Суспільство
Новий рік у Києві. Як святкуватиме столиця в умовах пандемії
Незважаючи на карантин та обмеження, столиця цього року отримає святкову атмосферу та новорічну ялинку. Про те, як у Києві планують святкувати Новий рік 2021 розповіли організатори з FolkUkraine.
Надія Тутенко
Куратор Folk Ukraine — міжнародний етнокультурний проект, який організовує новорічні гуляння (і не тільки) в Україні
Пандемія вплинула на майже всі сфери життя громадян. Медична маска є обов’язковою, у кожному закладі перевіряють температуру, масові події та прогулянки на вихідних стали чимось небезпечним та винятковим. Проте, пандемія не забере в українців Новий Рік 2021.
Соціальна дистанція, маски та фудкорти
Новорічну ялинку з усіма локаціями почнуть збирати 25 листопада, а урочисте відкриття планується на День Святого Миколая. Карантинні обмеження постійно змінюються, і остаточне розуміння нормативів і функціонування буде приблизно у середині грудня.
Безумовно, на території проведення заходів буде контроль за дотриманням усіх норм: маски, соціальна дистанція і велика кількість санітайзерів.
Організатори планують встановити фудкорти в ярмаркових будиночках, звісно, з дотриманням всіх карантинних норм. Однак, остаточного рішення ще немає. Також, розглядається формат take away, що б хоч якось порадувати киян і гостей столиці.
Селфі біля ялинки та казкові фотозони
Головна ялинка країни вже традиційно буде встановлена на Софіївській площі.
Відмінне з попереднім роком — зміна архітектури розміщення усіх новорічних об’єктів. Раніше ялинка розташовувалася біля Софії Київської, а цього року її встановлять по центру площі і вибудують всі об’єкти навколо.
На 31-метровій красуні планується близько 1500 іграшок, з них — 800 — казкові герої і більш ніж 10 км гірлянд. Прикраси на ялинці будуть мати вигляд і форму жителів “Казкового лісу”: білка, сова, грибочки, шишки, жолуді. Підсвічена вона буде зеленим кольором, а вниз будуть звисати гірлянди холодного білого кольору. Ці гірлянди створять величезний купол над усією Софіївською площею.
Ми не будемо робити акцент на темі COVID і спробуємо зробити все, щоб подарувати людям відчуття казки.
Біля ялинки будуть розташовані герої — жителі казкового лісу (ляльки 2 метри на зріст) і спеціальні фотозони з ними. Кожен герой відповідатиме за свій Дух свята. Один — за затишок і багатство новорічного столу, інший — за емоції і селфі. За що відповідатимуть інші два — визначать за допомогою голосування у соціальних мережах.
Перед входом до ярмарку розташуються три величезні арки, які теж тематично оздоблять та підсвітять яскравими вогниками.
А що на Контрактовій площі
Крім Софіївської площі, новорічні святкування відбудуться і на Контрактовій. Там також буде ярмарок, ялинка і фотозони. Тематика декору — Петриківка. На гостей чекають великий каток і зона дитячих розваг. Також плануються нові локації, і якщо їх затвердять, це буде приємним сюрпризом для киян.
У скільки обійдеться новорічне свято
На сьогодні бюджет ялинки складає близько 3.7 мільйонів гривень. Це все спонсорські кошти. Ялинка та саме свято фінансуються організаторами та партнерами самого заходу. Для порівняння в минулому 2019 році її вартість оцінювали майже в 3 млн гривень, а на все свято витратили близько 30 млн.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі