

Суспільство
«Нова пошта» оголосила про можливість номінувати волонтерів на відзнаку «Варті»
Відзнаку «Варті» можуть отримати благодійні фонди, громадські організації та волонтери, які допомагають під час повномасштабної війни. Перший етап відбору на відзнаку від «Нової пошти» триватиме з 20 лютого до 3 березня.
Про це повідомили в компанії.
Як запропонувати номінантів
Аби запропонувати своїх номінантів, необхідно заповнити анкету на сайті проєкту за посиланням. Для цього варто зробити кілька кроків.
- Написати ім’я волонтера або назву організації.
- Обрати одну з 12 категорій, наприклад «порятунок та евакуація» або «допомога своїми руками».
- Указати контактні дані кандидата чи кандидатки.
- Описати, чому саме цей волонтер чи команда мають отримати відзнаку.
Після 3 березня організатори оприлюднять короткий список номінантів, яких пропонували найчастіше. Далі розпочнеться другий етап, під час якого українці проголосують за одного кандидата у кожній категорії. Загалом визначать 12 переможців.
Читайте також: Що насправді стоїть за незламністю: відверто про волонтерство від жінок, які керують фондами й ГО
Також відзнаку можуть отримати ті, хто часто користується послугами «Гуманітарної Нової пошти». Вона працює з 2014 року та дозволяє волонтерам безплатно перевозити гуманітарні вантажі.
«Українські волонтери — це люди, які постійно у русі. Вони йдуть вперед попри втому та труднощі. Докладають титанічних зусиль, допомагають, бо не можуть інакше. Сьогодні послугами “Гуманітарної Нової пошти” користуються понад 2000 організацій та фондів. Тільки торік вони надіслали нею 64 тисячі тонни гуманітарного вантажу. А скільки ще роботи лишається за кадром! Тому відзнака “Варті” — перш за все про нашу їм вдячність», — зазначила співзасновниця Нової пошти Інна Поперешнюк.
Відзнаку вручать 21 організаціям за найбільші обсяги відправлень та за інші показники в межах «Гуманітарної Нової пошти».
Про відзнаку «Варті»
«Варті» — це щорічна відзнака для волонтерів від «Нової пошти», яку заснували у 2022 році. Її започаткували для того, щоби підкреслити внесок українських волонтерів і благодійників.
Нагадаємо, що «Нова пошта» відкрила голосування за найкращу історію у проєкті «Грай за Україну».
Фото обкладинки: «Нова пошта»
Суспільство

У червні в столиці пройшов «ПОРУЧ Фест 2025» — фестиваль для підлітків віком 11–17 років. На події зібралося 437 підлітків, які змогли дослідити свої інтереси, розвинути навички та відчути підтримку спільноти.
Про це редакції повідомив благодійний фонд «Волонтерська спілка ПОРУЧ».
За словами організаторів, мета фестивалю — надихнути підлітків вірити в себе через ігрову профорієнтацію, творчі майстерки, мотиваційні лекції та живе спілкування з менторами й лідерами думок. Гасло події: «ПОРУЧ — це коли тобі довіряють, тебе бачать, і ти важливий».
Кожен учасник отримав персональну карту вподобань після проходження тестування. Підлітки знайомилися з чотирма ключовими професійними напрямами та мали можливість спробувати себе в понад 25 майстер-класах. Простір розділили на різнокольорові зони за інтересами.
Читайте також: Українські школярі вибороли 17 нагород у фіналі конкурсу GENIUS Olympiad в США
На фестивалі учасники могли відвідати:
- дебати, сторітеллінг і симуляційні ігри;
- заняття з фізики, 3D моделювання, створення світлових листівок;
- малювання кавою, петриківський розпис, Speaking Club;
- йога, тактична медицина та лекції для батьків.
Завершили «ПОРУЧ Фест 2025» відкритим концертом, який зібрав понад тисячу глядачів. Серед зіркових гостей — VOLT BAND, Tamashi, Bryangin, Sionchuk, Anna Wings та інші.
Організатори підкреслюють: «ПОРУЧ Фест — це не просто розваги. Це — точка опори для молоді, що допомагає краще зрозуміти себе, знайти друзів і зробити крок до мрії».





Нагадуємо, що в Києві шукають чотирилапого, який врятував дитину під час обвалу багатоповерхівки.
Фото надала «Волонтерська спілка ПОРУЧ»
Суспільство

У Києві шукають собаку, який врятував дитину під час влучання у багатоповерхівку. Чотирилапого Річарда бабуся хлопчика назвала янголом-охоронцем.
Про це повідомила Катерина Лісова в фейсбук-групі «Країна допомоги тваринам».
«Мого онука врятувала ця собачка. Він стояв з нею на першому поверсі в під’їзді, що вже зник під руїнами. Потім поряд щось вибухнуло і собачка втекла. Хлопець став кликати її, побіг шукати… Це й врятувало йому життя», — поділилася Катерина Лісова у дописі.
Онука жінки оглушило, як написала його бабуся, дитина довго не могла прийти до тями, коли побачила, що його під’їзду немає. Собака зник після удару, а хлопчик лишився в домашньому одязі та кросівках.
Катерина просить відгукнутися тих, хто знайде чотирилапого. Востаннє Річарда бачили в Солом’янському районі.
Нагадуємо, що в Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО).
Також ми писали, як підтримати хвостиків у притулках.
Фото: фейсбук-сторінка групи «Країна допомоги тваринам»
Суспільство

Прем’єр Канади Марк Карні оголосив про новий пакет військової допомоги Україні на $2 мільярди. Посадовець назвав масована атаку росії на Київ «варварством» та анонсував нові санкції проти країни-ворога.
Про це Карні повідомив під час зустрічі з Володимиром Зеленським на саміті G7 в Альберті.
У пакет допомоги ввійдуть дрони, боєприпаси та бронетехніка. Крім того, за словами Марка Карні, Канада надасть ще $2,3 мільярда у вигляді кредиту на відбудову української інфраструктури.
Канада також запровадить нові санкції проти фізичних і юридичних осіб, що сприяють ухиленню від санкцій, та 200 суден зі «тіньового флоту» Росії.
«Ми підкреслюємо важливість максимального тиску на Росію, яка відмовилася сісти за стіл переговорів», — заявив Карні.
Нагадуємо, що в Україні почали розробку власної великої мовної моделі ШІ.
Також ми писали, що в Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук сторінка Марка Карні / на саміті G7