Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Одягніть наречену в українське! Шість брендів, які створять незабутній образ

Опубліковано

На жіночі плечі лягає завдання подбати про безліч дрібничок, аби весілля пройшло бездоганно. Але найважливішими елементами святкування лишаються тверезий дружба, веселі гості та сукня нареченої. Якщо перші дві опції не зона відповідальності молодої, то до вибору вбрання доведеться докласти максимум зусиль (і грошей).

Ця підбірка допоможе трохи зорієнтуватися в цінах українських виробників, які пропонують аксесуари для урочистостей.

Сукня в етностилі

Бренд 2kolyory спеціалізується на одязі з вишивкою, традиційних вишиванках, то ж пропонує нареченим одягнути в день весілля вишиті сукні. Дизайнери розробили кілька плать для капсульної колекції. Це вбрання із щільної тканини льону, яка чудово тримає форму. Вироби оздоблені вишивкою, воланами, корсетами, аплікаціями із мережива. Візуально сукні бренду більше схожі до стилю бохо-шик. Проте вдале поєднання декору і кольорів робить їх ошатними.

2kolyory намагаються оживити українські традиції у весільному вбранні

Ціна: сукня “Наречена” з довгим подолом коштує 8200 грн, сукня “Панночка”, розшита золотими нитками, всього 3150 грн.

Придбати можна на офіційному сайті чи у Facebook.

Вбрання сегменту “affordable luxury” і демократична ціна

Не останню роль відіграє вартість сукні на один день. Так вирішили двоє дизайнерів з Тернополя, і ось вже кілька років українські наречені мають змогу вбиратися в “принцесячі сукні”, але за помірною ціною. Розробники бренду Nevista щороку створюють нові тематичні колекції. На вибір пропонують пишного, і приталеного крою плаття, з мереживним декором.

Крім того, тут є “сукні для розпису”. Так як дехто йде лише за штампом в паспорт, тому і вбрання потребує стриманішого. Під замовлення дизайнери розроблять білу коктейльну сукню, у якій можна прогулятися до РАЦС, а згодом одягати і на інші вечірки.  

Якщо у колекції Nevista не знайдете свою сукню, то дизайнери залюбки створять її разом звами

Ціна: найдешевше сукня з колекції 2019 року коштує 7000 грн, а найдорожча 17 тисяч. 

Придбати можна на офіційному сайті.

Сукні від дизайнерки, яка демонструвалась на New-York Fashion Week

Дизайнерка з Житомира Маргарита Козак пропонує весільні сукні на будь-який смак: Годе, пишні, А-силует, Ампір, прямі, плаття-футляр. Крім того, розробниця потурбувалася про той момент, коли нареченій потрібно злегка приховати округлий животик, розробивши сукні фасону A-line (завищена талія).

На сайті виробника можна знайти детальний опис фасонів суконь з примітками, якому типу жіночої фігури котрий пасувати найбільше. Якщо ви досі не визначилися, яке ж плаття хочете – почніть з підказок дизайнерки. 

Авторка бренду пропонує пошив вбрання і під індивідуальне замовлення

Ціна: бюджетні сукні дизайнерки коштують від 5500 грн, сукні А-силуету від 10000 грн.

Придбати можна на офіційному сайті, у Facebook та Instagram.

Сукні бренду OKSANA MUKHA задають моду в усьому світі

Українська розробниця Оксана Муха підкорила вбраннями ринок Європи і США. Неповторний стиль її творінь – драпіровки, багато мережева, квіткові фасони. Завдяки оригінальному стилю її колекції щороку представлені на світових показах весільної моди, зокрема, European Bridal Fashion. Щороку дизайнерка виготовляє 120 моделей весільних суконь.

Дизайнерка створює сукні, розшиті кристалами Swarovski

Ціна: традиційно, скажуть в директ. 🙂 

Придбати можна на офіційному сайті, Facebook та Instagram.

Фата від WeddingVeil

Не гірше, ніж Кейт Міддлтон чи Меган Маркл виглядатимете у вельоні з вишивкою ручної роботи. Такий аксесуар пропонує бренд із Чернівців WeddingVeil. Кравчиня Галина свій крам продає на міжнародному сайті хендмейду Etsi. Тож цілком ймовірно, що її роботи розлітаються по всьому світі та стають джерелом натхнення для інших дизайнерів. Будьте в тренді і ви. 🙂

Розробниця пропонує на вибір, щонайменше, 85 моделей. Фата може бути розшита камінням, квітковими аплікаціями, або виконана в класичному стилі

Ціна: найдешевший виріб коштує 495 гривень. Фата зі шлейфом вартує від 1200 грн.

Придбати можна через міжнародний сайт (принаймні, там зручно прицінитися), або в Instagram.

Тисяча і одна дрібниця весільної атрибутики

Рукавички, вінок до вельона, діадема, фата, гребні, біжутерія, бутоньєрки, підв’язки, атласна весільна сумочка, ажурна парасоля для нареченої – усе це можна придбати в українського виробника. Територія хендмейду ZRK SHOP (об’єднання майстрів “Золоті руки”) пропонує авторські аксесуари.

Мета проекту: полегшити нареченим пошук необхідних дрібничок для весілля, допомогти у розвитку дизайнерам-початківцям та популяризувати український продукт. 

Окрім запропонованих товарів, маєте можливість замовити індивідуальні речі. До прикладу, це можуть елементи декору бенкетної зали, одягу подружньої пари чи подарунків для родичів.

Майстри ZRK SHOP створять будь-який тематичний весільний комплект

Ціна: підв’язки коштують від 70 грн, весільна сумочка – 225 грн, ажурна парасоля – від 400 грн.

Придбати можна через офіційний сайт.

Суспільство

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

Опубліковано

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня БФ «СпівДія заради Дітей» Ксенія Костюченко та її син Юрчик. Вони підготували для ШоТам відповіді на найпоширеніші міфи про розлади аутистичного спектра (РАС), з якими зіштовхуються постійно. Усі фрази, які ви побачите тут, Ксенія часто чула від інших людей. Тепер вона розповідає, що з ними не так.

1. «Ви ж його лікуєте? Треба лікувати, обовʼязково!»

Міф: Аутизм — це хвороба, яку можна вилікувати.

Насправді РАС — це нейровідмінність, а не хвороба. Це вроджена особливість розвитку мозку, яка залишається з людиною на все життя.

Ксенія

У нас немає показів для прийому жодних препаратів. Єдине, що «показано» — це створення умов для гармонійного розвитку та соціалізації, тобто інклюзія.

Юрчик

Я відвідую спеціалістів, з якими вчуся краще розмовляти та спілкуватися, спокійніше реагувати на звуки, контролювати свої рухи та бажання. Якщо чогось не вмію, то я або вже в процесі навчання, або воно в мене на черзі.

2. «У Юрчика талант до музики — напевно, через те, що в нього РАС»

Міф: Усі люди з аутизмом — генії або мають унікальні здібності.

Цей міф популярний завдяки фільмам і серіалам. Насправді лише частина людей з аутизмом має так звані «острівці геніальності», але більшість перебувають на різних рівнях інтелектуальних здібностей, як і нейротипові люди.

Юрчик

У музичній школі кажуть, що я дійсно дуже здібний. Але в нас уся сімʼя музикальна — всі грають на музичних інструментах і співають, — тому батьки вчасно це помітили та намагаються розвивати. Я граю на флейті, співаю дискантом (високим хлопчачим голосом — ред.) і можу підібрати будь-яку мелодію на фортепіано. Але значно більше люблю грати в планшет.

3. «Ви що, робили йому щеплення?» 

Міф: Вакцинація спричиняє аутизм.

Цей міф спростували численні наукові дослідження. Первинну статтю, що пов’язувала аутизм з вакцинами, визнали фальсифікацією, а її автора позбавили ліцензії.

Ксенія

У нас зроблені всі щеплення за календарем, адже син не має жодних протипоказань. 

4. «О, в нашому класі був хлопчик з РАС — я знаю, що це таке!»

Міф: Усі люди з РАС однакові.

Аутизм — це спектр, а не однакова характеристика для всіх. Деякі люди в спектрі можуть бути надзвичайно комунікабельними, інші — навпаки потребують більше простору. Хтось має виражену сенсорну (доторкову) чутливість, а хтось ні. Дехто може вражати феноменальною пам’яттю або глибокими знаннями в певній галузі, а інші потребують значної підтримки в повсякденному житті.

Юрчик

Я маю гіперчутливість до емоцій, зчитую навіть найнепомітніші. Якщо хтось свариться, мені стає дуже страшно й незатишно. 

Ксенія

А один мій учень з РАС міг звернути увагу на чужі емоції, тільки якщо йому про них чітко сказати. 

5. «Ти — героїня, якщо виховуєш дитину з аутизмом»

Міф: Щоб виховувати дитину з РАС, потрібні героїчні зусилля.  

Це один з тих міфів, який звучить ніби з повагою, але насправді може бути дуже шкідливим. Батьки дітей з РАС часто живуть звичайним життям: піклуються про дітей, підтримують, водять на гуртки, сперечаються про виконання домашніх завдань, купують улюблені іграшки. Так, у їхньому житті можуть бути виклики, але, зрештою, виховання дітей — непроста справа для всіх батьків. 

Ксенія

Коли суспільство автоматично записує всіх батьків дітей з РАС у «герої», це створює хибне уявлення, що такі діти — обов’язково «тягар», що з ними завжди складно. Хоча реальність різна: комусь складно, а комусь абсолютно нормально. Для нашої сімʼї, наприклад, виховання дитини з РАС — це просто наше життя, ми не вважаємо його подвигом.

Так, бувають дуже тяжкі випадки, але не лише в сімʼях, де є дитина з РАС. Тому важливо не узагальнювати. 

 

6. «Ми не можемо ризикувати навчальними досягненнями 30 дітей в класі»

Міф: Присутність дітей з аутизмом у класі може негативно впливати на навчання нейротипових учнів. 

На жаль, ця думка популярна в школах. І це не дивно, бо є упередження, що дитина з РАС обовʼязково заважатиме, і з нею неможливо буде впоратись, якщо ти не супергерой. Це хибна та шкідлива думка, яка позбавляє учнів можливості підготуватись до реального життя у світі, де різні люди взаємодіють між собою. 

Ксенія

На щастя, численні дослідження спростовують цей стереотип і показують переваги інклюзивної освіти для всіх учнів. Це, зокрема, формування толерантності та поваги до різноманітності.

Це розвиває соціальні навички: співпрацю, емпатію та взаємодопомогу. І головне, в інклюзивних класах безперечно було зафіксоване покращення академічних результатів — учні мають вищий рівень успішності, бо там використовують різноманітні педагогічні методики та більше індивідуалізованого підходу.

Я постійно працювала в інклюзивних класах, бо бачу переваги й для себе — я розширюю свої педагогічні компетенції, які приносять користь усім учням. 

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів

Опубліковано

«Укрзалізниця» додала на платформі Видубичі-Трипільські в Києві зупинки для двох потягів далекого сполучення. З 10 квітня ці потяги зупинятимуться на платформі в обох напрямках.

Про це повідомили в компанії.

На зупинці зупинятимуться такі потяги:

  • №79/80 «Січеслав» Дніпро – Львів;
  • №793/794 Черкаси – Київ.

Читайте також: Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Платформа Видубичі-Трипільські розташована поруч із Південним мостом та транспортною розв’язкою, що робить її зручною для пересадки. Вона входить до транспортного вузла «Видубичі», який об’єднує:

  • станцію метро «Видубичі»;
  • приміську платформу «Видубичі» та кільцеву електричку;
  • автостанцію «Видубичі».

Як зазначили в УЗ, ця зупинка дозволить мешканцям лівобережних районів Києва швидше та зручніше добиратися до Черкащини, Кіровоградщини та Придніпров’я.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» впровадила безплатні пропозиції для пасажирів.

Фото обкладинки: RailGallery

Читати далі

Суспільство

«Спротив триває»: активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО)

Опубліковано

Активісти руху «Жовта стрічка» до початку другого місяця весни розповсюдили у Сімферополі, Севастополі, Бахчисараї, Ялті та Армянську символи спротиву.

Про це повідомили у «Жовтій стрічці».

«Квітень вступає у свої права, а рух спротиву продовжує невтомно доводити, що Крим — це Україна. Бо спротив триває. Бо українці борються. Бо кожного дня на Кримському півострові тривають акції спротиву, і сьогоднішній день не виключення. Бо КРИМ — ЦЕ УКРАЇНА!» — написали у русі.

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

Нагадаємо, що рух активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).

Раніше ми писали, що у Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО).

Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»

Читати далі