Суспільство
Оперний співак врятував пів сотні людей, а сам дістав 5 кульових поранень (ВІДЕО)
Оперний співак врятував близько 50 людей та отримав 5 кульових поранень, вивозячи людей з Харкова.
«Потрапили мені кулі в ноги, дві ноги прострілило, легеню, печінку, сюди потрапили кулі, повиймали. І так само от один палець відстрілили, а другий намагаємось врятувати», — Сергій Іванчук, оперний співак.
Сергій Іванчук мав виступати на найкращих сценах Європи. Однак обрав допомагати людям у гарячих точках України.
«Більшість моїх знайомих артистів, співаків, музикантів поїхали або на Захід [України] або за кордон. Ну, хто там встиг. Я не знаю, я так не міг. Мені хотілося допомагати країні, залишатись тут. Я не хотів звалювати нікуди», — Сергій Іванчук, оперний співак.
«Розуміння того, що я не військовий, взагалі в мене нема жодного військового досвіду, дало мені чітке розуміння, що я не піду в армію. От. Але я знайду варіант, як я можу допомагати країні. В мене була машина, гарне вміння водити її і багато хоробрості», — Сергій Іванчук, оперний співак.
29-річний співак вивозив людей із Харкова та Охтирки. Під час однієї з евакуацій машину обстріляла ДРГ. В авто потрапило більше 30 куль, у Сергія – 5.
«Я допомагав медичній клініці виїхати з Харкова. І це ще один фактор, який мене врятував, бо в машині сиділи медики. І ця Вікторія, яка сиділа позаду, встигла рукою прикрити мені дірку в спині і тим самим запобігла пневмотораксу», — Сергій Іванчук, оперний співак.
Чоловік переніс кілька операцій у Харкові, Полтаві та Дніпрі. Нині відновлюється у Львові та не сидить без діла.
«Я, до речі, продовжую волонтерити. У всіх лікарнях, в яких я лежав, ми купували матраци – старі ватні замінювали на ортопедичні, купували холодильники в палати, ліки, обігрівачі, бо це був зимовий період ще. І волонтерити я не зупиняюсь, просто це інший режим тепер», — Сергій Іванчук, оперний співак.
А після війни мріє повернутися на сцену. Та знову взяти в руки численні музичні інструменти, якими володіє.
«Та, ну я думаю, так само, як вчився в дитинстві грати, просто заново навчити рухати руку, а все ж інше вже є в голові. Відновити моторику і все. Я думаю, воно запрацює», — Сергій Іванчук, оперний співак.
Читайте також: Врятував сотні тварин в Ірпені та Бучі. Як актор Олексій Суровцев став «Бородатою котомамусею»
Суспільство
Де приберуть незаконну рекламу
- вулиця Миколи Закревського (біля вулиці Рональда Рейгана);
- вулиця Радунська (біля вул. Лісківської).
- вулиця Тулузи (біля парку «Інтернаціональний»);
- вулиця Миколи Ушакова (біля вулиці Прилужної).
Коментарі
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі