Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

“Нова Пошта” VS “Укрпошта”: що обирають українці та чому

Опубліковано

Станом на 2020 рік онлайн-покупки, відправлення  та швидке отримання товарів стало мейнстрімом! Дістати бажану річ із іншого кутка України за 1 день — реально. І навіть можна не виходити з хати! За умови, якщо заплатити кур’єру. В Україні фаворитами відправлення товарів є “Нова Пошта” та “Укрпошта”. Але у кого з конкурентів більше переваг та прихильників? Давайте перевіримо!

“Нова пошта”

Фірма працює 19 років на ринку України. За цей період відкрилось 6048 відділень по Україні. Це говорить про потребу суспільства у послугах швидкої доставки від “Нової Пошти”. Фірма позиціонує себе як “доставка майбутнього”.

Особливості “доставки майбутнього”

Безкоштовний онлайн-додаток

Іменний додаток “Нова Пошта” — бонус для користувачів. Відправник чи отримувач може відстежити місце посилки та дату прибуття за спеціальним кодом. Джерело передбачає: новинний контент, оглядову карту філіалів пошт, можливість зв’язку із кур’єром та розрахування цін доставки. Користувачі можуть зв’язатися з центром підтримки онлайн за потреби. Особливий підхід до кожного клієнта присутній!

Читайте також: “Нова Пошта” закупить для кур’єрів електроскутери

Цінова політика та термін доставки

Ціни варіюються в залежності від місця відправки та габаритів. Наприклад, доставка з Києва до Луцька вартує  65 гривень (до 10 кг) з терміном доставки два дні, а з Чернівців до Харкова 105 грн (до 30 кг) за три дні часу.

Різноманітність доставки

Клієнти можуть забрати чи відправити  посилку особисто у відділенні “Нової Пошти”, або ж викликати кур’єра, який доставить у зазначене місце. Зв’язатися з ним можна в онлайн-додатку або за номером відділення. Така доставка коштує від 100 гривень (ціна залежить від локації замовника та габаритів). Це чудовий вихід для людей, які економлять час.

Програма “Збільшуй можливості”

Чудова пропозиція для клієнтів “Нової Пошти”. Особливості: учасник може зберігати посилку у відділенні на 2 дні довше без додаткових платежів і отримувати товар без документів. Також на особисту картку можливостей нараховуються бонуси, які можна витратити на послуги з арсеналу “Нової Пошти”.

Показники користувачів  (статистика “Нової Пошти”):

 • відправлені посилки без пошкоджень — 99,96 %;
 • своєчасне прибуття посилок у відділення — 98,32 %;
 • груз без втрати речей — 99,992 %;
 • своєчасна доставка за адресою — 99, 77%;
 • задоволені сервісом клієнти 8,70 з 10;
 • клієнти, що рекомендують пошту — 77%.

Високі показники якості доставок для клієнтів, спеціальні можливості, європейський підхід — аргументують розширення “Нової Пошти” по Україні. Фірма затребувана, адже  кожен знайде послугу для себе з огляду на побажання.

“Укрпошта” —  “головна пошта країни”!

Саме так позиціонує себе підприємство, яке працює з 1994 року на ринку. У 2017 пройшло оновлення і їх логотип із конвертом змінився на сучасний ріжок, який трансформується у значок геолокації. Ви знайдете 11 000 відділень по Україні, що на 4952 точки більше ніж у “Нової Пошти”.

Що пропонує “головна пошта країни”

Різноманітні доставки

Окрім доставки із закордону та кур’єрської актуальні пропозиції такі:

Укрпошта SmartВox — спрощений процес пакування (без черг, зважувань та очікувань). Можна замовити послугу онлайн, а бокс та код активації забрати у відділенні. Відправку треба здійснити протягом 5 місяців. Ціни за бокс: від 35 — S  і до 50 грн — L.

Укрпошта Стандарт — найдешевший варіант відправки. Термін доставки: 6 днів у міста України, 3 днів у межах міста та 4 дні у межах області. Термін відправки довший, ніж у “Нової Пошти” (можливе відправлення терміном у 2 дні).

Читайте також: В Україні випустили поштову марку, що поїде на станцію «Академік Вернадський» в Антарктиду

Укрпошта Експрес — найшвидша доставка арсеналу “Укрпошти”. Триває від 3-х днів у міста України та від 2 днів по регіону. Найпопулярніша позиція серед перелічених 3-х через швидкість.

Бандероль

Друковані відправлення такого формату є перевагами “Укрпошти”, таку пропозицію на ринку пропонує лише ця фірма. Тарифи: відправте листа від 11 до 44 грн без ПДВ. Отримання: від 1 до 5 днів в залежності від пріоритетності відправки.

Продукти “власної марки”

Особистий конверт, оригінальна поштова марка з іменем (замовлення онлайн) та листівка. Такі позиції пропонує замовити пошта своїм відвідувачам. Текст та дизайн обирається власноруч. Ціни: листівка  від 14-20 гривень, конверт від 12-14 гривень, марка від 120-510 за 1 аркуш.

Доставка за межі України

Відправити посилку в одну з 230 країн світу — реально, адже “пошта майбутнього” є членом Всесвітнього поштового союзу. Ціна: з Києва до Румунії — 1889.16 грн з вагою до 15 кг, а до Великобританії — 1800.6 грн з вагою до 10 кг.

Безкоштовний додаток “Укрпошта”

У користувачів є можливість:

 • оформити відправлення онлайн;
 • знайти відділення та індекс;
 • розрахувати вартість;
 • переглянути відправлення за номером;
 • переказати гроші.

Все ж “Укрпошта” в порівнянні з “Новою Поштою” має свої особливості: бандероль, продукти “власної марки”, SmartВox!

Клієнти поштових відділень України мають змогу обрати фаворита для себе. Вибір залежить від їх побажань: відправити листа бандероллю з оригінальною маркою — в “Укрпошті”.  Накопичити бонуси за програмою “Збільшуй можливості” та отримати посилку протягом 1-2 днів — на “Новій Пошті”.

Суспільство

Відбудова України: в Ірпені триває реконструкція дитячого садка

Опубліковано

В Ірпені триває реконструкція дитячого садка «Веснянка». До війни заклад відвідували 160 дітей. Нова будівля розрахована на 300 дітей. Навесні 2022 року освітній заклад було значно пошкоджено. Руйнувань зазнали опорні конструкції будівлі, інженерні мережі, дитячий майданчик. Один з корпусів не підлягав відновленню.

Про це повідомляє Київська ОВА.

“Реконструкція «Веснянки» розпочалася восени 2023 року з демонтажу зруйнованих елементів. Підрядник звів стіни 3-ого поверху. Встановлені вікна та двері, відновлені міжкімнатні перегородки. Облаштовано зовнішні інженерні мережі. Фахівці працюють над прокладанням електричних мереж, систем водопостачання, каналізації та встановленням пожежної сигналізації. Виконуються роботи з утеплення та оздоблення фасаду одного з корпусів”, – розповіли у Київській ОВА.

Читайте також: В Україні вдалося відновити понад 500 лікарень

Реконструкція передбачає будівництво нового корпусу замість зруйнованого, зведення спортивного та ігрових майданчиків з тіньовими навісами. Також в садочку буде побудовано протирадіаційне укриття та 15-метровий закритий басейн.

Нагадаємо, заяву в міжнародний реєстр збитків тепер можна подати через Дію.

Фото: КОВА

Читати далі

Суспільство

У Дії з’явиться каталог про підприємства та бізнес: про що варто знати

Опубліковано

Відтепер на порталі Дія.Бізнес доступний Каталог інноваторів енергоефективності України. Каталог — це онлайн-інструмент, який містить інформацію про бізнеси та підприємства, які мають ідеї або готові рішення для свідомого й ефективного використання енергетичних запасів.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Вони також спрямовані на зелену трансформацію та впровадження змін у сфері використання енергоресурсів.

Наразі до Каталогу долучилося понад 50 компаній із 15 регіонів країни.

Серед них — інноваційні підприємства та організації, які працюють в енергетичному секторі України, а також:

Читайте також: У застосунку “Резерв +” зʼявиться електронний військовий квиток

 • дотичні до виробництва сонячної чи вітрової енергії;
 • розробляють IT-рішення для енергоефективності;
 • працюють над технологіями, які допомагають користувачам виробляти власну електроенергію та/або подавати її в мережу;
 • мають рішення щодо збільшення ефективності видобутку, зберігання чи транспортування газу;
 • знають, як удосконалити вимірювання та розподіл газу на місцевому рівні;
 • мають бізнес-план, як залучити приватні інвестиції у сферу генерації та розподілу енергії;
 • розробляють рішення, що дають змогу індивідуальним користувачам контролювати, скільки тепла вони споживають;
 • займаються енергоаудитом;
 • виробляють теплоізоляційні матеріали чи вдосконалюють технології ізоляції;
 • навчають людей енергоефективності на рівні місцевих громад.

Нагадаємо, заяву в міжнародний реєстр збитків тепер можна подати через Дію.

Фото:

Читати далі

Суспільство

Безкоштовно допомагають ДСНС. Навіщо громаді добровільна пожежна команда — досвід волинян

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Чому ми його робимо?

Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Навіть опівночі після сигнала в додатку вони виїжджають на місце, де трапилось якесь лихо. Адже в селах Рожищенської громади на Волині часто виникають пожежі через торфові родовища поряд, а також громадою проходить траса, і на ній часто стаються аварії. 

Аби надавати місцевим допомогу до приїзду спеціалістів, 12 чоловіків з різних сіл Рожищенської громади зібралися в добровільну пожежну команду. ШоТам розповідає, як та чому добровольці допомагають професійній ДСНС.

«Відчуваю відповідальність перед місцевими, тому з хлопцями ми взяли на себе таку роль»

Віктор Лук’янчук є старостою 14 сіл Рожищенської громади, що на Волині. Чоловік каже, що ідея створити пожежну команду з місцевих в нього виникла кілька років тому, коли він ще був сільським головою рідного села Переспа. 

Понад два роки Віктор разом з колегами бере участь у добровільній пожежній команді, адже хоче, щоб люди з його села та громади почували себе в безпеці і знали, що звернутися по допомогу можна відразу до своїх.

Віктор Лук’янчук понад два роки є частиною команди добровільної пожежної охорони Рожищенської громади. Фото надав Віктор Лук’янчук 

«Коли стається якесь лихо, то часто люди панікують і не роблять необхідного. Та якщо серед них буде кілька людей, які згуртуються та скажуть іншим, що робити, то буде менше біди від пожежі чи негоди. Як староста я відчуваю відповідальність перед місцевими, тому з хлопцями ми взяли на себе таку роль», — ділиться Віктор.

35-річний Олег Бикирук є начальником добровільної пожежної команди. Високий кремезний чоловік, фермер і батько 3 дітей добровільно їхав з працівниками ДСНС гасити пожежі на місцевому торфовищі, адже розумів, що це потрібно для самих місцевих. 

Начальник добровільної пожежної команди Олег Бикирук. Фото: ШоТам

«Працівникам ДСНС складно було б робити всю роботу, особливо довозити самостійно воду. А ми, місцеві фермери, маємо власну сільськогосподарську техніку, якою цю воду доправляти легше», — каже Олег про мотивацію долучитися до пожежної охорони.

У Польщі 16 тисяч команд добровольців, в Україні — тисяча

Спочатку виїжджали на виклики разом з місцевими пожежниками та самостійно вивчали інформацію про домедичну допомогу в інтернеті, а згодом почали відвідувати навчання від фахівців служб — вчились, як користуватися гідрантами, розмотувати пожежний кран і використовувати пожежну драбину.

Віктор Лук’янчук розповідає: великий внесок у навчання команди зробили польські партнери, які співпрацюють з обласною владою. Вони приїжджали до Луцька, де проводили для місцевої ДСНС навчання з домедичної допомоги та діях при хімічному ураженні. Також добровольці Рожищенської громади відвідали п’ятиденне навчання в Польщі. 

Рожищенські добровольці під час навчання. Фото надав Віктор Лук’янчук 

У цій країні добровільні пожежні команди були створені ще на початку минулого століття. Зараз у Польщі працюють понад 16 тисяч таких команд, а це понад 200 тисяч людей. В Україні ж наразі є понад тисяча добровільних підрозділів пожежної охорони.

Отримали форму та професійне обладнання безплатно

Завдяки співпраці з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» пожежники-добровольці тепер мають великий домкрат, яким можуть підняти авто до 40 тонн, та спеціальні ножиці, якими можна розрізати двері автівки та врятувати людей після аварії. З допомогою розтискача пожежна команда може відчинити залізні двері під час пожежі, а мотопомпа, яка плаває, допомагає перевезти воду чи викачати її з приміщення. 

Добровільна пожежна охорона отримує рації та інше обладнання від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Фото надав Віктор Лук’янчук 

Навіть відсутність мобільного зв’язку чи інтернету не завадить команді працювати, адже тепер у них є 4 потужні рації вартістю по 1000 євро кожна, завдяки яким чоловіки завжди безперебійно можуть зв’язатися один з одним.

Деякі речі команда закупила власним коштом, наприклад, ще одну мотопомпу та 2 потужні генератори.

«Наша робота не оплачується, більше того — ми вкладаємо власні кошти»

Брат одного з працівників місцевої ДСНС розробив спеціальний застосунок, який повідомляє про надзвичайні ситуації — пожежі чи аварії — на території громади. Сповіщення з локацією приходить кожному з учасників команди, і хто має можливість, той повідомляє в застосунку, що виїжджає на допомогу.

«Кожен з нас має власну автівку, тому ми виїжджаємо на них. Наша робота не оплачується, більше того — ми вкладаємо власні кошти, адже заправляємо наші автівки. Проте люди оцінюють нашу роботу позитивно, адже ми можемо бути корисними та вберегти від небезпеки», — каже Віктор Лук’янчук. 

«Під час гасіння пожеж завжди треба робочі руки, які гаситимуть вогонь, розбиратимуть завали, подаватимуть приладдя. Час іде на секунди, тому оперативність місцевих пожежників-добровольців допомагає врятувати життя та речі людей», — каже очільник Луцького районного управління ГУ ДСНС України у Волинській області Руслан Базека.

За кілька років роботи не зневірилися

Крім гасіння пожежі, команда допомагає жителям громади вирішувати побутові проблеми — прибрати дерево, яке впало через грозу та ускладнило рух на дорозі, обрізати дріт після грози тощо. «Нещодавно хлопці виїжджали опівночі після грози, аби прибрати обірваний кабель до того, як приїдуть ДСНС», — пригадує Віктор Лук’янчук.

2 місяці тому добровільна пожежна команда створила власну громадську організацію та підписала меморандум з місцевою владою та ДСНС. Служба має надати їм автомобіль, а влада — забезпечити запчастинами та пальним до нього.

Добровільна пожежна охорона Рожищенської громади у повному складі. Фото надав Віктор Лук’янчук 

 Команда планує збудувати власне приміщення та проводити на власній території заняття з дітьми, аби ділитися з ними досвідом. Також Віктор планує оформити страхування для хлопців, аби у випадку поранення була гарантія від держави. А ще члени добровільної пожежної команди часто чергують біля важливих об’єктів, аби у випадку обстрілів вчасно зреагувати на ситуацію.

«Пишаюся, що за кілька років ми не зневірилися та продовжуємо свою роботу. Ми б дуже хотіли, аби до нас ще долучилися добровольці, і щоб цей напрямок далі розвивався в нашій громаді. Нам важливо зберегти цю ініціативу та підбадьорювати людей, адже робимо потрібну справу.

Ця робота не може буквально подобатися, бо ми працюємо з проблемами людей і намагаємося вирішити їх, але мені дуже до вподоби, що ця діяльність об’єднала небайдужих людей, які готові допомагати іншим», — підсумовує Віктор Лук’янчук. 

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

Мріє, щоб про Складанку у світі знали, як про LEGO. Як підприємиця з Львівщини 6 років розвиває власний бренд

Колись дядько Юлії сказав їй, що нею обов’язково всі пишатимуться. Жінка довго шукала себе, пробувала...

Суспільство1 тиждень тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство2 тижні тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості2 тижні тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

РЕКЛАМА: