Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Нідерланди оголосили грантовий конкурс проєктів в Україні

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Посольство Королівства Нідерландів в Україні оголошує грантовий конкурс для громадських організацій.

Про це повідомляють на сайті посольства.

Про конкурс

Програма МАТРА працює в Україні з 1993 року. Вона розпочиналася як програма, спрямована на допомогу країнам Східної Європи, в тому числі Україні, стати демократичними, плюралістичними правовими державами з сильним громадянським суспільством. Сьогодні МАТРА продовжує сприяти зміцненню громадянського суспільства, демократії та верховенства права в Україні.

Щоб ефективно реагувати на поточні виклики та події в Україні, у 2023 році МАТРА допомагає задовольняти потреби українського народу у воєнний час, долати наслідки російської агресії, продовжувати поточний процес реформ, готуватися до післявоєнного відновлення та реконструкції, а також до європейської інтеграції України.

Для кого

Програма розрахована на громадські організації. Організатори виділяють пріоритетні напрямки, зокрема:

 • посилення позицій організацій громадянського суспільства;
 • зміцнення верховенства права з акцентом на незалежну судову систему, доброчесність, прозорість та підзвітність;
 • сприяння безпеці та стабільності в регіонах;
 • надання підтримки у відновленні/реконструкції та інтеграції України з ЄС;
 • сприяння парламентській демократії, підтримці поділу влади та демократичної участі.

Умови

Громадські організації, які хочуть взяти участь в програмі, мають відповідати таким умовам:

 • заявники повинні мати достатній послужний список, підтверджену управлінську спроможність та експертизу в обраних пріоритетних сферах;
 • мати сильну фінансову спроможність;
 • бути незалежними та позапартійними;
 • мати інноваційну стратегію комунікації з громадськістю.

Фінансування

Розмір запитуваного внеску має становити від 300 000 до 500 000 євро. Бюджет може включати витрати на управління, в тому числі адміністративні витрати та послуги, а також фонд регрантингу.

Як взяти участь

Для того, щоб взяти участь у конкурсі потрібно надіслати заявку англійською мовою (шаблон заявки) на електронну адресу [email protected] У темі листа потрібно вказати «2023 MATRA Call / назва організації».

Дедлайн

Заявки приймаються до 31.03.2023.

Нагадаємо, Європейський молодіжний фонд (EYF) оголошує грантовий конкурс на підтримку молодих людей з України.

Крім того, програма «Креативна Європа» оголошує грантовий конкурс для інноваторів у сфері культури та креативних індустрій.

Фото: pixabay.com

Можливості

Мрієте про власний яблуневий сад? Держава допоможе. Як працюють гранти на розвиток садівництва від єРобота

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Давно мрієте про власний яблуневий сад, ягідник із чорницею чи теплицю для троянд? Можливо, вже навіть підібрали сорти рослин, які хотіли б вирощувати, але немає грошей на саджанці? Та й банківські кредити кусаються. Добра новина – до банку йти й не потрібно, адже кошти на власну справу дає держава.

Завдяки урядовій програмі безповоротних грантів єРобота можна започаткувати сад, виноградник, ягідник чи теплицю. Від запуску програми у липні минулого року держава вже схвалила 98 грантів на понад 472 мільйони гривень. Регіони-лідери за площею садів та теплиць – Закарпаття, Київщина та Львівщина. А культурами, які найчастіше обирали українці, стали фундук, волоський горіх, лохина, чорниця і яблуні.

Що потрібно зробити, щоб здобути грант за програмою «Свій сад» чи «Своя теплиця» від єРобота, розповідаємо у матеріалі.  

Власні сад або теплиця: із чого почати?

Якщо ви вже гортали каталоги дерев та кущів, то знаєте, що вибір тут надзвичайно великий. Проте, щоб отримати грант від єРобота, треба обирати лише ті рослини, які є у переліку Міністерства аграрної політики: ознайомитися з ним можна на сайті відомства. Сума фінансування буде залежати від того, що саме плануєте садити.

Читайте також: Гранти до 8 мільйонів гривень: як почати власну справу за допомогою держави

Найбільше коштів – до 400 тис. грн за гектар – можна залучити, якщо вирощуватимете лохину, чорницю, груші чи яблука. До 350 тисяч інвестицій виплатить держава на облаштування черешневого саду.  За ліщину та волоський горіх можна отримати до 250 тисяч гривень. Найменше – до 140 тис. грн за гектар – Уряд інвестує у висадку смородини, обліпихи, сливи чи вишні.

Програма «Своя теплиця» не обмежує у виборі рослин для вирощування. Можна обирати все, що підходить для теплиць: від овочів та ягід, до зелені та квітів. 

Скільки дерев треба посадити?

Скільки рослин буде у вашому саду чи теплиці, ви обираєте самостійно. Проте в умовах гранту є чіткі вимоги щодо площі проєктів. Зокрема, сад має бути не меншим за 1 гектар, проте й не більшим за 25 гектарів. 

Теплицю можна проєктувати площею від 0,4 до 0,6 гектара – тоді допомога держави становитиме до 2 млн. гривень. Якщо площа теплиці становитиме від  0,8 до 1,2 гектара, держава може інвестувати у проєкт до 3,5 млн. гривень. Для теплиць площею від 1,6 до 2,4 гектара допомога уряду може сягати 7 млн. гривень. Важлива умова: земля і для саду, і для теплиці має бути у вашій власності чи оренді – на термін не менше 7 років. 

Щоб отримати грант, потрібно зібрати багато папірців?

Після того, як визначилися із рослинами та площею саду, треба розробити план висадки насаджень. Цей документ потрібно буде додати до заяви, яку заповнюють на порталі «Дія». На цьому ресурсі також є всі вимоги до проєкту та зразок, який допоможе створити модель власного саду. 

Для отримання гранту на теплицю – потрібно розробити проєкт будівництва модульної теплиці. Проєкт також треба буде додати до заяви на порталі «Дія». Як і у випадку з садом, зразок такого документу можна подивитися на сайті. 

Читайте також: Креативна Практика проводить безоплатний онлайн-курс для грантерів

Важливо: для отримання грантів за програмами «Свій сад» та «Своя теплиця» треба заздалегідь зареєструвати ФОП чи мати зареєстровану юридичну особу. Також за умовами обох програм держава покриває 70% вартості проєкту, ще 30% коштів має додати сам фермер.

Повертати гроші державі не потрібно

Якщо власник саду чи теплиці дотримався всіх умов програми – повертати гроші державі не потрібно. Вимог лише кілька: створити необхідну кількість робочих місць та вести діяльність визначений час. Для садівника – не менше 5 років. Для власника теплиці – не менше 3 років після того, як звели конструкцію. Також потрібно вчасно сплачувати податки. 

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства надає гранти для створення або розвитку садівництва, ягідництва,виноградарства.

Також ми повідомляли, що Міністерство аграрної політики та продовольства надає гранти для створення або розвитку тепличного господарства.

Фото: istockphoto.cоm

Читати далі

Можливості

В Україні оголошують грантовий конкурс для організацій, що працюють з ВПО

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

ГО «ДІЙ-Краматорськ» оголошує конкурс мініпроєктів спрямованих на підтримку переселенців.

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці організації.

Про конкурс

Громадська організація «ДІЙ-Краматорськ» оголошує другий тур конкурсів міні-проєктів, спрямованих на прийом та інтеграцію ВПО у громадах. Цей конкурс є гнучким інструментом для прийому, розміщення та інтеграції переселенів у життя нових громад.

Метою конкурсу є створення у громадах умов для прийому ВПО та їх інтеграцію завдяки умов для їх розміщення, саморозвитку, самозайнятості та залучення до прийняття рішень на місцевому рівні.

Для кого

Цей конкурс розрахований на громадські організації зі статусом неприбутковості, та органи влади й місцевого самоврядування. Участь можуть взяти організації з усієї України, за винятком Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей та Республіки Крим.

Читайте також: В Україні оголошують грантовий конкурс на розвиток сільського господарства

Реалізація проєктів у громадах з населенням менш як 10 000 осіб або з великою відносною кількістю ВПО є додатковою перевагою.

Фінансування

На цьому етапі планується профінансувати 5 проєктів. Вартість кожного не має перевищувати 38 000 гривень.

Як взяти участь

Форму заявки та бюджет потрібно надіслати на електронну адресу [email protected] з темою «Конкурс _ та зазначити  громаду реалізації проєкту» (наприклад «Конкурс_Тернопіль»). 

Завантажити форми заявки та бюджету можна за цим посиланням.

Дедлайн

Подати заявку потрібно до 9 квітня 2023 року. Перелік переможців буде оприлюднено протягом квітня 2023 року.

Нагадаємо, Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) оголошує грантовий конкурс на відбір 15 молодіжних бізнесів.

Також ми повідомляли, що українські неурядові організації можуть податися на конкурс проєктів «Гуманітарні інновації» від МЗС Франції.

Фото: facebook.com/beactiveinkramatorsk

Читати далі

Можливості

В Україні оголошують грантовий конкурс на розвиток сільського господарства

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Європейський Союз надає гранти для розвитку сільськогосподарської та харчової продукції.

Про це повідомляють на сайті Єврокомісії.

Про конкурс

Ключовою метою цього конкурсу є розробка рішень, які сприяють розвитку сталої системи виробництва сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, стійкої до екологічних та соціальних порушень.

Для досягнення прогресу в цій галузі потрібне нове покоління технологій, обладнання та матеріалів, які базуються на принципах відновлюваного сільського господарства та підтримуються інноваційними технологіями.

Для кого

В межах цього конкурсу організатори чекають на пропозиції з новаторськими інноваціями, які призведуть до радикальної трансформації, що виходить за межі сучасного рівня техніки внесення добрив, захисту рослин, зрошення та практики управління ґрунтом.

Умови

Зазначається, що рішення мають бути легкими для масштабування та/або тиражування в різних умовах навколишнього середовища.

Конкретні цілі цього конкурсу:

 • розробка та розширення міждисциплінарних рішень для відновного землеробства та здоров’я ґрунту в областях;
 • стійке внесення добрив;
 • захист сільськогосподарських культур за принципами інтегрованої боротьби зі шкідниками з акцентом на механічні/фізичні та біологічні заходи;
 • управління, охорона та відновлення ґрунтів;
 • управління рослинництвом і тваринництвом;
 • нові процеси, матеріали, обладнання, методи управління та мікроорганізми, адаптовані до суворого середовища, потреб адаптації до клімату та дефіциту ресурсів, включаючи диверсифікацію культур, змішані системи землеробства, міжсезонні культури та технології для підвищення адаптації культур до змін клімату.

Фінансування

Фінансування грантового конкурсу – від 500 000 до 17 500 000 євро.

Як взяти участь

Подати заявку можна на сайті EIC Accelerator.

Дедлайн

Останній день подачі заявок – 07 червня 2023 р. 17:00 за брюссельським часом.

Нагадаємо, Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) оголошує грантовий конкурс на відбір 15 молодіжних бізнесів.

Також ми повідомляли, що українські неурядові організації можуть податися на конкурс проєктів «Гуманітарні інновації» від МЗС Франції.

Фото: pixabay.com

Читати далі

Шопочитати

Суспільство23 години тому

Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»

Що робити з культурними пам’ятками, які опинилися за крок до руйнування? Як зберегти історичну спадщину,...

Суспільство3 дні тому

«Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

Після перемоги на Україну чекає масштабна відбудова: окремих будинків, мікрорайонів, міст і навіть областей. Однак...

Суспільство6 днів тому

Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Хто допомагає українським жінкам на передовій? Українські жінки в тилу! Громадська організація «Землячки» забезпечує наших...

Суспільство1 тиждень тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...