Суспільство
ОТГ на Вінниччині приваблює туристів найстарішим в Європі метеоритним кратером
В Іллінецькій ОТГ, що на Вінниччині, розпочали популяризацію найстарішого в Європі метеоритного кратера – Іллінецької астроблеми як туристичного об’єкта. Про це повідомляє Укрінформ.
Створили оглядові майданчики й екскурсійний павільйон
«На території нашої громади на межі з Липовецьким районом розташована Іллінецька астроблема – найстаріший у Європі метеоритний кратер ударно-вибухового типу. Ми хочемо його розвивати як потужний туристичний об’єкт. Перший етап вже пройдено – реалізовано проект вартістю 263 тис. грн, який дозволив там забезпечити охоронні заходи і створити поки що найпростіші об’єкти туристичної інфраструктури», – розповіла начальниця відділу інвестиційного розвитку та стратегічного планування Іллінецької ОТГ Тетяна Герман.
За її словами, для реалізації цього проєкту Іллінецька ОТГ взяла участь в конкурсі проєктів розвитку тергромад і здобуті кошти разом із ресурсами місцевого бюджету спрямувала на облаштування туристичної інфраструктури кратера. Так, у 2018 році на місці падіння метеорита було здійснено комплекс охоронних заходів геологічної пам’ятки природи «Іллінецький кратер». Окрім того, створено оглядові майданчики та встановлено екскурсійний павільйон.
Читайте також: В ОТГ на Чернігівщині збудують картодром європейського зразка
У зоні доступу туристів встановлені інформаційні стенди та вказівники українською та англійською мовами, підремонтували дорогу. Виготовили й «метеоритну» сувенірну продукцію.
Наразі основні відвідувачі «Іллінецького кратера» – школярі, офіційні делегації та науковці. Приїздять сюди також йоги та ті, хто практикує медитацію у місцях сили, тощо. В Іллінецькій ОТГ прагнуть розширити коло відвідувачів геологічної пам’ятки. Тож планують залучити для популяризації метеоритного кратера грантові кошти.
Як повідомила Герман, наразі розглядаються креативні пропозиції з позиціонування астроблеми і визначення, який сегмент туристів громада хотіла б привабити.
Що варто знати про Іллінецький кратер?
Іллінецька астроблема – це метеоритний кратер ударно-вибухового типу. Він утворився від метеорита діаметром 7 км, який упав на Землю 400 млн років тому. Під час падіння він розігрівся до 6 тис. градусів за Цельсієм і під тиском 8 тис. атмосфер пробив граніти Українського кристалічного щита на глибину 800 метрів і там вибухнув.
1. За розрахунками вчених, метеорит, який утворив Іллінецький кратер, мав масу 40 млн тонн і діаметр близько 230-300 метрів.
2. Іллінецький кратер – це не єдиний кратер на території України, їх є декілька. Але Іллінецький кратер по праву вважається найдревнішим кратером нашої країни.
3. Метеоритні кратери України: Найбільший кратер у Волинській області, Кримне. Його діаметр 45 км, а вік приблизно 65 млн років. Значно менший за своїми розмірами є Болтишський кратер, це Кіровоградська область. Діаметр кратера досягає 24 км, за віком 65 млн років. Як же не згадати про Оболонський кратер, який знаходиться в Полтавській області. Має солідний вік приблизно 170 млн років, діаметр 20 км. Тернівський кратер, який розташований у Кривому Розі, має діаметр всього 12 км, але його вік 280 млн років. Білилівський кратер, досягає 6,2 км в діаметрі, розташований в Житомирській області. Його вік 165 млн років. Ротмістрівський кратер утворився приблизно 120 млн років тому, в Черкаській області. Діаметр кратера досягає 2,7 км. У Кіровоградській області є унікальний Зеленогайський кратер, який складається з двох частин. Один має діаметр 2,5 км, а інший всього 800 м. Їхній вік близько 80 млн років.
4. У Вінницькому планетарії зберігається 3-кілограмовий уламок Іллінецького метеорита, його оцінили в 200 тисяч доларів.
5. Місцеві жителі збирають в кратері різні трави для чаю, вони запевняю, що цей чай має лікувальні властивості.
6. За підрахунками вчених, саме ядро метеорита в Іллінецькому кратері лежить приблизно на 700-метровій глибині.
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі