Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
nezvychayni prytulky dlia bezdomnykh tvaryn v Ukraini nezvychayni prytulky dlia bezdomnykh tvaryn v Ukraini

Суспільство

Не тільки киці та песики: 4 незвичних притулки для тварин в Україні

Опубліковано

Ми відповідаємо за тих, кого приручили. У цьому матеріалі розповідаємо про незвичайні притулки для бездомних тварин в Україні.

Найчастіше зустрічаємо групи, які піклуються про котиків та песиків, які опинилися на вулиці та не мають шансу на життя. Але українці допомагають і іншим тваринам. Це може бути велика рогата худоба, дикі птахи та навіть кажани.

Читайте також: У Вінниці подружжя заснувало крокодилячу ферму

Усі добровольчі ініціативи об’єднує безмежна любов до тварин та небайдужість громадян, адже притулки, здебільшого, існують на власні кошти їхніх засновників та пожертви. Детально про те, де і кого рятують, та як можна допомогти – у нашому матеріалі.

Притулок для птахів та дрібних тварин “Лунная долина”

Волонтери цієї організації спеціалізуються на допомозі диким птахам та дрібним ссавцям із дикої природи. Притулок знаходиться у Житомирській області Брусилівського району, село Хомутець. Тварин до цього притулку звозять з усієї України. Часто “доставку” роблять рейсовими автобусами.

Гостя з Рівненської області. Болотяна сова Кікі. Має множинний закритий перелом передпліччя.

Там тварин лікують, годують та тримають у просторих вольєрах. Коли підопічний одужує та проходить реабілітацію – його вчать виживанню в диких умовах.

Читайте також: Студенти у Краматорську виграли грант і збудували притулок для собак

Якщо Ви підібрали дикого птаха, але з якихось причин вирішили його не віддавати у притулок чи ветеринарам, прислухайтесь до деяких настанов співзасновниці притулку – Олени Будзінської.

“З моменту, як птах опинився у вас вдома – він перестав бути дикими. Пташеня не отримає тих навичок, які допоможуть вижити в природі: добувати їжу, боятися ворогів, шукати укриття від дощу і холоду. Щоб тварини вижили, їм потрібна тривала адаптація в просторому вольєрі під наглядом знаючих людей”, – порадила Олена.

Читайте також: В Україні відкрили найбільший у світі притулок для свійських тварин

Крім безлічі диких птахів, там знаходять притулок дрібні тварини, такі як лисиці, зайці, бобри, ондатри, єнотовидні собаки, козулі.

Дикі птахи, які зимували у вольєрах “Лунной Долины”

Звісно, безмежно доброго серця Олени недостатньо для порятунку птахів, тому допомогти організації можна, переказавши кошти на картку. Реквізити 4731 2191 1340 9605 Михальчук Олена. Аби дізнатися більше про проект – долучайтеся до групи у Facebook. Там можна прочитати про нових поселенців у притулку. Здивуєтесь, наскільки багатий орнітологічний світ України.

Центр порятунку кажанів у Харкові

На Харківщині існує притулок для маленької версії Дракули – кажанів. Ці істоти занесені в Червону книгу України. Тому активісти роблять усе можливе, щоб врятувати кожну особину.

Читайте також: У столиці облаштують хатинки для безпритульних котів

Життя рукокрилим істотам рятують студенти біологічного факультету Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, спільно з працівниками Feldman Ecopark. Там же зараз функціонує поки єдиний і найбільший притулок в Україні.

Кажани в Україні занесені до Червоної книги. Щоб зберегти тваринам життя, коли вони впадають у зимову сплячку – їх зберігають у холодильниках

Тварин у притулок передають з усієї України, адже там є фахівці які рятують та проводять реабілітацію. Найчастіше туди потрапляють кажани з переломами крил та лапок. Часто це трапляється саме з вини людей, які неправильно беруть тварин, намагаючись їм допомогти. Після переломів летючі назавжди залишаються у реабілітаційному центрі, бо вони ніколи не зможуть знову нормально полювати.

Читайте також: Запорізький майстер виготовляє унікальні шпаківні й ресторани для птахів

Врятованих кажанів поміщають у спеціальні полотняні мішечки, щоб ті могли чіплятися за тканину та перебувати у зручному для них положенні. Усіх кажанів у реабілітаційному центрі годують і поять вручну.

“Кажанів обов’язково беруть в захисних рукавицях, бо можуть боляче вкусити. А ще два види – це пізній кажан і нічниця лісова – можуть переносити вірус сказу”, – каже співзасновниця центру Олена Прилуцька.

Врятованих взимку тварин, якщо вони впали в сплячку, у таких капсулах-будиночках поміщають у холодильник.

Для допомоги чи консультацій можна зв’язатися з представниками організації на сторінках в інтернеті, або за номером телефону +38 (066) 305 98 95.

Ферма “Гопал” – рятують корів

В Індії корови – священні тварини. Будете здивовані, але й не всі українці бачать у них джерело м’яса. На Дніпровщині вже кілька років функціонує притулок для великої рогатої худоби.

Живуть корови на фермі Гопал, і їм там поклоняються, як це прийнято в культурі індуїзму. Тварини можуть вільно випасатися на землях, які належать благодійній організації. Їх не вбивають заради м’яса, вони помирають своєю природною смертю.

Засновник ферми для корів Андрій Биков разом зі своїми підопічними

Як тварини потрапляють в “рай на землі”? Волонтери викуповують корів у власників. На це гроші збирають через сторінку у Facebook.

Читайте також: Як в Україні порахують диких тварин

“Ми піклуємося про їхнє здоров’я. Корови не розлучаються зі своїми телятами. Телята п’ють молоко прямо з вимені. Корів доїмо руками. Бики навчаються роботі в полі та по перевезенню вантажів”, – каже про притулок один зі співзасновників Андрій Биков.

Засновники ферми запрошують відвідати їхню місцину всіх охочих. Крім того, відвідувачам обіцяють давати молочні продукти.

Читайте також: Що потрібно знати про бердвотчінг – нове хоббі для українців?

Адреси притулків Ферми “Гопал” у Дніпропетровській області Царичанського району: с. Цибульківка, вул. Леніна, 23; с. Катеринівка, вул. Калініна, 36; с. Новоселівка, вул. Ватутіна, 28. Допомогти притулку можна переказом коштів на картку Приватбанку. Отримувач Биков Андрій Сергійович – 5168742211736792. Також долучайтеся до захисників тварин у Facebook.

Живий “Уголек” – універсальний притулок

У притулку домашнього типу “Угольок” в селі Бродки Львівської області порятунок знаходять не тільки котики-песики, а й коні, корови, кози. Деякі тварини можуть вільно пересуватися територією притулку. Найагресивніших тримають в окремих вольєрах. Для коней є невелике пасовисько. Проте волонтери змушені орендувати під випас землю.

У притулку “Уголек” живуть коні, які пасуться на орендованому пасовиську

Свійських тварин співзасновниця притулку Олександра Гаврилюк-Левицька купує у господарів, коли ті збираються віддати їх на забій. За словами жінки, місцеві мешканці села на Львівщині навіть за гроші неохоче віддають їй тварин. Не розуміють таку ініціативу. А якщо і продають, то за вищу ціну, ніж віддали б на бійню.

“Сусіди збиралися віддати корів на м’ясо. Попросила продати їх мені, – каже Олександра. – Пропонувала такі ж гроші, як м’ясник. Не продали, віддали на забій. Мені з м’ясниками легше спілкуватися, ніж з такими людьми”.

До неї також часто звертаються власники псів, які погрожують, що якщо жінка не забере тварин – з ними розправляться.

Читайте також: Львів відкриває банк крові для тварин

Благодійниця збирає кошти на порятунок тварин. Допомогти можна, переказавши кошти на карту 4731 2191 1093 4316 Гаврилюк-Левицька А. В. Приєднуйтесь до офіційної групи у Facebook.

Суспільство

ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку

Опубліковано

У штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) в Парижі під час 219-ї сесії ухвалили рішення про дії та програму надзвичайної допомоги Україні.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Відтепер генеральний директор ЮНЕСКО здійснюватиме активний моніторинг ситуації в Україні в її міжнародно визнаних кордонах з метою забезпечення безпосередньої участі ЮНЕСКО у заходах для відновлення України в рамках мандата організації», – йдеться в повідомленні. 

