Суспільство
Норвезька і китайська компанії збудують на Херсонщині вітрову електростанцію
Норвезька компанія NBT і китайська електроенергетична компанія China Power домовилися про будівництво вітрової електростанції в Херсонській області з інвестиціями 450 млн доларів. Про це повідомляється на офіційному сайті Президента України.
Відповідно до проекту, вже до кінця наступного року вздовж північного узбережжя озера Сиваш буде споруджено 67 вітрових електроустановок загальною потужністю 250 МВт.
Яка буде користь від електростанції?
250 МВт електроенергії здатні забезпечити понад третину потреб області в електроенергії. А інвестиція в розмірі майже 450 млн доларів дозволить створити нові робочі місця, забезпечити надходження податків до бюджету. Загалом Норвегія має намір інвестувати близько 400 млн євро у сферу відновлюваної енергетики України.
Як розвивається вітроенергетика в Україні?
2018 рік демонструє найкращу статистику розвитку вітроенергетичного сектору України за попередні чотири роки. За перше півріччя 2018 року, за даними Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, було підключено до мережі і встановлено “зелений“ тариф на електроенергію, що генерується, новими вітроенергетичними об’єктами загальною потужністю 50.35 МВт, розташованими в Херсонській і Миколаївській областях. Йдеться про так звані зелені тарифи, за якими власники сонячних електростанцій продають електроенергію на оптовому ринку – і в них зобов’язані її купити. Розмір цих тарифів прописаний в законі “Про електроенергетику”.
За перші шість місяців 2018 року вітроенергетична галузь України виробила 568 млн кВт*годелектроенергії. Загальна встановлена потужність вітростанцій материкової частини країни складає 515.5 МВт, станом на 1 липня 2018 року.
Попит на електроенергію зросте
До 2035 року споживання електроенергії в Україні збільшиться на чверть – до 195 млрд кВт-год. Такі прогнози дає профільне міністерство енергетики. Одночасно застаріє частина об’єктів генерації, а значить знадобляться нові потужності. Зокрема, для закриття “дірок” необхідно побудувати як мінімум 15-17 ГВт вітрових і сонячних електростанцій.
Зміни у законодавстві
Напередодні Рада спростила процедуру отримання дозволів для будівництва вітроелектростанцій. Депутати ухвалили у другому читанні та в цілому закон щодо підвищення інвестиційної привабливості будівництва об’єктів відновлювальної енергетики.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі