Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Культура

Оперний співак із Запоріжжя заспівав щемливу пісню про загиблих побратимів (ВІДЕО)

Опубліковано

Юрій Іваськевич, запорізький оперний співак і боєць 110 бригади, разом із «Культурним десантом» представив пісню «Птахи». Ця композиція розповідає про біль втрат побратимів і стала частиною ініціативи «Культурного десанту», яка підтримує музичну творчість учасників російсько-української війни.

Про це повідомляють представники об’єднання.

Про автора та пісню

Автором слів і музики виступив поет Ігор Дріжчаний. До запису долучилися учасниці Ансамблю пісні й танцю ЗСУ, а гітарну партію виконавець Андрій Кохан — боєць 81 окремої аеромобільної Слобожанської бригади та учасник «Культурного десанту».

«Птахи» розкривають образ душ загиблих героїв, які, подібні до птахів, відлітають за обрій. Вони залишаються живими в пам’яті побратимів, що продовжують боротися.

Юрій Іваськевич, професійний вокаліст Запорізької обласної філармонії, після початку повномасштабного вторгнення долучився до Сил оборони України. У складі 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка він був стрільцем і помічником гранатометника. У бою втратив ногу, але продовжив свій шлях як частина «Культурного десанту».

«Я довго не міг співати після пережитого, але, почувши пісню “Птахи”, зрозумів, що мушу її виконати. Хочу, щоб хлопці її почули», — розповідає Юрій Іваськевич.

Відео: «Культурний десант»

Читати також: «Культурний десант» випустив нову пісню «До побачення», присвячену загиблим героям (ВІДЕО)

Про «Культурний десант»

«Культурний десант» — об’єднання військовослужбовців творчих та креативних професій, зусилля яких спрямовані на покращення морально-психологічного стану війська за допомогою інструментів культури. На різних напрямках фронту постійно працюють кілька мобільних творчих груп. Також дві групи артистів виступають для поранених бійців в шпиталях, реабілітаційних і навчальних центрах ЗСУ. Окремо підсилює цю роботу «Оркестр 59».

Щомісяця відбувається близько 200 виступів для бійців Сил оборони. Серед учасників «Культурного десанту» — відомі українські артисти з бойовим досвідом. Також об’єднання співпрацює з цивільними артистами та митцями. 

Нагадаємо, що Сергій Жадан присвятив новий вірш бійцям «Хартії» (ВІДЕО).

Фото: «Культурний десант».

Культура

Херсонський коваль відтворив середньовічну козацьку булаву (ФОТО)

Опубліковано

Реконструктор козацької доби з Херсона Михайло Запорожець викував репліку середньовічної булави, яку знайшли під час розкопок фортеці Тягинь.

Про це повідомили у спільноті «Фортеця Тягинь — форпост європейської історії українського півдня».

Віднайдення та створення булави

Автентичну залізну булаву знайшли у 2021 році під час експедиції Інституту археології НАНУ під керівництвом докторки історичних наук Світлани Біляєвої. Через довге перебування в ґрунті булава втратила свої особливості.

Від задуму до створення репліки булави пройшло чотири місяці. Спільнота підтримала проєкт донатами, а архітекторки Ліза й Тетяна Євсеєви розробили креслення. Михайло Запорожець долучився до відтворення булави й ретельно досліджував і сам артефакт, і його аналоги.

Читайте також: В Україні презентували оригінальний рукопис Шевченка, написаний у 1838 році (ФОТО)

Нагадаємо, що в Києві відкрили новий артпростір «Українські сенси» (ФОТО).

Фото: Олександр Корняков

Читати далі

Культура

Увесь прибуток «Одного літа в Україні» передадуть Міжнародному легіону ГУР

Опубліковано

Документальний фільм команди Babylon’13 вийшов у прокат 30 січня 2024 року. Увесь прибуток з показів творці фільму передадуть бійцям Міжнародного легіону ГУР, про яких і розповіли у стрічці.

Про це повідомили в ГУР.

Про що стрічка

У документальному фільмі розкривають історії бійців ГУР МО, які приїхали воювати за Україну з інших країн. У роботі показують службу військових, їхнє навчання, побут та дружбу.

«Це фільм про те, як можна бути щасливими та насолоджуватися життям у наймерзенніших і найтяжчих обставинах. Це дуже повчальний фільм. Він дуже цікавий для різних людей», ― розказав представник Міжнародного легіону Володимир.

Він зазначив, що знімальна команда провела багато часу з бійцями на тренувальній базі та в районі виконання бойових місій.

Читайте також: Сергій Жадан презентував новий альбом у харківському метро

Як використають прибуток

Гроші, які отримають з продажу квитків, перерахують на забезпечення військових Міжнародного легіону. За ці кошти придбають особливі FPV-дрони для виконання специфічних завдань.

«У нас дуже потужна компонента операторів БпЛА. Ці хлопці вражають російські танки на відстані 30 кілометрів», ― розповів Володимир.

Відео: ютуб-канал Babylon’13

Нагадаємо, що документальна стрічка Мстислава Чернова перемогла на фестивалі «Санденс» (ВІДЕО).

Фото обкладинки: ютуб-канал Babylon’13

Читати далі

Культура

Видання української письменниці увійшло до п’ятірки найкращих дитячих книжок 2024 року

Опубліковано

Британська газета Financial Times внесла до п’ятірки найкращих дитячих книжок 2024 року оповідь українки Оксани Лущевської «Це тиха ніч, мій астронавте».

Про це повідомляють у статті видання. 

Про що книга

Твір Оксани Лущевської — це розповідь 7-річної Ії про 10 днів повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. Книга у формі записів нагадує щоденник, де головна героїня описує свої дитячі роздуми, стан, у якому опинилася вся її сім’я. В усіх описах Ія звертається до космонавта в небі, який, як вона вірить, захистить. 

«Це актуальна, потужна книжка з малюнками про страх і стійкість», — пишуть у Financial Times.

Читайте також: письменник Раян Голідей надсилає увесь прибуток з українських перекладів у «Повернись живим».

У Великій Британії дитячу книгу надрукували у видавництві Andersen Press. Ілюстрації до розповіді Лущевської створила Катерина Степаніщева. На міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал», де представили 142 видання, її роботу оцінили як «Найкращий книжковий дизайн-2022» серед дитячої літератури.

Фото з сайту knigolove.ua

Оксана Лущевська написала у фейсбуці свої враження від статті, де згадують її роботу: «Важливо, що такі книжки так добре помічають у Великій Британії. І важливо, що Financial Times — не про дитліт, а про найсильніші запити нашого часу».

«Нам потрібні історії, — говорить на сторінках книги Ія, — сміливі історії, смішні історії. Нам так хочеться сміятися!»

Нагадуємо, що українка ввійшла до списку найкращих діджейок світу (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук Оксани Лущевської

Читати далі

Шопочитати

Суспільство13 години тому

Що насправді стоїть за незламністю: відверто про волонтерство від жінок, які керують фондами й ГО

На початку повномасштабного вторгнення засновниця «Клубу Добродіїв» Марія Тодорчук мала маленьку дитину, діти засновниці фонду...

Суспільство5 днів тому

«Для Києва це було б ковтком свіжого повітря». Якою має бути післявоєнна відбудова? Погляд урбаністки

Урбаністка Іванна Малій через свій YouTube-канал показує, як українські міста можуть стати комфортними для всіх....

Технології6 днів тому

Охоронець у смартфоні. Як працює перший український сервіс для захисту жінок «KATERYNA»

Майже кожна жінка переживала цей страх, коли вночі поверталася додому та чула кроки незнайомого чоловіка...

Культура1 тиждень тому

Завдяки їм ЮНЕСКО визнало кобзарство спадщиною людства

Кобзарство — це наша унікальна традиція: тужлива пісня про минуле під супровід кобзи проймає до...