Суспільство
П’ять успішних стартапів, які зібрали гроші на Kickstarter
За словом краудфандинг ховається можливість реалізуватися. Варто заявити про себе, і фінанси самі Вас знайдуть.
Зазвичай, такі об’єднання зустрічаються на міжнародних платформах Kickstarter чи IndieGoGo. Там будь-хто може представити свою ідею, яку хоче втілити, описати план дій, показати напрацювання і вказати необхідну суму. Люди з усього світу переказуватимуть кошти.
Ми обрали ТОП-5 стартапів, яким вдалося назбирати грошей на краудфандингу.
Успіх на “розумних жалюзях”
За розвитком української компанії SolarGaps любо спостерігати. Команда розробила ідею жалюзів для бізнес-центрів, які фасад будівлі перетворюють на електростанції. Винахідники свій проект вважають B2B, адже задум – використовувати відновлювальну сонячну енергію, що буде вигідніше для підприємств.
У 2017 році SolarGaps зібрали $242 тисячі на платформах пожертв Kickstarter та Indiegogo.
За словами одного зі співзасновників компанії Юрія Блавта, вихід на краудфандингову платформу був задуманий не лише зібрати гроші, а й для того, аби з їхнім винаходом ознайомилися якомога більше людей. Після кампанії зі збору коштів, стартапери вирішили перші свої винаходи (у 2017 році) продавати всього за $390 за м².
Читайте також: “Скоро збудуємо цілий завод”: як український винахід напуває дубайців водою з повітря
Після вдалого збору коштів на краудфандинговій платформі, на українську компанію звернули увагу європейські донори Horizon 2020. Тож у квітні 2019 року компанія отримала ще €1 млн.
Вічний блокнот
Підлітки з Києва створили стартап Nuka, який розробляє концепцію “вічної канцелярії”. Розробники працювали над своїми винаходами понад два роки.
Проект Nuka робить “вічну канцелярію”: створили блокнот, який не рветься і не намокає від води. У такому блокноті записи стираються спеціальними серветками чи спреєм.
Читайте також: Український стартап лампового годинника зібрав понад $ 45 000
Винахідники також попіклувалися про те, аби записану в блокнот інформацію можна було легко відсканувати. Крім того, винайшли і “вічний олівець” зі сплаву п’яти металів, який не доставляє зайвої морок і його не потрібно підточувати.
Для того, аби їхня ідея перетворилася на прибутковий бізнес, стартапери вирішили зібрати $20 тисяч на Kickstarter. Ці гроші підлітки планують витратити на те, аби вже до кінця літа запустити повноцінне виробництво своїх розробок.
Читайте також: Українські школярі створили “вічний” блокнот
30 квітня запустили кампанію на краудфандинговій платформі. Зібрати необхідні гроші вдалося за 21 годину. Але підтримати ідею українсьих розробників можна ще до 14 червня. Тож сума зібраних коштів продовжує зростати.
Творцями стартапу Nuka є Катерина Михалко, Микита Владикін і Євген Шило.
Дерев’яні пазли-карти
Український бренд EnjoyTheWood знають у світі завдяки дерев’яним 3D-картам. Подружжя Марина та Ігор Фостенко у 2018 році спробували зібрати гроші для стартапу на міжнародній платформі Kickstarter.
Читайте також: Український стартап 3D-мапи світу злетів на Kickstarter
Тоді для ідеї дерев’яної карти, на якій можна стирати відвідані країни, українцям вдалося залучити понад $100 тисяч. Хоча подружжя сподівалося на скромнішу суму, у розмірі $15 тисяч.
Після першої успішної кампанії, бізнесмени вирішили ще раз звернутися до краудфандингової платформи. За кілька місяців виставили ідею 3D-карт найбільших міст світу. На реалізацію вдалося зібрали $50 тисяч.
Третя спроба підприємців, накопичити $5 тисяч на велику дерев’яну 3D-карту, увінчалася неймовірним успіхом. На початок кампанії подружжю переказали вже $170 тисяч. До кінця кампанії у них залишається понад 20 днів.
Металевий конструктор на $400 тисяч
У 2019 році справжньою зіркою платформи зі збору коштів Kickstarter став український проект Time 4 Machine. Цей бренд, заснований Денисом Охрименком у 2017 році, виробляє металеві пазли.
Читайте також: Український стартап зібрав на Kickstarter 430 тисяч доларів на 3D-пазли з металу
За перший рік роботи компанія представили чотири моделі іграшок в стилі стімпанк. Концепція ідеї полягає в тому, щоб збирати пазли автомобілів, літаків, тракторів, танків чи потягів із металевих деталей.
Окремо пазли коштують від $18 до $112, ціна набору – $432.
У 2019 році засновник вирішив розширити асортимент, залучивши для цього пожертви з міжнародної платформи. Для втілення ідеї підприємець планував зібрати $15 тисяч. Проте його виробництво настільки прийшлося до вподоби мікроінвесторам, що йому вдалося зібрати вражаючу суму – $430 тисяч.
Лампові наручні годинники
Здається, що зібрати гроші можуть лише інноваційні ідеї та проекти? Український стартап NIXOID Lab ламає усі стереотипи.
У вересні 2018 року фірма зібрала $46 тисяч на Kickstarter для того, аби запустити виробництво лампових наручних годинників. Винахідникам це блискуче вдалося. Більшість замовлень і пожертв надійшли з Японії.
Згодом із українською компанію зв’язалися представники японського краудфандингового сервісу і запропонували провести ще один збір коштів. Так у квітні 2019 року українці зібрали понад $48 тисяч доларів на виробництво, на сервісі краудфандінга CampFire. Сума в десять разів перевищила заявлену спочатку.
Цього разу NIXOID Lab збирав кошти на три моделі – Nixoid, Glower і Era VFD. Засновники українського стартапу планують оновити модельний ряд, та ще раз представити свої ідеї на Kickstarter.
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі