Суспільство
Нову амбулаторію сімейної медицини відкриють у Винниках: як вона виглядає (ФОТО)
У Винниках створили нову амбулаторію сімейної медицини. Торік мерія Львова викупила приміщення 1-го поверху житлового будинку на вул. Винна Гора, 30 і облаштувала там медзаклад, який у повному обсязі запрацює уже з червня. Про це повідомляє пресслужба міськради Львова.
Як медицина стає ближчою
Зараз мешканці Винник обслуговуються у 2-му поліклінічному відділенні 6-ї міської поліклініки Львова, що на вул. Галицькій, 15 (а це майже 16 тисяч осіб). Проте місто розвивається, з’являються нові мешканці, тому було прийнято рішення наблизити первинну медичну допомогу, щоб людям було ближче добратися до медичного закладу, і щоб обслуговування було комфортнішим. Нова амбулаторія 2-го поліклінічного відділення є у складі КНП «6-а міська поліклініка м. Львова».
«Ми продовжуємо наближувати первинну медичну допомогу до місць щільного проживання населення, щоб людям було ближче добратися до медичного закладу, і щоб обслуговування було комфортнішим. Тому реалізовано проект відкриття амбулаторії сімейної медицини для цього житлового масиву у Винниках. Відремонтовано приміщення, придбано необхідне обладнання і медичне оснащення, техніку, облаштовано робочі місця. Тому мешканці, які живуть тут, можуть отримати допомогу в зручних умовах. Це і профілактична допомога, і лікування, і обстеження», — розповів керівник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.
Як працюватиме нова амбулаторія
Як зауважив головний лікар 6-ї міської поліклініки Львова Роман Вереснюк, в амбулаторії можна отримати консультації, пройти обстеження, здати аналізи, можна отримати медикаментозне лікування, ін’єкції та інгаляції тощо. Реєстратура, хол, кабінети сімейних лікарів, маніпуляційний кабінет, кабінет щеплень — все це розміщено на 1-му поверсі житлового будинку.
«Прийом здійснюватимуть 4 лікарі загальної практики сімейної медицини, з якими зможуть підписати декларації не лише мешканці міста Винники, а й жителі навколишніх сіл. Допомагатимуть лікарям 4 медичні сестри, маніпуляційна медична сестра, реєстратори, молодший медичний персонал. Район обслуговування розрахований на 7 тисяч населення.
В амбулаторії пацієнти зможуть отримати консультацію сімейного лікаря, зробити кардіограму, щеплення, аналізи на цукор, ВІЛ-інфекцію, гепатити В, С, визначити гостроту зору, пройти необхідні маніпуляції”, — зазначив Роман Вереснюк, головний лікар 6-ї міської поліклініки Львова.
Читайте також: Як на Херсонщині завершують будівництво амбулаторії (ВІДЕО)
Загальна площа амбулаторії – 126,8 кв. м. Для відкриття амбулаторії використано кошти міського бюджету на суму 2 655 тис. грн. Капітальний ремонт приміщення амбулаторії й оснащення медичним та комп’ютерним обладнанням провели за кошти КНП «6-а міська поліклініка м. Львова». Загалом кошторис склав близько 600 тис грн.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі