

Технології
Окуляри рахують калорії: український стартап Nutis здобув золото на конкурсі в Женеві
Розробка українського винахідника Сергія Лисіна – розумні окуляри, що рахують калорії – здобула золоту медаль на Міжнародній виставці інновацій у Женеві The International Exhibition of Inventions of Geneva.
Про це пише Українська правда. Життя.
Зазначається, що це один із найбільших та найпрестижніших щорічних конкурсів у світі, в якому беруть участь розробники із 45 країн.
Як працює винахід?
Свій винахід Сергій назвав Nutis. Розумні окуляри можуть порахувати калорійність страви за лічені секунди.
Вони працюють в тандемі із мобільним додатком, де відображається, скільки енергії спожито і скільки витрачено.

Достатньо лише вдягнути окуляри та подивитися на страву: картинка зафіксується та відправиться на сервер, де і порахується калорійність їжі, а інформація з’явиться на екрані смартфона.
Користувач може контролювати свій денний раціон: кожний прийом їжі окуляри порахують, а в кінці дня додаток виставить «рахунок» спожитих за день калорій.
Читайте також: Сонячний кооператив: як звичайні українці у Славутичі заробляють на електроенергії
«Це буде корисно не лише тим, хто турбується про свою фігуру, а й, наприклад, людям з алергією чи хворим на діабет: додаток підкаже, які продукти можна їсти, а від яких краще відмовитись», – пояснює Сергій.
Також Nutis має вбудований трекер, який стежить за фізичною активністю – ходьбою, бігом, тренуваннями. Так система рахує не лише спожиті, а й витрачені калорії.
За словами винахідника, користувач може надати доступ до свого додатку тренеру, аби той дистанційно контролював підопічного.
Розумні окуляри можуть рахувати не лише калорійність спожитої їжі, а й кількість випитої води. Також керувати системою можна голосом. А ще Nutis допомагає шукати рецепти страв.
Протестувати додаток може охочий: для цього потрібно заповнити спеціальну форму.
Нагадаємо, винахідник з Кривого Рогу економить на опаленні.
Як ми повідомляли раніше, студент-винахідник із Миколаєва розробив клавіатуру-рукавицю.
Головне фото: media.dyvys.info.

Технології

Міжнародний холдинг «Модерн-Експо», головний офіс якого розташований у Луцьку, створив концепт робота Mebius для ефективної доставки замовлень до споживача.
Про це пише newfood.media.
Зазначається, що Mebius – це нова розробка української компанії. Це робот-постачальник з автоматизованим керуванням, створений для забезпечення швидкої та зручної доставки товару клієнту.
Читайте також: Мікрозелень у руках «сонячних діток»: історія соціального проєкту у Харкові
Система представлена інноваційним електричним терміналом на автокеруванні з ємністю для товарів та двома дронами-помічниками.
Розробка дозволяє одержувачам вибирати зручний час і місце доставки, а також відстежувати відправлення у режимі реального часу.
Концепт складається із платформи з усіма необхідними датчиками, системи управління та змінного модуля для товарів (з батарейками).
«Попит на автоматизовану доставку товарів постійно зростає, а сама галузь розвивається надто стрімко. Очевидно, автономні роботизовані системи на автоуправлінні швидко витіснять фізичних кур’єрів», — зазначили у компанії.
Довідка
Міжнародний холдинг «Модерн-Експо» – провідний виробник і постачальник торговельного обладнання в Центральній та Східній Європі.
Головний офіс компанії розміщений у Луцьку. 2016 року налічував 2500 працівників у 7 країнах. Група компаній представлена офіційними дистриб’юторами в Латвії, Литві, Білорусі, Росії, Молдові, Казахстані, Румунії, Грузії, Азербайджані, Вірменії, Киргизії, Іспанії, Хорватії, Франції, Словенії, Австрії, на Балканах в інших регіонах.
Читайте також: «Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні
Нагадаємо, компанія Lozova Machinery і Сумський університет запустили цифровий освітній проект.
Як ми повідомляли раніше, українським полярникам ІТ-компанія MacPaw подарувала Інтернет-антену.
Головне фото: newfood.media.
Технології

Студент першого курсу Київського університету політехніки Арсен Піскор виготовив шахи з шоколаду, щоб здивувати дівчину і зацікавити її грою в шахи.
Про це повідомили у пресслужбі університету у фейсбуці.
Хлопець використав технології лиття, матеріалом для яких можуть бути метали, сплави, полімери. А Арсен використав шоколад!
Під час роботи йому довелося стикнутися з професійними нюансами дисциплін, які вивчають на старших курсах.
Читайте також: З чілі, полуницею чи вином: сім локальних виробників цікавих соусів

Відомо, що Арсен почав готувати моделі та форми ще в січні. Працював іноді по 20 годин на добу.
Читайте також: Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»
У середньому з однієї стандартної плитки шоколаду виходить дві фігурки. Щоб заставити дошку потрібно 32 фігурки, а це майже 1,5 кілограми шоколаду.

Нагадаємо, школяр із Сум виготовляє унікальні скульптури з пластиліну.
Як ми повідомляли раніше, одеситка з морського скла виготовляє вітражні скульптури.
Усі фото: facebook.com/ntuu.kpi.
Технології

Дизель-поїзд ДПКр-3-002, складений на Крюківському вагонобудівному заводі, проходить пробігові випробування на Південній залізниці за маршрутом Кременчук-Люботин на Харківщині.
Про це повідомили у пресслужбі заводу.
Мета пробігу – перевірити роботу всіх систем у русі після проведення пуско-налагоджувальних та приймально-здавальних випробувань.
У першому рейсі нового крюківського дизеля беруть участь спеціалісти проєктно-конструкторського управління, корпусу пасажирського вагонобудування, технічного контролю підприємства, старший інспектор-приймальник Укрзалізниці.

Потяг ДПКр-3-002 подолав 250 кілометрів шляху і прибув до Люботина. Далі – шлях у зворотному напрямку. Усього за пробіг планується подолати 500 км.
Читайте також: З чілі, полуницею чи вином: сім локальних виробників цікавих соусів
Усі системи – управління, опалення, тяга та інші – працюють нормально, без зауважень.

Це другий дизель-поїзд із контракту 2018 року на складання 6 дизель-поїздів для Укрзалізниці. Перший був переданий УЗ 27 грудня 2019 року.
Читайте також: Крюківський завод готовий до серійного виробництва вагонів-платформ
Нагадаємо, Крюківський завод поставив 50 цементовозів компанії «Кривий Ріг Цемент».
Як ми повідомляли раніше, Крюківський завод готовий до серійного виробництва вагонів-платформ.
Усі фото: kvsz.com.