«Небачена сила» — це ненасильницький рух опору на тимчасово окупованих територіях. Зараз готуються виставки про «Жовту стрічку» та «Злу мавку», які пройдуть у Львові, Дніпрі та Одесі.
Про це повідомили у пресслужбі проєкту.
«Проєкт “Небачена Cила” про незламних громадян та громадянок, які доводять, що Україна — це насамперед люди, а не лише територія чи прапор, що тимчасово майорить за вікном. Це історії не пасивності, невизначеності та байдужості, а радше незламності населення, яке опинилось в ситуації прямої загрози від російського окупанта», — зазначають організатори.
Метою виставки є демонстрація ненасильницького руху опору, підтримка людей, котрі зараз перебувають на ТОТ і там борються і висвітлення жінок як частину цього вагомого опору.
Під час виставки продемонструють відео Ukraїner із проєкту «Деокупація», щит Романа Ратушного з Майдану, картонні карикатурні фігури російських визволителів Сергія Захарова, що стояли на вулицях Донецька 2014 року, вірусні меми Максима Паленка.
Також представлять лабіринт «Делаю вид» з плакатами кримського художника Антіка Данова, що передає шизофренічність реальності окупації, яка варіюється залежно від того, з ким розмовляєш і в якому місці.
Організатори підготують і мистецьку експозицію, у якій представлять роботи мисткинь: Марії Куліковської, Алевтини Кахідзе, Лії Достлєвої, Юлії По, Еміне Зіятдінової, Юлії Данилевської, Яни Голубятникової та Діани Берг.
Раніше виставку «Небачена Cила» провели Українському Домі в Києві з 18 травня по 2 червня цього року. Вона мала 12 секцій.
Нагадаємо, що у Києві стартував мистецький проєкт із понад 200 експонатами: як його відвідати.
Садибу Лапинської побудували на початку ХХ століття, вона є пам’яткою архітектури місцевого значення. Концепцію її реставрації схвалила Консультаційна рада при Департаменті охорони культурної спадщини КМДА.
Про це повідомили в Департаменті охорони культурної спадщини КМДА.
Про садибу Лапинської
Дім розташований у Шевченківському районі Києва біля історичної місцевості Афанасіївський Яр за адресою вулиця Олеся Гончара, 60.
Садибу створили з неоготичними рисами. Коли цей будинок збудували, він був найвищою спорудою Києва.
«Активісти та мешканці неодноразово звертали увагу на необхідність її збереження, і ми раді повідомити, що роботи з реставрації розпочнуться вже незабаром. Дякуємо всім, хто долучився до збереження культурної спадщини нашого міста», — написали в КМДА.
Першим етапом стане ремонт фасаду, щоб відновити первісний вигляд цієї унікальної архітектурної споруди.
Нагадаємо, що у Києві завершується масштабна реконструкція McDonald’s біля вокзалу (ФОТО).
Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА
У Броварах після теоретичних занять для ветеранів організували перше практичне заняття із зануренням з аквалангом.
Про це повідомили у Київській обласній військові адміністрації.
Перше заняття з пірнанням
«Це був перший досвід використання акваланга для ветеранів. Учасники мали можливість не лише випробувати нові навички, а й знайти емоційний відпочинок та позитивні враження в спільному процесі навчання», — написали в КОВА.
Група, яка вперше занурилася у воду, складається з восьми учасників. Під час теоретичних занять вони ознайомлювалися з правилами пірнання та екіпіруванням.
Благодійну колекцію «Об наші залізні бетон кришиться» Укрзалізниця випустила разом із центром реабілітації Superhumans. Усі кошти підуть на підтримку військових-залізничників, які отримали важкі поранення.
100% коштів від продажу речей підуть на протезування ветеранів-залізничників. З нової колекції можна купити:
футболки;
худі;
шкарпетки;
шопери;
наліпки;
патчі;
листівки.
Мерч можна придбати на вокзалах Києва та Львова у «Залізній крамниці», а також онлайн у магазині Superhumans.
Головна фраза колекції
«Фраза “Об наші залізні бетон кришиться” народилася після того, як на станції в Лимані після обстрілу бетонний міст упав на вагон, що витримав навантаження й залишився неушкодженим. Харківський митець Гамлет Зіньківський написав ці слова на вагоні, й вони стали символом міцності залізничників та всіх українців. Вислів ліг в основу дропу, де кожен обере своє особливе значення», — написали в УЗ.
У компанії зазначають, що серед 13 тисяч працівників, які пішли у військо, 2217 воїнів повернулися додому. Із них багатьом необхідна реабілітація та протезування.
Нагадаємо, що Сеул допомагатиме Київщині розвивати транспортну інфраструктуру: деталі співпраці.
Коментарі