

Суспільство
Нова Пошта використовуватиме папір для упаковки замість пінопласту
Нова Пошта поступово перейде на роботу з папером вторинної переробки замість пінопласту для заповнення пустоти в упаковці, передає ЦТС.
Прискорення пакування відправлень
У компанії вважають, що це допоможе пакувати та відправляти посилки приблизно на 12% швидше. Окрім того, папір краще за пінопласт зберігає вміст посилки від пошкоджень.
Папір українського виробництва
“Ми проаналізували кращі світові практики і вибрали папір українського виробництва. Це дешева, надійна, проста в прибиранні та утилізації альтернатива звичним наповнювачам. Як і інші пакувальні матеріали, які використовує Нова Пошта, папір буде йти на повторну переробку”, – поінформував директор НП Олександр Бульба.
Читайте також: В Україні запрацював новий поштовий оператор
Покращений захист вмісту посилок
У компанії підкреслюють, що папір, яким наповнюється коробка, забезпечує максимальний рівень захисту від пошкоджень, а самі коробки, зроблені з міцного картону, у 10 разів краще захищають вміст посилок за інші упаковки.
До того ж, додають у компанії, рулон паперу займає набагато менше місця, ніж блоки пінопласту, і від нього немає додаткового сміття.
Нагадаємо, Нова Пошта кардинально змінила графік роботи. З 1 березня відділення Нової Пошти в обласних та районних центрах, а також кур’єри компанії працюють без вихідних – 7 днів на тиждень. Точний графік роботи кожного відділення можна подивитися тут.
Суспільство

40-річний пацієнт центру UNBROKEN Микола Шот отримав нові постійні протези ніг, які сильно чекав. Він замовив особливий дизайн куксоприймачів у стилі військового пікселя.
Про це повідомили у реабілітаційному центрі.
Ветеран втратив на війні всі кінцівки. У протезистів центру UNBROKEN чоловік замовив спеціальний дизайн для протезів ніг — військовий піксель.
«Це буде мій символ боротьби та незламності. Я хотів, щоб було саме так. І протезист Олесь Солодуха втілив це у реальність», — сказав Микола Шот.
Читайте також: Український ветеран пробіг на протезі всі шість найбільших маратонів світу (ФОТО)
Втілили мрію ветерана, який втратив на війні всі кінцівки! 🔥 Днями 40-річний пацієнт Центру UNBROKEN та наш символ незламності Микола Шот отримав нові постійні протези ніг. Це мить, на яку він дуже сильно чекав. Микола замовив нашим протезистам спецдизайн. Він дуже хотів, аби його куксоприймачі були розфарбовані у військовий піксель. «Це буде мій символ боротьби та незламності. Я хотів, щоб було саме так. І протезист Олесь Солодуха втілив це у реальність», — з вдячністю промовляє Микола Шот. Перші кроки на нових протезах та щира радість – всі емоції захисника у нашому відео! 💙💛 Дивіться і підтримайте нашого НЕЗЛАМНОГО вподобайкою та коментарем. UNBROKEN Ukraine: лікуємо, реабілітуємо, протезуємо українців в Україні.
Опубліковано UNBROKEN Ukraine Середа, 18 червня 2025 р.
Нагадаємо, що український ветеран повернувся до гри на лірі завдяки спеціальному протезу (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNBROKEN
Суспільство

Напередодні ударів армії США по об’єктах ядерної програми Ірану українські дипломати та представники ГУР евакуювали 176 людей з Ізраїлю, серед яких 133 — громадяни України.
Про це повідомили в Головному управлінні розвідки.
Команда Головного управління розвідки Міністерства оборони разом із Міністерством закордонних справ організувала евакуацію з Тель-Авіву до Каїру, під час якої вивезли 133 громадян України, а також громадян Молдови, Латвії, Азербайджану та США.
«Ми з родиною були у Тель-Авіві у відпустці, поїхали, щоб трішки перемкнутися від війни, однак застали там такий самий жах: вибухи, обстріли. Я зайшла на сайт посольства, подала заявку на евакуацію. І ось усього за кілька днів після цього ми повертаємося в Україну», — розповіла одна з евакуйованих з Ізраїля жителька Київщини.
Читайте також: «Конотопська відьма» на варті моря: Театр Франка передав бійцям ГУР дрон Magura V7
У ГУР зазначили, що водночас триває операція з евакуації громадян із території Ірану до Азербайджану.
Нагадаємо, що з російської в’язниці у Криму звільнили українського журналіста.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ГУР
Суспільство

20 червня журналіста проєкту «Крим.Реалії» (видання «Радіо Свобода») Владислава Єсипенка звільнили після понад чотирьох років російського ув’язнення. 10 березня 2021 року ФСБ затримала Єсипенка в Сімферополі за звинуваченням у шпигунстві на користь України та зберіганні «саморобного вибухового пристрою».
Про це повідомили у виданні «Радіо Свобода».
Що відомо про журналіста
У 2022 році підконтрольний РФ суд у Криму засудив його до п’яти років ув’язнення та штрафу 110 000 рублів. Протягом перших 27 днів журналістові не дозволяли зустрічатися з незалежними адвокатами, а в колонії він зазнавав фізичних і психологічних тортур.
Правозахисні організації, Національна спілка журналістів України та міжнародні партнери неодноразово вимагали його звільнення.
За цей час Єсипенко став лауреатом кількох престижних відзнак: Free Media Award (2022), Freedom to Write Award від PEN America (2022), Національної премії імені Ігоря Лубченка та отримав стипендію імені Левка Лук’яненка для українських політв’язнів.
Читайте також: «Тут — Україна!»: активісти в Криму провели нову акцію спротиву (ФОТО)
Зустріч з родиною
Владислав Єсипенко прилетів до Праги, де його зустріли дружина Катерина та донька Стефанія. За повідомленням кореспондента Радіо Свобода, він пройде медичне обстеження та реабілітацію після понад чотирьох років ув’язнення в Росії.
«Я щасливий, що я — вільна людина і вільний журналіст… Я дуже вдячний усім, хто допомагав і підтримував мене, коли я був у в’язниці. Передовсім, це моя сім’я, “Радіо Свобода” і дуже багато людей з усього світу… У російських тюрмах сидить ще дуже багато українських патріотів, яких треба також повертати додому. І не тоді, коли закінчується у них строк, а значно раніше», — сказав Єсипенко по прибутті в Прагу.
Нагадаємо, що в Києві відновили мурал з цитатою Катерини Гандзюк, який невідомі замалювали.
Фото обкладинки: сайт «Радіо Свободи»