Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ОМКФ 2024, який пройде у Києві замість Одеси, оголосив спеціальну програму Фестиваль фестивалів

Опубліковано

15-й Одеський міжнародний кінофестиваль оголосив перелік фільмів, які будуть представлені в спеціальній програмі “Фестиваль фестивалів”. До цієї програми увійшли кінострічки, що брали участь у конкурсах провідних світових фестивалів.

Цього року до програми “Фестиваль фестивалів” увійшли шість фільмів, які демонструвалися на фестивалях в Сан-Себастьяні, Малазі, на Берлінале та Cinekid.

Мовчання Марії (Maria’s Silence), реж. Давіс Сіманіс, 2024

Світова прем’єра фільму відбулася на 74-му Берлінському міжнародному кінофестивалі. Стрічка заснована на реальній історії латвійської зірки театру та німого кіно Марії Лейко, яка 1937 року, дізнавшись про новонароджену онуку, їде до Радянського Союзу. Невдовзі після цього Марія опиняється віч-на-віч із жорстокістю НКВС, що загрожує як її сім’ї, так і кар’єрі.

Мовчання (Un silence), реж. Йоахім Лафос, 2023

Світова прем’єра фільму Мовчання відбулася на 71-му Міжнародному кінофестивалі в Сан-Себастьяні. За сюжетом, дружина відомого адвоката Астрід, яка зберігала мовчання протягом 25 років, стає свідком руйнування своєї сім’ї, коли її діти починають шукати справедливість. Стрічка заснована на реальній справі заплямованого бельгійського адвоката Віктора Гісселя.

Друга премія (Segundo premio), реж. Ісакі Лакуеста, 2024

Фільм презентували в березні 2024 року на 27-му кінофестивалі в Малазі, Іспанія.

Це музична драма, натхненна історією музичного гурту Los Planetas. Кінець 1990-х — час розквіту мистецтва й культури в Гранаді. На цьому тлі інді-гурт планує змінити музичну сцену в Іспанії. Втім напередодні створення нового альбому гурт переживає турбулентні часи.

Читайте також: Литва виділяє понад €12 мільйонів на відновлення школи і реабілітацію поранених в Україні

Маленькі любові (Los pequeños amores), реж. Селія Ріко Клавельїно, 2024

Фільм презентували в березні 2024 року на 27-му кінофестивалі в Малазі, Іспанія. Він розповідає про двох жінок різних поколінь, які обрали, здавалося б, протилежні життєві шляхи, втім наразі знову опинилися в одному місці, переживаючи гіркий досвід кохання та самотності.

Їппі більш немає! (Jippie No More!), реж. Марґієн Роґаар, 2023

Фільм відкривав Cinekid Film Festival 2023. Це історія про жвавого 16-річного хлопця, який із нетерпінням готується до весілля своєї старшої сестри в заміському будинку їхнього улюбленого дідуся. У той час, коли сімʼя готує ідеальне свято, юнак вперше закохується. І саме ці переживання можуть стати на заваді успіху найважливішого дня в житті його сестри.

Сини (Vogter), реж. Ґустав Мьоллер, 2024

Фільм презентували на 74-му Берлінському міжнародному кінофестивалі. Головна героїня Єва працює тюремною офіцеркою. До в’язниці переводять молодого чоловіка з її минулого. Єва, не розкриваючи своєї таємниці, просить перевести її у відділення, де заґратований цей юнак, — найсуворіше й найжорстокіше у в’язниці. Це тривожний психологічний трилер, в якому протагоністка ризикує поступитися як своїми моральними цінностями, так і своїм майбутнім.

Нагадаємо, у ГУР розповіли про знищення російського судна в Чорному морі.

Фото: Кадр з фільму

Суспільство

ДСНС отримала три піротехнічні автомобілі від Словенії (ФОТО)

Опубліковано

Сучасну техніку для розмінування передали у рамках співпраці з платформою UNITED24. Це допоможе фахівцям ДСНС ефективніше виконувати завдання з розмінування територій. Три автомобілі підвищеної прохідності «Козак ПМ-Л» передали Державній службі України з надзвичайних ситуацій за фінансової підтримки уряду Словенії.

Про це повідомляє ДСНС.

Призначення техніки

Автомобілі розроблені для перевезення обладнання, транспортування вибухонебезпечних предметів і розмінування. Новітня техніка підвищує мобільність і безпеку піротехніків у складних умовах.

Читати також: Рятують не тільки свою громаду, а й сусідні: на Одещині зібрали добровольців, аби швидко гасити пожежі

Голова ДСНС Андрій Даник висловив вдячність уряду Словенії та платформі UNITED24 за надану допомогу:
«Сучасні автомобілі «Козак ПМ-Л» забезпечать фахівцям мобільність і підвищать рівень безпеки під час виконання завдань із розмінування».

Нагадаємо, що КПІ запускає курс «Гуманітарне розмінування» для ветеранів і ветеранок.

Фото: ДСНС.

Читати далі

Суспільство

Землю ботанічного саду ім. Гришка у Києві захистили від забудови

Опубліковано

Договір, який передбачав будівництво житлових будинків та офісів на території Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка, буде розірвано. Таке рішення ухвалили після хвилі обурення серед киян.

Про це повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.

«У відповідь на мій лист-рекомендацію, Національний ботанічний сад імені Гришка підтвердив: інвестиційний договір, який викликав стільки обурення серед містян, буде розірвано», — зазначив Ткаченко.

Він додав, що питання забудови ботанічного саду стало резонансним для громади, адже йдеться про унікальну природну зону, яка є не лише окрасою Києва, а й об’єктом національного значення.

Нагадаємо, як може виглядати Палац Щеньовських після реновації: активісти показали візуалізації (ФОТО).

Фото: facebook.com/nbg.kiev.ua, Дмитро Перов.

Читати далі

Суспільство

Станіслав Асєєв і Ольга Скрипник отримали міжнародну премію Freedom Award 2024

Опубліковано

Український письменник, журналіст і правозахисник Станіслав Асєєв та очільниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник стали лауреатами престижної премії Freedom Award 2024 від данського фонду Poul Lauritzen Foundation.

Про це Асєєв повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.

«Мав честь отримати Freedom Award 2024 данського фонду Poul Lauritzen Foundation у Копенгагені. Цього року вирішено було нагородити двох українців: мене та Ольгу Скрипник», — написав письменник.

Церемонія в Музеї данського спротиву

Нагородження відбулося 16 січня 2025 року в Копенгагені, у Музеї данського спротиву. У своєму виступі Ольга Скрипник присвятила премію українцям, які стали жертвами російської агресії, — військовополоненим, цивільним заручникам і мешканцям окупованих територій.

Читати також: З перших вуст про війну: 7 книжок від українських військових і воєнних журналістів

Скрипник розпочала свій виступ віршем Максима «Далі» Кривцова, поета й фотографа, який загинув на фронті:

Коли мене запитають, що таке війна
я без роздуму відповім: імена.

«Війна в Україні — це імена. Героїчних військових, полонених, вбитих дітей, тих, хто чинить опір у найскладніших умовах. Ця нагорода — знак поваги до незламності українського народу»,підкреслила Скрипник.

Що відомо про премію Freedom Award

Премію Freedom Award вручають щорічно за видатний внесок у захист прав людини в умовах ризику. Її заснував фонд Poul Lauritzen Foundation, заснований данським бізнесменом і учасником опору нацистській окупації Поулом Лаурітценом.

Нагадаємо, що Вікторію Амеліну посмертно відзначили за внесок у боротьбу за свободу слова.

Фото: фейсбук Станіслава Асєєва.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

Вчать людей не опускати руки: як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові

Андрій Станько зі Львова втратив зір у дитинстві. Попри це, він самостійно освоїв озвучений телефон,...

Суспільство2 тижні тому

Хащі в кожну хату: волонтерка зібрала 350 тисяч гривень для ЗСУ квітами

«Ледебурія та шлюмбергера за донат від 120 гривень» — схожими повідомленнями ця жінка починає ледь...

Суспільство3 тижні тому

«Після 24 лютого жодного разу не зустрічав Новий рік удома». Про що мріють військові у 2025 році

Для військових 31 грудня — це ще один день боротьби. Хтось зустрічає Новий рік в...

Економіка і бізнес3 тижні тому

«Летять» лише до добрих людей. Крафтярка на кріслі колісному виготовляє голубок, як у фільмі «Сам удома»

Марія сидить посеред кімнати на кріслі колісному та старанно фарбує в білий колір прикрасу у...