Суспільство
Німеччина виділяє €5 млн на відновлення україньских шкіл
Німецький уряд виділяє 5 мільйонів євро на ремонт та відновлення українських шкіл, пошкоджених внаслідок російського вторгнення.
Про це повідомили на сайті Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні.
У такий спосіб Німеччина допоможе українському уряду відремонтувати 12 шкіл у п’яти областях (Запорізькій, Миколаївській, Рівненській, Сумській та Чернігівській), завдяки чому понад 3 000 учнів зможуть повернутися до навчання.
«Команди ПРООН вже взялися оглядати кожну будівлю й оцінювати конкретні потреби щодо відновлення. Прискорена процедура закупівель дозволить визначити групу компаній для проведення ремонтних робіт, які будуть виконані у повній відповідності до національного законодавства та стандартів Єврокоду 8, із дотриманням принципів Build Back Better (“відбудувати краще, ніж було”)», – зазначив постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє.
Довідка
За останніми даними Міністерства освіти і науки України, в результаті бойових дій було пошкоджено або повністю зруйновано понад 3 000 навчальних закладів.
Загалом, за даними Управління ООН із координації гуманітарних справ, війна спричинила вкрай негативний вплив на освітній процес в Україні, адже в 2022 році майже 5 мільйонів дітей потребували освітньої підтримки.
Проєкт, який координує ПРООН, сприятиме розбудові стійкості та зеленому відновленню через ремонт і модернізацію пошкоджених освітніх закладів на територіях, що постраждали від війни, у рамках програми ПРООН із підвищення стійкості та відновлення. Перші об’єкти, де буде профінансовано проведення ремонтів, було обрано зі списку з 74 шкіл, розташованих у 12 містах, що потребують термінових ремонтних робіт. Список був складений Міністерством освіти України.
Нагадаємо, Естонія впродовж трьох років спрямує 30 мільйонів євро на відбудову Житомирської області.
Крім того, «Епіцентр» побудує в Бучі на Київщині новий торговий центр: уп’ятеро більший за той, що знищили російські окупанти.
Фото: pixabay.com.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі