б він цього не зробив, то проект закрився б, а я залишився з боргом і не виконаним Kickstarter.

Успіх на Kickstarter

Time 4 Machine розвивався повільніше, ніж я собі уявляв. Кілька разів перероблював моделі через складні механізми. У 2017 році ми відкрили збір на Kiсkstarter – зібрали більше $50 000.

На Амаzon, де ми продаємо свої товари, писали погані відгуки через складність збірки. А це дуже впливає на кількість продажів. Тому ми зробили моделі меншими та простішими.

У 2018 ми запустили наші конструктори у продаж. За місяць продали на $50 000.

Такий пазл трактору коштує на сайті Time 4 Machine $69

Другий Kiсkstarter був більш вдалий  – ми зібрали $430 000. У рамках кампанії на Kickstarter пропонувався ряд нових 3D-моделей: поїзд, літак, автомобілі, трактор, танк, годинник і холдер для бізнес-карт.

Читайте також: Інтерактивний дитячий рюкзак українського стартапу зібрав $15 000 за шість годин

Більше всього купили літаків та танків. Зараз працюємо над новими моделями. Я у захваті, що люди цікавляться та надихаються нашими виробами.

Коментарі

Технології

За два дні продали понад мільйон копій гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля»

Опубліковано

Українська гра «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» за перші два дні після релізу продалася тиражем у мільйон копій. А ще більше користувачів приєдналися до пригод у Зоні через Game Pass.

Про це повідомляють розробники.

Команда розробників з гумором прокоментувала шалений наплив гравців:

«Не дивно, що в Зоні трохи тісно».

Популярність гри перевершила всі очікування, перетворивши її на головний хіт осені.

Читати також: Monobank випустив нові обкладинки на картки у дусі «S.T.A.L.K.E.R. 2» (ФОТО)

Перевантаження інтернету

Ажіотаж довкола «S.T.A.L.K.E.R. 2» позначився навіть на інфраструктурі — українські провайдери Triolan і «Ланет» повідомляли про тимчасове зниження швидкості інтернету через масові завантаження гри.

«S.T.A.L.K.E.R. 2 видав потужність понад 9000 і розковбасив Інтернет на 6 годин», — пожартував директор провайдера «Ланет» Маріан Івасюк.

Нагадаємо, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України.

Фото обкладинки: гра «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля».

Коментарі

Читати далі

Технології

Українські розробники створили дрон вертикального зльоту та посадки

Опубліковано

Компанія Buntar Aerospace презентувала новий розвідувальний дрон вертикального зльоту та посадки Buntar-1. Розробка створена спеціально для роботи в умовах сучасного бою, враховуючи реальні потреби військових.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

Про нову розробку

Buntar-1 призначений для розвідки в реальному часі, наведення, коригування вогню ствольної та реактивної артилерії, а також фіксації наслідків ураження. Його тестували на Харківському напрямку, де аеророзвідники відзначили якість передачі відео без затримок та стабільність зв’язку, навіть під дією ворожих РЕБ-систем.

Дрон обладнаний унікальним програмним забезпеченням, яке автоматизує роботу екіпажу та підвищує ситуативну обізнаність. Радіус дії Buntar-1 складає близько 50 кілометрів, а його опанування досвідченими операторами займає всього три доби.

Відео: Міністерство цифрової трансформації

Читати також: В Україні протестували новітню систему для розмінування з ШІ: як вона працює

Деталі

Один із творців дрона є бійцем Сил безпеки й оборони, тож Buntar-1 розробляли з урахуванням бойового досвіду. Завдяки цьому інженери змогли створити систему зв’язку, яка працює навіть в умовах активної протидії РЕБ.

Компанія вже працює над вдосконаленням. У новій версії, Buntar-3, очікується збільшення часу перебування у повітрі до трьох годин, що розширить можливості безпілотника.

Нагадаємо, що Сили оборони отримають всюдихід-амфібію для роботи в екстремальних умовах (ФОТО).

Фото обкладинки: скріншот з відео Міністерства цифрової трансформації.

Коментарі

Читати далі

Технології

В Україні протестували новітню систему для розмінування з ШІ: як вона працює

Опубліковано

На Харківщині випробували спеціальні сенсори для виявлення мін. Сапери можуть використовувати цю технологію, аби знаходити небезпечні предмети на відстані.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки Україні.

Особливості нової системи

Завдяки новій техніці сапери зможуть знаходити металеві та неметалеві міни. Також обладнання здатне виявляти і протитанкові міни під шаром ґрунту. Як зазначили у відомстві, цього разу тестували покращену версію системи, у якій додали більше функцій ШІ.

Під час випробувань фахівці продемонстрували новітню систему, котра має таке обладнання:

  • магнітометр;
  • георадар;
  • інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.

Читайте також: Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Як проходили випробування

Демонстрацію відвідали чотири українські компанії: UADamage, «Поступ», Ailand Systems та Transient Technologies. Захід організували за ініціативи Міністерства економіки України, Харківської обласної військової адміністрації, Центру координації протимінної діяльності при ХОВА та Програми розвитку ООН.

«Подібні тестування дуже важливі для того, щоб зібрати достатню базу для підтвердження ефективності технології. А вже потім на цій основі будуть напрацьовані стандартні операційні процедури, які дозволять інтегрувати інноваційні технології в процес гуманітарного розмінування. Це дозволить більш масово застосовувати методи дистанційного виявлення вибухонебезпечних предметів», — сказала проєктна менеджерка з інновацій Команди підтримки протимінної діяльності при Мінекономіки України Катерина Дрозд.

Нагадаємо, що українські компанії об’єднуються задля гуманітарного розмінування.

Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка UADamage

Коментарі

Читати далі