Рішенням, зокрема, передбачено здійснення генеральним директором активного моніторингу ЮНЕСКО ситуації після підриву Росією дамби Каховської ГЕС. Результатом моніторингу має стати підготовка плану дій для подолання негативних наслідків для навколишнього середовища у зв’язку з цим екоцидом.

Читайте також: В Україні врятували від злочинців цінний артефакт

Своєю чергою директор із стратегічного планування секретаріату ЮНЕСКО

мобілізувала понад 66 млн дол. для допомоги Україні. 

У МКІП зауважили, що делегації Великої Британії, США, Іспанії, Австрії, Австралії, Франції, Литви, Японії, Італії, Словаччини, Ісландії, Чехії, Німеччини, Чилі, Польщі та Ірландії висловили підтримку суверенітету та територіальній цілісності України у міжнародно визнаних кордонах України, засудили російську агресію й злочини Росії проти культурної спадщини, системи освіти, сектору науки України. 

Крім того, делегати засудили викрадення Росією українських дітей, а також руйнування дамби Каховської ГЕС.

Делегації підтвердили готовність продовжувати фінансову підтримку програм ЮНЕСКО для України в окремих сферах, зокрема для захисту об’єктів культурної спадщини в Одесі, Києві, Львові та інших містах, та закликали організацію продовжувати мобілізувати ресурси для відновлення сфер мандата ЮНЕСКО в Україні. 

Заява групи друзів України в ЮНЕСКО на підтримку України з суворим засудженням російської агресії була оголошена делегацією Великої Британії від імені 44 держав.

Своєю чергою делегація України при ЮНЕСКО у виступі підкреслила важливість надзвичайної допомоги Україні для відновлення сфер мандата організації, які зазнали шкоди внаслідок російської військової агресії. 

«Українці вкотре наголосили, що цілями російських ракетних атак є електростанції, телекомунікації, звичайні житлові будинки та громадський транспорт, тобто цивільна інфраструктура», – зауважили в МКІП.

Нагадаємо, у Великій Британії інженери компанії Evolve Dynamics працюють над розробкою технології, яка може допомогти українським розвідувальним дронам протистояти російським засобами радіоелектронної боротьби.

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читати далі

Суспільство

У Києві з’явився новий мурал

Опубліковано

У Києві з’явився новий мурал від художниці Фуллен, якій раніше забороняли створювати в столиці.

Про це повідомляє видання “Ти Київ”

Художник Самій Кучерявий з команди Євгенії Фуллен працював над цією роботою, що зображує Михайла Грушевського на вулиці Михайла Котельникова, 51.

Читайте також: В Україні розробили бойовий ШІ-модуль Wolly з дистанційним керуванням

Попри тимчасову заборону на створення нових муралів у Києві, Фуллен висловила намір створити ще один стінопис із Залужним у Подільському районі та мурал, присвячений загиблому Герою Дмитру Коцюбайлу, відомому як “Да Вінчі”.

Поки невідомо, яка буде реакція столичної влади на ці проєкти.

Нагадаємо, у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Фото: Ти Київ

Читати далі

Суспільство

У Польщі видали поетичну збірку військової поетеси

Опубліковано

У польському видавництві KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów видали переклад поетичної збірки “KOŁO WOJNY” військової і поетки Ярини Чорногуз. 

Про це повідомила поетеса на своїй сторінці у Facebook.

Дякую Радеку Вишневському за увагу до моїх текстів та за довгу й ретельну роботу з виданням. Дякую перекладачці і поетці Анеті Камінській за витончену й уважну роботу з перекладом. Давала багато пояснень військових термінів, до яких Анета знаходила польські відповідники“, — написала вона.

Придбати збірку можна за посиланням.

В Україні збірка “Як вигинається воєнне коло” вийшла 2020 року у видавництві “Фоліо”.

“Це збірка поезій про світ людини з країни, яка завжди вела оборонну війну, аби існувати незалежно. Авторка зустріла цю війну на одному з вигинів її кола як волонтер-медик, а пізніше обрала шлях військової. І незважаючи на біль втрати, відчула, що саме на війні можна зустріти справжність, якої більше ніде немає…” — йдеться в анотації.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки розпочало роботу над інструктивно-методичними рекомендаціями з впровадження технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти.

Фото: Ярини Чорногуз

Читати далі