Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Оголошено 13 нових конкурсів програми ЄС «Креативна Європа»

Опубліковано

В Україні оголосили низку грантових конкурсів програми «Креативна Європа», що запланована на 2021-2027 роки.

Про це ШоТам повідомили у бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні.

Підтримку можуть отримати українські організації, які працюють у секторі культури та креативних індустрій і прагнуть масштабувати свою роботу до міжнародного рівня.

Бюджет найбільшої грантової програми ЄС для підтримки культурних та креативних індустрій «Креативна Європа» затверджено на рівні 2,4 млрд євро, що майже вдвічі більше за бюджет попереднього програмного циклу. Відповідно, в українських заявників з’явилось майже вдвічі більше можливостей для грантової підтримки та реалізації власних ідей на міжнародному рівні.

Підпрограма «Культура»

Європейські проєкти співпраці (маломасштабні) — підтримка спрямована на широке коло проєктів у всіх видах мистецтва та креативних індустрій, що прагнуть працювати на міжнародному рівні. Розмір грантів: уточнюється. Дедлайн подачі заявок: 7 вересня 2021. Деталі за посиланням.

Європейські проєкти співпраці (середньомасштабні) — підтримка спрямована на широке коло проєктів у всіх видах мистецтва та креативних індустрій, що прагнуть працювати на міжнародному рівні. Розмір грантів: уточнюється. Дедлайн подачі заявок: 7 вересня 2021. Деталі за посиланням.

Європейські проєкти співпраці (великомасштабні) —підтримка спрямована на широке коло проєктів у всіх видах мистецтва та креативних індустрій, що прагнуть працювати на міжнародному рівні. Розмір грантів: уточнюється. Дедлайн подачі заявок: 7 вересня 2021. Деталі за посиланням.

Європейські мережі культурних та креативних організацій — підтримка спрямована на мережі організацій, які працюють із розвитком потенціалу культурного та креативного секторів з метою протистояння спільним викликам, розвитку талантів, інновацій, створення робочих місць та загального росту. Розмір грантів: уточнюється. Дедлайн подачі заявок: 26 серпня 2021. Деталі за посиланням.

Підпрограма «МЕДІА»

Європейський девелопмент пакету проєктів — підтримка спрямована на підвищення конкурентоздатності незалежних європейських продакшн-компаній та підвищення їх економічної ваги на ринку. Розмір гранту:  10-100 тис.євро залежно від кількості робіт та їх жанру. Дедлайн подачі заявок: 25 серпня 2021. Деталі за посиланням.

Європейський девелопмент міні-пакету проєктів — підтримка спрямована на підвищення спроможності продюсерів аудіовізуальних робіт, а також конкурентоздатності незалежних європейських продакшн-компаній та підвищення їх економічної ваги на ринку. Розмір гранту:  10-100 тис.євро залежно від кількості робіт та їх жанру. Дедлайн подачі заявок: 12 серпня 2021. Деталі за посиланням.

ТВ та онлайн-контент — підтримка спрямована на виробництво високоякісного телевізійного контенту, а також міжнародну співпрацю виробників контенту та мовників. Розмір гранту: від 300 тис.євро до 2 млн євро залежно від формату виготовленого контенту. Дедлайн подачі заявок: 25 серпня 2021. Деталі за посиланням.

Ринки та нетворкінг — підтримка спрямована на B2B-обміни між професіоналами аудіовізуального сектору через участь у професійних заходах, а також підтримку самих заходів, які сфокусовані на створенні контенту, розвитку нових технологій та бізнес-моделей, а також сприянню захисту навколишнього середовища. Бюджет конкурсу: 7,5 млн євро. Дедлайн подачі заявок: 24 серпня 2021. Деталі за посиланням.

Дистрибуція європейських фільмів — підтримка спрямована на ширшу дистрибуцію міжнародних європейських фільмів через стимулювання роботи торгових агентів та дистрибуторів через інвестиції в промоцію та поширення фільмів. Розмір гранту: 10-150 тис.євро залежно від країни заявника та їх фінансової спроможності. Дедлайн подачі заявок: 24 серпня 2021. Деталі за посиланням.

Мережа європейських кінотеатрів — підтримка спрямована на стимулювання співпраці європейських кінотеатрів та підвищення кількості міжнародних європейських фільмів у програмах показів. Бюджет конкурсу: 15 млн євро. Дедлайн подачі заявок: 10 серпня 2021. Деталі за посиланням.

Європейські кінофестивалі — підтримка спрямована на збільшення зацікавленості аудиторії у європейських міжнародних фільмах, а також промоція європейської аудіовізуальної продукції. Розмір гранту: 27-75 тис.євро залежно від кількості європейських фільмів на фестивалі. Дедлайн подачі заявки: 24 серпня 2021. Деталі за посиланням.

Розвиток талантів та навичок — підтримка спрямована на розвиток талантів та навичок представників аудіовізуального сектору, їх адаптація до нових креативних процесів та бізнес-моделей. Бюджет конкурсу: 8 млн євро, а розмір гранту залежить від кількості запланованих активностей. Дедлайн подачі заявки: 26 серпня 2021. Деталі за посиланням.

Підпрограма  «Міжсекторальна співпраця»

Інноваційні лабораторії — підтримка спрямована на підтримку гравців різних культурних та креативних секторів для створення та тестування нових цифрових рішень з потенційним позитивним довготривалим впливом. Бюджет конкурсу: 6,32 млн євро. Дедлайн подачі заявки: 5 жовтня 2021. Деталі за посиланням.

Як подати заявку?

Всі заявки подаються виключно онлайн. Для цього ваша організація має бути зареєстрованою на офіційному Порталі фінансування та тендерів Європейської Комісії (Funding and tenders opportunities portal). Протягом наступних днів аплікаційні форми конкурсів стануть активними (статус конкурсів зміниться із «Forthcoming» на «Open») і з’явиться функція подачі заявки.

Протягом червня-липня Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні буде проводити серію онлайн-вебінарів по кожному оголошеному конкурсу, а також надавати безкоштовні консультації потенційним заявникам. З розкладом заходів можна буде ознайомитись на офіційній сторінці Бюро у мережі Facebook, а також на офіційному сайті програми в Україні.

Українські заявники можуть вже зараз подавати заявки на конкурси, разом із міжнародними колегами. Гранти українським організаціям можуть бути надані лише в разі підписання Угоди про приєднання України до програми ЄС «Креативна Європа» 2021-2027. Наразі Міністерство культури та інформаційної політики України працює над підписанням вказаної Угоди. Орієнтовно підписання заплановане на осінь 2021. Орієнтовні дати оголошення результатів перших грантових конкурсів: січень-лютий 2022. 

Довідка

«Креативна Європа»  – це рамкова програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. Метою програми є розвиток сектору культурних і креативних індустрій в країнах Європи та країнах-партнерах, посилення конкурентоспроможності європейської аудіовізуальної продукції, а також забезпечення промоції й захисту культурного та мовного розмаїття. Україна стала учасницею програми у 2016-го року. З того ж часу українські заявники можуть отримувати грантову підтримку у понад 20 різних конкурсах.

Читайте такожНа скандинавському дракарі українським Дністром: як франківці будують історичні кораблі предків

Нагадаємо, оголосили гранти в проєкті «Боротьба з насильством щодо жінок в Україні».

Як ми повідомляли раніше, в Україні запустили масштабний проєкт «ГОВЕРЛА» на підтримку розвитку громад.

Суспільство

У центрі Києва під час ремонту дороги виявили трамвайну колію початку 20 століття (ФОТО)

Опубліковано

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.

Про це повідомив активіст Дмитро Перов.

За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.

На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.

Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.

Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова

Читати далі

Суспільство

На вокзалі у Києві встановили артоб’єкт «ВОЛЯ», який представляли у Давосі

Опубліковано

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Символізм артоб’єкта

Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.

«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.

Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам

Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».

Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.

Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

21-річному військовому встановили титановий імплант замість зруйнованого лоба

Опубліковано

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.

Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».

Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.

«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)

Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.

За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.

Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).

Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Економіка і бізнес1 день тому

Навколо — вибухи, а вдома — весна: подружжя з Сумщини вирощує тюльпани на другому поверсі будинку

Коли втрачаєш роботу під час війни, а навколо — вибухи, сирени й постійна тривога, то...

Культура2 дні тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...

Економіка і бізнес2 дні тому

Єдині в Україні сирні кульки за технологією NASA: історія бізнесу братів з Харкова

Вони ще й хрусткі!Ага, пахнуть сиром!Це ж сирні снеки! У нас в Україні таких немає....