Суспільство
Нідерландець розвиває свою ферму в Україні попри війну (ВІДЕО)
Нідерландець Кейс Хузінга попри війну залишився в Україні та продовжує розвивати свою ферму.
Історію фермера з Нідерландів розповідає ШоТам.
Кейс Хузінга – директор ферми в одній із областей України. Він розпочав тут свою фермерську справу 20 років тому. Засіяв родючу українську землю пшеницею, соняхом, кукурудзою, цибулею та буряком. Побудував корівник, заселив туди худобу. І з часом уже мав 15 000 гектарів землі та понад 2 000 корів.
Справи йшли вгору: Кейс збирав багаті врожаї та радів якісному молоку. Але почалося повномасштабне вторгнення – іноземці один за одним покидали Україну. Українські аграрії рекомендували їхати назад до Нідерландів і Кейсові, подалі від небезпеки.
«Ця компанія – це все, що я маю. Я починав її з нуля. Якщо я поїду, то кину 350 сімей. Я живу тут понад 20 років, це моя друга Батьківщина», – розповідає власник ферми.
Кейс лишився. А його бізнес встояв і знову набирає потужності. Більш того, він розпочав власну боротьбу проти росіян. Чоловік розповідає європейським колегам про важливість України та її господарства для світу.
Дивіться відео: Господар навів вогонь ЗСУ на власну ферму, щоб знищити окупантів
Кейс запевняє: постачання зброї українцям зупинить зростання цін на аграрну продукцію в Європі.
«Тепер вони починають розуміти, бо вони це відчувають. Ціни стали захмарними, нема соняшникової олії, вона стала у 3–4–5–6 разів дорожчою. Єдиний спосіб, як вони нам можуть допомогти – надсилати більше важкої зброї», – каже фермер.
Попри війну його господарство продовжує працювати та розвиватися. Кейс каже, що пов‘язує своє майбутнє саме з Україною. І планує й надалі зміцнювати економіку країни та надавати людям робочі місця.
Нагадаємо, 49-річний житель Чорткова Олег Сович відкрив першу буйволину ферму на Тернопільщині.
Також ми розповідали, як у Дніпрі створили вертикальну ферму з вирощування зелені у бомбосховищі.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі