

Економіка і бізнес
Ощадбанк за підтримки Німеччини профінансує 500 підприємств мікро, малого та середнього бізнесу
Ощадбанк розпочинає реалізацію програми ReACT4UA з надання грантової підтримки підприємствам мікро, малого та середнього бізнесу.
Про це повідомили у пресслужбі банку.
Йдеться про підприємства, залучені в економічно важливих для України сферах бізнесу — сільське господарство, постачання та перероблення харчових продуктів, швейна (текстильна) промисловість, переробна промисловість, а також експортно орієнтовне виробництво.
Цей Проєкт фінансується урядом Німеччини та реалізується німецькою федеральною компанією GIZ GmbH у співпраці з DSIK та Фондом розвитку підприємництва.
Про проєкт
Друга фаза Проєкту передбачає більш ніж втричі збільшений бюджет, який складає 4,2 млн євро.
Читайте також: Репарації від росії. Частина І. Що це таке і які є варіанти їх отримати?
Завдяки Проєкту внутрішньо переміщені підприємства та підприємства із деокупованих територій зможуть отримати суму гранту (компенсацію) у розмірі 30% від вартості інвестиційного проєкту, але не більше 30 тис. євро в гривневому еквіваленті. Для всіх інших підприємств максимальний розмір грантової підтримки становить 20%, але не більше 20 тис. євро в гривневому еквіваленті.
Хто може брати участь у програмі
У грантовій програмі можуть брати участь підприємства з позитивною кредитною історією, що мають до 250 працівників та річний дохід до 10 млн євро, які не отримували міжнародну технічну допомогу з 1 лютого 2022 року та не мають заборгованості перед держбюджетом. Заявки на участь у програмі приймаються у відділеннях Ощадбанку до 31 січня 2024 року.
Консультацію щодо отримання грантової підтримки можна отримати в контакт-центрі Ощадбанку для бізнес-клієнтів: 0 800 219 800.
Нагадаємо, в Україні запускають грантову програму для середніх та великих підприємств на $15 млн.
Також Мінфін запустив новий інструмент для бізнесу за програмою пільгових кредитів 5-7-9%.
Фото: Ощадбанк.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay