Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
nezvychayni prytulky dlia bezdomnykh tvaryn v Ukraini nezvychayni prytulky dlia bezdomnykh tvaryn v Ukraini

Суспільство

Не тільки киці та песики: 4 незвичних притулки для тварин в Україні

Опубліковано

Ми відповідаємо за тих, кого приручили. У цьому матеріалі розповідаємо про незвичайні притулки для бездомних тварин в Україні.

Найчастіше зустрічаємо групи, які піклуються про котиків та песиків, які опинилися на вулиці та не мають шансу на життя. Але українці допомагають і іншим тваринам. Це може бути велика рогата худоба, дикі птахи та навіть кажани.

Читайте також: У Вінниці подружжя заснувало крокодилячу ферму

Усі добровольчі ініціативи об’єднує безмежна любов до тварин та небайдужість громадян, адже притулки, здебільшого, існують на власні кошти їхніх засновників та пожертви. Детально про те, де і кого рятують, та як можна допомогти – у нашому матеріалі.

Притулок для птахів та дрібних тварин “Лунная долина”

Волонтери цієї організації спеціалізуються на допомозі диким птахам та дрібним ссавцям із дикої природи. Притулок знаходиться у Житомирській області Брусилівського району, село Хомутець. Тварин до цього притулку звозять з усієї України. Часто “доставку” роблять рейсовими автобусами.

Гостя з Рівненської області. Болотяна сова Кікі. Має множинний закритий перелом передпліччя.

Там тварин лікують, годують та тримають у просторих вольєрах. Коли підопічний одужує та проходить реабілітацію – його вчать виживанню в диких умовах.

Читайте також: Студенти у Краматорську виграли грант і збудували притулок для собак

Якщо Ви підібрали дикого птаха, але з якихось причин вирішили його не віддавати у притулок чи ветеринарам, прислухайтесь до деяких настанов співзасновниці притулку – Олени Будзінської.

“З моменту, як птах опинився у вас вдома – він перестав бути дикими. Пташеня не отримає тих навичок, які допоможуть вижити в природі: добувати їжу, боятися ворогів, шукати укриття від дощу і холоду. Щоб тварини вижили, їм потрібна тривала адаптація в просторому вольєрі під наглядом знаючих людей”, – порадила Олена.

Читайте також: В Україні відкрили найбільший у світі притулок для свійських тварин

Крім безлічі диких птахів, там знаходять притулок дрібні тварини, такі як лисиці, зайці, бобри, ондатри, єнотовидні собаки, козулі.

Дикі птахи, які зимували у вольєрах “Лунной Долины”

Звісно, безмежно доброго серця Олени недостатньо для порятунку птахів, тому допомогти організації можна, переказавши кошти на картку. Реквізити 4731 2191 1340 9605 Михальчук Олена. Аби дізнатися більше про проект – долучайтеся до групи у Facebook. Там можна прочитати про нових поселенців у притулку. Здивуєтесь, наскільки багатий орнітологічний світ України.

Центр порятунку кажанів у Харкові

На Харківщині існує притулок для маленької версії Дракули – кажанів. Ці істоти занесені в Червону книгу України. Тому активісти роблять усе можливе, щоб врятувати кожну особину.

Читайте також: У столиці облаштують хатинки для безпритульних котів

Життя рукокрилим істотам рятують студенти біологічного факультету Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, спільно з працівниками Feldman Ecopark. Там же зараз функціонує поки єдиний і найбільший притулок в Україні.

Кажани в Україні занесені до Червоної книги. Щоб зберегти тваринам життя, коли вони впадають у зимову сплячку – їх зберігають у холодильниках

Тварин у притулок передають з усієї України, адже там є фахівці які рятують та проводять реабілітацію. Найчастіше туди потрапляють кажани з переломами крил та лапок. Часто це трапляється саме з вини людей, які неправильно беруть тварин, намагаючись їм допомогти. Після переломів летючі назавжди залишаються у реабілітаційному центрі, бо вони ніколи не зможуть знову нормально полювати.

Читайте також: Запорізький майстер виготовляє унікальні шпаківні й ресторани для птахів

Врятованих кажанів поміщають у спеціальні полотняні мішечки, щоб ті могли чіплятися за тканину та перебувати у зручному для них положенні. Усіх кажанів у реабілітаційному центрі годують і поять вручну.

“Кажанів обов’язково беруть в захисних рукавицях, бо можуть боляче вкусити. А ще два види – це пізній кажан і нічниця лісова – можуть переносити вірус сказу”, – каже співзасновниця центру Олена Прилуцька.

Врятованих взимку тварин, якщо вони впали в сплячку, у таких капсулах-будиночках поміщають у холодильник.

Для допомоги чи консультацій можна зв’язатися з представниками організації на сторінках в інтернеті, або за номером телефону +38 (066) 305 98 95.

Ферма “Гопал” – рятують корів

В Індії корови – священні тварини. Будете здивовані, але й не всі українці бачать у них джерело м’яса. На Дніпровщині вже кілька років функціонує притулок для великої рогатої худоби.

Живуть корови на фермі Гопал, і їм там поклоняються, як це прийнято в культурі індуїзму. Тварини можуть вільно випасатися на землях, які належать благодійній організації. Їх не вбивають заради м’яса, вони помирають своєю природною смертю.

Засновник ферми для корів Андрій Биков разом зі своїми підопічними

Як тварини потрапляють в “рай на землі”? Волонтери викуповують корів у власників. На це гроші збирають через сторінку у Facebook.

Читайте також: Як в Україні порахують диких тварин

“Ми піклуємося про їхнє здоров’я. Корови не розлучаються зі своїми телятами. Телята п’ють молоко прямо з вимені. Корів доїмо руками. Бики навчаються роботі в полі та по перевезенню вантажів”, – каже про притулок один зі співзасновників Андрій Биков.

Засновники ферми запрошують відвідати їхню місцину всіх охочих. Крім того, відвідувачам обіцяють давати молочні продукти.

Читайте також: Що потрібно знати про бердвотчінг – нове хоббі для українців?

Адреси притулків Ферми “Гопал” у Дніпропетровській області Царичанського району: с. Цибульківка, вул. Леніна, 23; с. Катеринівка, вул. Калініна, 36; с. Новоселівка, вул. Ватутіна, 28. Допомогти притулку можна переказом коштів на картку Приватбанку. Отримувач Биков Андрій Сергійович – 5168742211736792. Також долучайтеся до захисників тварин у Facebook.

Живий “Уголек” – універсальний притулок

У притулку домашнього типу “Угольок” в селі Бродки Львівської області порятунок знаходять не тільки котики-песики, а й коні, корови, кози. Деякі тварини можуть вільно пересуватися територією притулку. Найагресивніших тримають в окремих вольєрах. Для коней є невелике пасовисько. Проте волонтери змушені орендувати під випас землю.

У притулку “Уголек” живуть коні, які пасуться на орендованому пасовиську

Свійських тварин співзасновниця притулку Олександра Гаврилюк-Левицька купує у господарів, коли ті збираються віддати їх на забій. За словами жінки, місцеві мешканці села на Львівщині навіть за гроші неохоче віддають їй тварин. Не розуміють таку ініціативу. А якщо і продають, то за вищу ціну, ніж віддали б на бійню.

“Сусіди збиралися віддати корів на м’ясо. Попросила продати їх мені, – каже Олександра. – Пропонувала такі ж гроші, як м’ясник. Не продали, віддали на забій. Мені з м’ясниками легше спілкуватися, ніж з такими людьми”.

До неї також часто звертаються власники псів, які погрожують, що якщо жінка не забере тварин – з ними розправляться.

Читайте також: Львів відкриває банк крові для тварин

Благодійниця збирає кошти на порятунок тварин. Допомогти можна, переказавши кошти на карту 4731 2191 1093 4316 Гаврилюк-Левицька А. В. Приєднуйтесь до офіційної групи у Facebook.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі