Суспільство
Оприлюднили результати голосування за кращий рослинний продукт року в Україні
Як і очікувалось, в 2019 році культура рослинного харчування набирала обертів в Україні. На полицях супермаркетів можна було знайти ще більше рослинних продуктів, існуючі локальні виробники розширили асортимент, з’являлись нові українські та імпортовані продукти, відкривались нові та розширювались вже існуючі веганські мережі. Веган-ланчі пропонують навіть у потягах Інтерсіті! Ринок також сколихнула поява рослинного м’яса Beyond Meat у спеціалізованих магазинах та найкращих бургерних точках великих міст країни.
І хоч 2020 рік тільки почався, та він уже не відстає від минулого: Vogue Ukraine назвали 2020 – роком веганства , найпрестижніші кінопремії «Золотий глобус» та Оскар обрали для своїх святкових вечерь 100% рослинне меню, всесвітньовідомі зірки закликають своїх фанатів переходити на веганство заради Планети.
Для кампанії Здорово їмо початок року – це період активної роботи над голосуванням за кращі рослинні продукти року, що минув. Нагадаємо, що голосування тривало до 31го січня 2020 року і всі бажаючі могли обрати, кращий на їх думку, продукт у різних категоріях.
Читайте також: В Україні влаштували голосування за кращий рослинний продукт року
Вже другий рік поспіль у категорії «Рослинні ковбаси та сосиски» перемагають «Гуцульські» сосиски від ТМ «Вегетус». Нічого дивного, адже їх яскраво виражений копчений смак, нотки паприки давно запали в душу любителям пікніків, перекусів на природі та барбекю. А поки за вікном зима, можна поласувати «Гуцульськими» сосисками вдома.
Улюбленцем публіки серед десертів та йогуртів став Соєвий йогурт «Альпро» зі смаком кокосу. Легкі кокосові нотки, насичений смак, що добре втамовує голод, а головне – велика порція – це все, що вам потрібно знати про переможця 😉
Ще одна номінація серед рослинних продуктів це – «Краща закуска чи снек».Тут безспірно, з великим відривом перемогла, улюблена та перевірена часом,класика – печиво «Орео», яке чудово смакує з чаєм, кавою чи склянкою рослиного молока!
Щодо категорії «Рослинне молоко та вершки», то тут з невеликим відривом лідирує кокосове молоко ТМ «Альпро», та всього на кілька голосів йому уступає Ідеаль Немолоко, яке може бути чудовою альтернативою переможцю, адже має чудові смакові якості та більш доступну ціну.
Останній, та не менш важливий переможець – рослинний грибний паштет від «Вегетус», який переміг у номінації «Паштети та намазки».
Вітаємо всіх переможців, дякуємо всім учасникам та тим, хто не оминув увагою цьогорічний плебісцит!
На думку респондентів, найкращий асортимент рослинних продуктів представлений в таких торгових мережах: Вегетус (Київ, Харків, Одеса), Сільпо, Метро, Good Wine, Ашан та ін.
Варто зазначити, що майже всі учасники голосування йшли пліч-о-пліч до останнього та розрив між деякими претендентами на перемогу був мізерним!
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі