Суспільство
Оповідання воїна та письменника Павла Вишебаби вивчатимуть у школі
Оповідання «Марсіани» воїна та письменника Павла Вишебаби вивчатимуть у школі. Твір внесли до навчальної програми.
Про це повідомив сам Павло Вишебаба у соцмережах.
Оповідання стане частиною програми 7 класу з української літератури. Зауважимо, що воно входить до збірки «Тільки не пиши мені про війну».
Вишебаба поділився у соцмережах також спогадом про це оповідання.
«Коли я прочитав його на творчому вечорі в Ужгороді, перший командир моєї бригади, полковник Юрій Беляков вийшов на сцену з мокрими очима і сказав у мікрофон: “Все так і було”. Сподіваюсь, підлітки також зможуть це відчути», — написав воїн.
«Марсіани» засновані на реальних подіях і розповідають про перебування бригади Вишебаби на Донеччині на початку повномасштабного вторгнення Росії. У той час військові заходять переночувати у спорожнілий дитсадок, у якому ще ніби зранку були діти.
Читайте також: «Ми не віддали жодного сантиметра нашої землі», – зоозахисник та воїн 68 єгерської бригади Павло Вишебаба
«Ми з нашим камуфляжним одягом і брудними берцями, з нашою зброєю і неголеними обличчями виглядаємо тут, як прибульці з іншої планети. Тепер вже ми почуваємось марсіанами, які прибули на затишну Землю», — розповідається в оповіданні.
У коментарях до допису Вишебаби українці радіють, що їхні діти вивчатимуть його твір у школі.
Дебютна книга Павла Вишебаби «Тільки не пиши мені про війну» побачила світ наприкінці 2022 року. За перші 15 днів вона стала бестселером.
Про Павла Вишебабу
Павло Вишебаба – командир відділення 68 окремої єгерської бригади ім. Олекси Довбуша. На фронт пішов добровольцем після повномасштабного вторгнення 24 лютого. У мирному житті – поет, музикант та екоактивіст. Лідер гурту One Planet Orchestra, голова ГО «Єдина Планета», посланець з питань толерантності ПРООН в Україні. Координатор антихутряної кампанії «ХутроOFF» щодо заборони виробництва хутра. Засновник першого в Україні веганського кафе One Planet.
Про Павла Вишебабу пишуть Forbes та «The Independent, на його поезії роблять огляди у Vogue. Одна з найбільших індійських газет The Hindustan Times присвятила статтю поезії «Доньці», який перекладений вже щонайменше на п’ятнадцять мов світу.
«Доньці» (або «Тільки не пиши мені про війну») – одна з найпопулярніших поезій Вишебаби, написана вже під час великої війни. Цей вірш за лічені дні став вірусним та розлетівся мережею, перетворившись на один із символів українського спротиву.
Нагадаємо, Сергій Жадан отримав польську нагороду імені Серхіо де Молла. Грошову складову премії письменник передасть на оборону Харкова.
Також ми писали, що у США видали книжку донецького письменника Володимира Рафєєнка The Length of Days, що розповідає про життя під російською окупацією.
Фото: Павло Вишебаба/фейсбук.
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі