Суспільство
НСЗУ додала два безкоштовні пакети медичних послуг на 2023 рік
Національна служба здоров’я України розширила перелік безкоштовних медичних послуг на 2023 рік та додала два нові пакети.
Про це повідомили на сайті НСЗУ.
Зокрема додано:
- комплексну реабілітаційну допомогу дорослим та дітям у стаціонарних умовах,
- супровід та лікування дорослих і дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги.
Зазначається, що в умовах війни медична реабілітація стає одним із пріоритетів і запит на цю послугу зростає.
Реабілітаційна допомога
Як відзначили на сайті Кабміну, на новий пакет «Комплексна реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» лікарні можуть законтрактуватися від 1 листопада до 31 грудня 2022 року.
Наголошується, що завдяки новому пакету в українських медзакладах застосовуватиметься європейський підхід в реабілітації, коли мультидисциплінарна команда фахівців комплексно працюватиме з пацієнтом упродовж щонайменше трьох годин.
Читайте також: «У податковій про це почули від мене». Як потрапити в реєстр волонтерів: покрокова інструкція від першопрохідця
Саме така мультидисциплінарна та якісна реабілітаційна допомога дозволить в максимально короткі терміни повернути пацієнтів до повноцінного життя.
Постанова також передбачає збільшення тарифу на реабілітацію у стаціонарних умовах – до 33 000 гривень.
Психологічна допомога
До Програми медичних гарантій також додано новий пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».
Сімейний лікар зможе:
- проводити оцінку психічного стану дорослих та дітей,
- надаватиме медичну та психологічну допомогу пацієнтам із розладами,
- займатиметься проведенням фармакологічних і психосоціальних втручань, зокрема короткострокової психологічної допомоги.
Також він зможе проводити міжособистісну терапію, когнітивно-поведінкову терапію та консультування за методом розв’язання проблем.
Дивіться відео: Пластичні хірурги безкоштовно рятують обличчя, скалічені війною
У випадку, якщо пацієнту потрібна більш спеціалізована психологічна допомога, сімейний лікар буде скеровувати його до профільних фахівців у відділення психологічної реабілітації та у спеціалізовані психіатричні відділення.
Укласти контракт із Нацслужбою здоров’я на пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги» зможуть медзаклади, в яких сімейні лікарі мають відповідний рівень підготовки за сертифікованим курсом.
Нагадаємо, українські медики врятували 11-річного харків’янина після триденної коми.
Також в Україні запустили оновлену платформу психологічної підтримки «Не дрібниці».
Фото: pixabay.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі