Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

П’ять розмов про війну. Презентували правозахисну програму RIGHTS NOW! фестивалю Docudays UA

Опубліковано

У межах 19-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відбудеться правозахисна програма RIGHTS NOW. Це п’ять розмов про російсько-українську війну та її наслідки.

Про це ШоТам повідомили у Docudays UA.

За словами організаторів, під час розмов у форматі онлайн експерти та експертки разом із учасниками обговорять та відрефлексують наслідки війни. До того ж деякі події є тематично близькими до стрічок з добірки цьогорічного Мандрівного Docudays UA.

Що в програмі RIGHTS NOW

Відкриватиме програму 15 листопада розмова «Зима близько! Як енергетична криза впливає на тепло у наших домівках». Те, як ми будемо зігріватися цієї зими, може справляти негативний вплив на довкілля. У партнерстві з ГО «Екоклуб» експерти обговорять, як війна змінює екологічні тенденції, а також побут українців у найінтенсивнішу фазу опалювального сезону. 

Історія повномасштабної війни розгортається в режимі онлайн. 22 листопада в розмові «Архів війни: як якісно фіксувати та зберігати історію» можна буде дізнатися, як за допомогою ґаджетів можливо розповісти правду про російську агресію. 

Вплив війни на довкілля важко переоцінити: 3 млн га лісів постраждали від бойових дій, потерпають 20% природоохоронних територій, тварини страждають від мін і турбування, грунти забруднюються шкідливими речовинами, і збитки від цього сягають мільйонів. 29 листопада екологічну складову програми RIGHTS NOW! продовжить дискусія, організована у партнерстві з Всесвітнім фондом природи WWF-Україна «Війна за воду. Як врятувати українські водойми від наслідків бойових дій».

Реальність війни випробовує нас. А втім, українці/-ки щодня роблять усе можливе, аби наблизити перемогу: воюють на фронті, виживають в окупації, продовжують працювати й сплачувати податки, волонтерять і допомагають іншим. Про те, що допомагає нам триматися, об’єднуватися та перемагати, говоритимуть 6 грудня в діалозі «Незламні: яким буде українське суспільство після перемоги». 

Закриватиме правозахисну програму RIGHTS NOW! розмова в межах Всеукраїнської кампанії «Разом — за безпечні пологи!». 13 грудня під час дискусії «Вагітність і пологи: що має змінитися після війни» фахівці поговорять про досвід, який слід врахувати у повоєнній відбудові.

Де та коли дивитися

Усі події відбуватимуться об 11:00. Долучитися до RIGHTS NOW!, а також переглянути документальні стрічки з кінопрограми 19 Мандрівного Docudays UA можна в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE. Події також транслюватимуться на фейсбук-сторінці Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Аби організатори/-ки нагадали вам про події, заповніть форму.

Суспільство

Нова Зеландія надасть Україні 16 млн доларів допомоги

Опубліковано

Напередодні саміту НАТО в Гаазі цього тижня прем’єр-міністр Нової Зеландії Крістофер Лаксон та міністр закордонних справ Вінстон Пітерс оголосили про новий пакет підтримки для України — 16 мільйонів новозеландських доларів.

Про це повідомили на сайті новозеланського уряду.

4 мільйони доларів спрямують до двох багатонаціональних фондів, які надають летальну та нелетальну військову допомогу Україні. Це Фонд НАТО з надання допомоги у сфері безпеки та навчання (NSATU), а також Коаліція безпілотників для України під керівництвом Великої Британії та Латвії.

«Оборона України має значні наслідки не лише для безпеки Євроатлантичного регіону, а й для Індо-Тихоокеанського регіону», — додав Вінстон Пітерс.

Ще 7 мільйонів доларів скерують на гуманітарну допомогу українським громадам, які постраждали внаслідок бойових дій. А 1 мільйон — для підтримки українців, які були змушені виїхати через воєнні дії в сусідні країни.

Читайте також: «Укроборонпром» і аерокосмічна компанія Airbus уклали меморандум про співпрацю

«Масштаб потреб залишається величезним, оскільки росія продовжує бомбардування густонаселених цивільних районів України», — зазначив Лаксон. Представники уряду підкреслили, що цей пакет підтримки доповнює нещодавно оголошені санкції проти російського «тіньового флоту» та інших чинників, що сприяють війні.

«Вкрай важливо, щоб міжнародна спільнота продовжувала тиснути на росію, щоб вона припинила війну та долучилась до змістовних зусиль для досягнення справедливого та міцного миру в Україні», — наголосив Пітерс.

Нагадуємо, що Норвегія інвестує $580 млн у розробку та виробництво морських дронів в Україні.

Фото обкладинки: Getty Images / Hagen Hopkins

Читати далі

Суспільство

У Подільському районі Києва запрацював штаб для постраждалих від нічного обстрілу

Опубліковано

На вулиці Івана Виговського, 10 В, відкрили штаб, де постраждалі можуть отримати одноразову матеріальну допомогу, психологічну підтримку та правову консультацію.

Про це повідомили в КМДА.

Гуманітарний штаб працює щодня з 9:00 до 18:00 за адресою: вулиця Івана Виговського, 10 В. Жителі Подільського району, які постраждали внаслідок нічного обстрілу, можуть звернутися туди, щоб:

  • написати заяву на одноразову матеріальну допомогу;
  • отримати психологічну підтримку;
  • отримати правову консультацію.

Заявникам необхідно мати при собі паспорт громадянина України та документи, що підтверджують факт пошкодження житла або інші наслідки обстрілу. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном гарячої лінії райдержадміністрації.

Читайте також: У Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду

Доступні програми допомоги:

  1. «Турбота. Назустріч киянам» — одноразова виплата 10 000 гривень.
  2. «єВідновлення» — підтримка через застосунок «Дія».
  3. У разі визнання житла непридатним для проживання — одноразова допомога 40 тисяч гривень на оренду тимчасового житла.

За додатковою інформацією можна звертатися за контактами:

  • Абакумова Тетяна — 067 317 44 12;
  • Козубова Людмила — 095 441 44 60.

Нагадаємо, що працівники ДСНС врятували 10 людей після нічної атаки на Київ (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС

Читати далі

Суспільство

Норвегія інвестує $580 млн у розробку та виробництво морських дронів в Україні

Опубліковано

Норвегія виділила близько 580 мільйонів доларів на розробку та виробництво морських безпілотників в Україні. Угоду про спільну розробку дронів за норвезькою технологією з українським партнером уклала компанія KOGDefence (KDA).

Про це повідомили в Міноборони Норвегії.

Норвегія заклала в бюджеті на 2025 рік приблизно 6,7 мільярда норвезьких крон для підтримки морської коаліції, яку спільно очолює з Великою Британією. За словами міністра оборони Торе Сандвіка, частина цих коштів піде на проєкт «KDA в Україні», що передбачає локалізоване виробництво безпілотних надводних суден на українській території.

KOGDefence (KDA) підписала договір із українською компанією-партнером, щоб об’єднати норвезький інжиниринг та ресурси України для масштабного виробництва USV. Безпілотні надводні апарати відіграють ключову роль у захисті українських морських кордонів і нейтралізації загроз з боку російського флоту в Чорному морі.

Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс норвезької компанії озброєння KOGDefence.

Раніше ми писали, що Сили оборони отримали перший легкомоторний літак SHARK для боротьби з російськими дронами (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Міноборони Норвегії в Х

Читати далі