Суспільство
Оголосили переможця проєкту на кращу концепцію меморіалу в селі Ягідне на Чернігівщині
Архітектурне бюро Derbin Arch стало переможцем проєкту на кращу концепцію меморіалу в селі Ягідне на Чернігівщині.
Про це повідомив голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа Найєм.
Село Ягідне на Чернігівщині було окуповане. 370 місцевих жителів, з яких майже 70 — діти, російські військові тримали в підвалі школи майже місяць та використовували їх як живий щит. 11 людей померли. Інші ніколи не забудуть пекла, яке пережили.
«Школа вже ніколи не буде просто школою – вона перетвориться на меморіальний комплекс», — відзначив Найєм.
Переможця меморіалу обирали архітектори, представники громади, місцевої влади, члени національної спілки архітекторів України.
Читайте також: «За раз вивезли 10 тонн сміття». Як дружина загиблого розвідника об’єднала сотні людей та рятує Закарпатське море
Архітектори створили візуальний образ куба, через який сочиться вода. Куб втілює всі страждання та страхи війни. Вода — це сльози, які пролили жителі Ягідного.
Будівля школи повністю збережена, за винятком центральної частини, як можливість рухатися далі і формувати нові сенси. Прогулянкова алея, що в’ється навколо комплексу — це символ ріки і спокою.
Перед входом до будівлі будуть залишки зруйнованої техніки як початок експозиції. Потім можна спуститися до підвалу або піднятися на другий поверх до простору і завершити огляд на даху на оглядовому майданчику. Серед меморіальних експонатів: місця страт та поховань місцевих жителів, залишки трофейної техніки, капонірів, місць фортифікаційних укріплень окупантів.
Найєм наголосив, що проєкт передбачає створення нового простору, який може бути корисним для громади. Всередині буде лекторій, адміністративний блок, місце для соціального підприємництва та психологічної реабілітації.
Нагадаємо, на Київщині відкрили меморіал на честь загиблих військових.
Такод у Броварах встановили інтерактивний «Меморіал пам’яті».
Раніше ми повідомляли, що в Україні планують створити меморіал захисникам за зразком Арлінгтонського цвинтаря у США.
Фото: Mustafa Nayyem/фейсбук.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі