Суспільство
П’ятеро українок, які пережили рак, допомагають іншим боротися з онкологією (ВІДЕО)
Інеса Матюшенко — одна з тих, хто пережив рак і тепер допомагає іншим побороти онкологію. Вона співзасновниця фонду підтримки онкопацієнтів Inspiration Family.
Як вдалося вчасно діагностувати й підібрати дієве лікування та про допомогу іншим розповідає ШоТам.
П’ятеро українок, що побороли рак, допомагають іншим боротися з онкологією у війну.
«Повномасштабне вторгнення відкинуло на другий план онкозахворювання, проте вони нікуди не поділися. Дорослі онкопацієнти потребують допомоги зараз набагато більше, ніж раніше», — Інеса Матюшенко, співзасновниця Inspiration Family
Інеса сама стикнулася з онкологією у 24 роки. Це була лімфома Ходжкіна.
«Коли мені сказали, що в мене рак, я ще так не дуже засмутилась, а ось коли мені сказали, що в мене випаде волосся, я прям майже розплакалась. Не тому що мені шкода волосся насправді, а тому що я знала, що точно візуально буде видно, що в мене рак», — Інеса Матюшенко, співзасновниця Inspiration Family.
Лімфома долала її двічі. Інеса впоралася завдяки лікарям та допомозі рідних і друзів. І тепер вона хоче допомогти іншим якомога швидше виявляти цю хворобу, щоб успішно з нею боротися. Адже у 80 % лімфома лікується, головне — вчасно її діагностувати. У цьому допомагає одне з найважливіших досліджень в онкології — ПЕТ КТ.
Читайте також: Телемедицина – це не Кашпіровський. Як українці консультуються з лікарями через додаток
Саме воно свого часу допомогло Інесі, хоча спочатку вона відмовлялася від обстеження.
«Я сказала лікарці, що я не буду робити це обстеження, тому що в мене немає коштів на нього. І лікарка просто дістала з гаманця, дістала ці гроші й дала мені, і сказала: «Піди зробити ПЕТ КТ, потім десь позичиш і віддаси мені їх». Мене це настільки шокувало, я зрозуміла, що все серйозно», — Інеса Матюшенко, співзасновниця Inspiration Family.
Дослідження одного пацієнта з лімфомою коштує чимало — 15 000 гривень. Держава не може покрити ці витрати, тим більше у війну, тому Інеса оголосила збір на 300 000 грн, щоб ті, хто не мають грошей на обстеження, могли однаково його пройти.
«Зараз ми всі розуміємо, наскільки важко збирати кошти в умовах війни, і все ж я вірю в те, що ми зможемо зібрати цю суму й ми зможемо допомогти нашим онкопацієнтам», — Інеса Матюшенко, співзасновниця Inspiration Family.
Читайте також: «Я не волонтерка, я просто дружина військового». Історія лікарки з Харківщини, яка під обстрілами возила підгузки дітям та ліки бійцям
Переживши рак, Інеса побачила, наскільки мало підтримки для дорослих онкопацієнтів. Тому об’єдналася ще із 4 жінками з історією раку та створила фонд підтримки Inspiration Family.
Фонд надає чіткий алгоритм дій, допомагає знайти лікаря, розібратися в правах на безоплатні послуги та ліки. А від початку великої війни жінки багато часу приділяють медичній евакуації за кордон спільно з МОЗ.
Та захисту прав пацієнтів на міжнародному рівні. Але також продовжують працювати з пацієнтами і всередині країни. Зокрема, допомагають пройти те саме дослідження ПЕТ КТ. Таких апаратів усього 4 на всю Україну і вони є лише в Києві. Збір на 300 000 грн допоможе 20 пацієнтам, яким вкрай необхідно пройти обстеження.
Ви можете надіслати цим людям частинку своєї підтримки. Долучайтеся, реквізити є в дописі у відео.
«Я мрію про те, щоб Україна стала державою, де рак виліковний і, власне, це і є місія нашого фонду Inspiration Family», — Інеса Матюшенко, співзасновниця Inspiration Family.
Нагадаємо, у Франківську за грантові гроші облаштують Центр альтернативної медицини для дітей.
Також ми розповідали, як Чернігівщина отримала медичне обладнання від японського посольства.
Суспільство

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.
Про це повідомили у Lviv Travel.
Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.
«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь.
Мапу можна переглянути за посиланням.
Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Lviv Travel
Суспільство

«Укрзалізниця» завершила капітальну модернізацію електропоїзда ЕД9М, який у 2021 році відставили від експлуатації через пожежу. Потяг курсуватиме між Києвом та Черніговом.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Як оновили електричку
Ремонт розпочали в січні 2025 року, і він тривав трохи більше ніж два місяці. Роботи проводили на власних виробничих потужностях компанії. Оновлений електропоїзд обладнали:
- пандусами;
- інклюзивними вбиральнями;
- місцями для людей з інвалідністю;
- кріпленнями для велосипедів;
- камерами відеоспостереженням;
- навігацією шрифтом Брайля;
- зарядними портами Type-C і USB.


Читайте також: «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів
У кабіні машиніста встановили новий ергономічний пульт керування, кондиціонер і мікрохвильову піч. Окрему увагу приділили безпеці: відеокамери виводять зображення на екран у кабіні, зокрема й із зони струмоприймача, що дозволятиме оперативно реагувати на нестандартні ситуації.

Де курсуватиме потяг
Електропоїзд складається з восьми вагонів і вміщує 792 пасажири. Незабаром він курсуватиме за маршрутом Київ – Чернігів – Київ. Натомість руховий склад цього напрямку передадуть на приміський маршрут Київ – Ніжин, де також продовжують оновлення транспорту.
Завдяки цьому між Києвом та Ніжином їздитимуть п’ять модернізованих потягів. Загалом на маршруті курсує дев’ять електричок.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

З тимчасово окупованих територій та росії повернули 11 українських дітей віком від 2 до 17 років разом із їхніми рідними. Серед них є вагітна жінка, яка народила вже в Україні, та хлопчик, чий тато нещодавно вийшов з полону.
Про це повідомили в Офіс омбудсмана України.
Кого вдалося повернути
Цього разу вдалось повернути дев’ятеро дітей з тимчасово окупованих територій України та ще двох — із території РФ. Усім їм довелося жити під тиском окупаційної влади, яка переслідувала родини через їхню проукраїнську позицію, позбавляла базових прав і створювала небезпечні умови для життя.
Серед повернутих була вагітна жінка з маленькою дитиною. Через відсутність російських документів вона не могла отримати медичну допомогу, а після евакуації жінка змогла народити здорову доньку в безпечному середовищі.
Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі
Також додому повернувся 11-річний хлопчик, який довгий час разом із мамою ховався від окупантів на ТОТ. Його тато був у полоні. Коли чоловіка звільнили, родина звернулась по допомогу до Офісу омбудсмана — і тепер усі троє знову разом.
«Щиро дякую нашим міжнародним партнерам та партнерським організаціям за допомогу і сприяння! Це неймовірно цінно — діти зможуть рости у вільній Україні», — зазначив Дмитро Лубінець.




Раніше ми писали, що з окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Офісу омбудсмана України