Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Не можемо бути поза війною». Як український бізнес жертвує мільйони та допомагає українській армії

Опубліковано

Від маленьких крафтових сироварень – до відомих на всю країну підприємств. Український бізнес став на підтримку української армії й щоденно перераховує на допомогу наших захисників частину свого прибутку. ШоТам розповідає про щонайменше 12 бізнесів, які не змогли залишатися осторонь війни.

Понад 600 тисяч гривень від Dodo Socks

Популярний український бренд шкарпеток та білизни Dodo Socks організував благодійний аукціон на підтримку наших військових. Протягом вихідних 12-13 лютого за прилавками у фірмових магазинах бренду працювали Майкл Щур, Фоззі, Максим Щербина, Альберт Цукренко, Сашко Горонді, Богдан Логвиненко, Леонід Остальцев та інші відомі українці. І все заради однієї мети – продати якомога більше шкарпеток, а всі виручені кошти перерахувати фонду «Повернись живим».

Напередодні аукціони організатори повідомили, що планують зібрати 500 тисяч гривень. Чи вдалося? Так! Загальна сума перевищила перевищила очікування команди Dodo Socks та сягнула 617 тисяч гривень.

Покупці DoDo Socks

«На цю суму фонд придбає шість мобільних комплексів спостереження. Вони допоможуть сотням українських захисників спостерігати за противниками здалеку та уникати снайперських куль», – розповіли в команді бренду.

310 тисяч гривень щомісячно від Uklon

Український сервіс таксі Uklon, який допомагає фонду «Повернись живим» з 2014 року, збільшив суму свого щомісячного внеску до 310 тисяч гривень.

«Більшість років життя Uklon — це роки війни в Україні. І дотепер Україна залишається у стані війни, а волонтерський рух покриває безліч потреб військових. І ми, як український бізнес, залишаємось вірним партнером фонду «Повернись живим». Ми будуємо нашу компанію в Україні та для українців. Віримо, що найкраще, що ми можемо зробити сьогодні, — це не стояти осторонь серйозних викликів та гідно на них реагувати», – написали на сторінці компанії.

5 мільйонів від української ІТ-компанія Genesis

Одна з найбільших українських ІТ-компаній Genesis переказала на рахунок фонду «Повернись живим» 5 мільйонів гривень. Про це повідомив засновник Володимир Многолєтній. І це ще не все! У разі, якщо хтось із працівників компанії вирішить також пожертвувати кошти на допомогу армії, підприємці подвоять цю суму.

 “Зараз, як на мене, найкраще, що може зробити кожен керівник ІТ-бізнесу – це подумати, як за різних обставин залишатися в країні, інвестувати в неї та створювати нові робочі місця. Сильна економіка країни, довгостроково – це найбільш ефективна зброя”, – зазначив Многолєтній.

Зібрати 500 тисяч завдяки піці

Підтримати захисників вирішив й сервіс доставки піци LA П’ЄЦ. Протягом 24 лютого бізнес планує зібрати 500 тисяч гривень на потреби армії та передати їх фонду «Повернись живим». Механіка доволі проста: ви купуєте піцу, а весь прибуток компанія перераховує волонтерам. Ініціативу запровадили в усіх містах, де працює сервіс. Зокрема, у Львові, Івано-Франківську, Вінниці, Харкові, Чернівцях та Хмельницькому.

Ба більше, 24 лютого частина працівників LA П’ЄЦ працюватиме безкоштовно, жертвуючи свою заробітну плату нашій армії. Організатори акції подбали й про мешканців міст, де поки не працює їхній сервіс. Аби долучитися, достатньо придбати віртуальну піцу вартістю від 100 гривень. Усі отримані кошти також додадуть до загальної суми.

«LA П’ЄЦ — український бренд, і ми не можемо бути «поза політикою» та стояти осторонь факту, що на територію нашої країни можливе вторгнення агресора. Ми не можемо вплинути на ситуацію, але можемо зробити те, що залежить від нас: допомогти українській армії та зміцнити її», – каже команда сервісу.

Допомога від Takflix

Український онлайн-кінотеатр Takflix та творці стрічки «Зошит війни» вирішили передати 100% коштів із продажу фільму у фонд «Повернись живим». Раніше відсоток допомоги складав 10%.

Афіша фільму "Зошит війни"

«Паніка, нагнітання і психологічний шантаж — важлива частина гібридної війни та спроби дестабілізації України. Як це не парадоксально, сьогодні важливо не просто зберігати спокій, а й продовжувати жити звичним життям — наприклад, дивитись кіно. Ми продовжуємо працювати, просуваємо якісне українське кіно і від сьогодні передаємо всі кошти з продажу одного з найважливіших фільмів безпосередньо на армію», – розповіли ШоТам представники кінотеатру.

5% від кожного замовлення в «Чесному сирі»

«Чесний сир» – сімейна сироварня зі Львова, яка вирішила переказувати на рахунок фонду «Повернись живим» 5% з кожного замовлення. Таке рішення крафтярі називають «краплею в океані спротиву».

«Вже не вперше обставини змушують нас бути гнучкими і підлаштовуватись під ситуацію.Звісно, ми щодня слідкуємо за подіями в Україні та намагаємось зберігати спокій. І оскільки з наших переживань користі не буде, ми вирішили перераховувати 5% з кожного замовлення у фонд «Повернись живим». Так, ми лише невеличка крафтова сироварня, і суми тут не будуть вражаючі. Але ми всі є краплі в океані спротиву. Тому віримо, що разом переможемо», – пишуть виробники. 

100 гривень з кожного товару Ohra Home

Ohra Home – бренд постільної білизни, створений мамами дітей з інвалідністю. Це соціальний бізнес, який також не залишився осторонь. 22 лютого команда почала перераховувати 100 гривень з кожного комплекту постільної білизни на потреби наших захисників. 

«Безпілотники, амуніція, засоби захисту та наша безперестанна молитва – те, що потрібно нашим захисникам. Ми закликаємо бізнес та всіх небайдужих приєднуватись та створювати ініціативи на підтримку нашої армії. Наша армія не така гола і боса як в 2014, але й противник вже перетворився в «регулярні війська»», – каже команда бренду Ohra Home.

50 тисяч від бренду Slow.ly 

Бренд одягу та речей з «несподіваних матеріалів» Slow.ly запустив у продаж спеціальну колекцію аксесуарів, пошитих з військового одягу. Усі зароблені кошти команда бренду перерахує на допомогу нашим бійцям. Загалом організатори планують зібрати щонайменше 50 тисяч гривень.

Бізнес Slow.ly та продукція на підтримку ЗСУ

«Наша справа – це наш голос, і ми хочемо його використати. На початку нашого бренду ми реалізовували дуже багато ідей, з якими не завжди справлялися. Так ми створили ідеальну серію з трьох аксесуарів, які пошиті з матеріалів, врятованих з виробництва військового одягу. Ця серія вийшла в світ, але так і не реалізувала себе, тому ми тихенько спакували її в коробки і чекали зіркового часу. І цей час настав», – розповіли на сторінці бренду.

100 тисяч від PetHouse

Українська компанія PetHouse, яка вже 12 років займається реалізацією товарів для тварин, передала фонду «Повернись живим» 100 тисяч гривень. А ще наголосила: усі члени команди залишаються на своїх місцях.

«Pethouse долучається до підтримки наших захисників. Щойно відправили 100 000 гривень фонду «Повернись живим». Щодо нашої команди, то ніхто нікуди не тікає та не збирається. Робимо те, що вміємо найкраще: працюємо, годуємо домашніх звірят та допомагаємо притулкам. Слава Україні!», – зазначили в PetHouse.

10 гривень з кожної пачки кави у Veterano Brownie

Кав’ярня Veterano Brownie оголосила про запуск нової колаборації: на полицях закладу з’явиться зернова кава, а 10 гривень від вартості кожної пачки ветеранський бізнес перераховуватиме до фонду «Повернись живим».

Ветеранський бізнес долучився до підтримки армії

«У цих умовах бізнес Veterano Brownie продовжує свою роботу у звичайному режимі. За 3 роки нам вдалося побудувати доволі стійку систему, з відпрацьованими і налагодженими процесами. Завдяки вам, нашим гостям, і завдяки команді це місце встигло стати легендарним. І ми зробимо усе, щоб зберегти його саме таким», – написав засновник кав’ярні Роман Набожняк.

100 тисяч гривень від майстерні свічок

«Ми не вміємо воювати, але вміємо робити свічки», – з такими словами творча майстерня свічок «Просто Миколка» оголосила про збір 100 тисяч гривень на підтримку наших захисників та захисниць. Бренд планує продати 100 коробок з нової колекції, а зароблені кошти передати до фонду «Повернись живим».

«Ми вміємо робити свічки, а ще у нас є ви! З вашою підтримкою ми хочемо зібрати 100 тисяч гривень на допомогу армії», – написали на сторінці майстерні «Просто Миколка».

1000 гривень з кожної фотосесії

Київський фотограф Андрій Кузьмін оголосив, що з кожної фотосесії передаватиме на потреби нашої армії 1000 гривень. За словами митця, у важкі часи варто не панікувати, а робити те, що ми вміємо найкраще.

«Я фотограф. Це єдине, чим я займаюсь і вмію робити найкраще. Я фотографую людей у їхні найщасливіші життєві моменти, і навіть ті, коли дуже болить. Закарбовую увесь спектр людських емоцій, бо всі вони важливі і їх потрібно прожити. Я хочу своєю працею далі піднімати економіку нашої країни, а також робити більше: допомагати армії. Тому віднині з кожної фотосесії я передаватиму на потреби нашої армії 1000 гривень», – написав фотограф.

А ще до підтримки захисниць та захисників України долучається ШоТам. Усі донати, надіслані Добродіями ШоТам у лютому, ми перерахуємо у Фонд «Повернись живим». 

Закликаємо й вас відкинути сумніви й паніку і довіритися тим, хто склав присягу обороняти народ України. Щоразу при появі тривожних думок пересилайте 10 гривень на потреби ЗСУ. Тільки разом, тільки спокійно, тільки ставши пліч-о-пліч ми переможемо агресора.

Коментарі

Суспільство

Як підготуватися до відключень світла: ДСНС та гурт ТНМК запустили нове навчання (ВІДЕО)

Опубліковано

В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.

Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.

Про створення курсу

Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.

«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.

Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить

Фото: вебсайт ДСНС

Мета навчальних відео

Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.

Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці

У восьми випусках ведучі розповіли:

  • як заживити квартиру та приватний будинок;
  • як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
  • як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
  • як використовувати різні прилади у різних умовах;
  • на що звертати увагу під час вибору пристрою;
  • які є заходи безпеки під час користування різними приладами.

«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.

Відео: ютуб-канал Фонд Східна Європа

Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.

Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.

Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.

Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця пришвидшить 38 рейсів та додасть вісім нових: які зміни чекати

Опубліковано

З 15 грудня українці зможуть їздити у гори п’ятьма новими маршрутами, а до Харкова створять три нових рейси. Укрзалізниця також зменшить час у дорозі для 38 потягів.

Про це повідомили в компанії.

Нові рейси до Карпат

Як повідомили у пресслужбі Укрзалізниці, до українських гір з’являться нові маршрути, серед яких:

  • поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
  • поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
  • поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
  • поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
  • поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
  • поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.

Читайте також: Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Потяги до Харкова

Компанія додасть потяг № 823/824 Харків – Дніпро: цей рейс стане новим способом доїзду між двома містами.

Поїзд № 165/166 Харків — Черкаси (через день): сполучення створили для пасажирів із Харкова, Дніпра, Черкас та низки інших станцій нового маршруту.

Маршрут поїзда № 105/106 (205/206) Одеса — Київ можуть продовжувати до Харкова у пікові періоди.

Читайте також: Урбаністичний трилер з Гордієнком та Вітовською-Ванца: вийшов трейлер «Дому за склом» (ВІДЕО)

Покращення маршрутів

Поїзд № 39/40 Запоріжжя — Солотвино відправлятиметься із Запоріжжя о 16:17, раніше він починав рух о 7:12.

«Це дозволить мешканцям міста проводити більше часу в дорозі вночі, вивільняючи день для інших важливих задач», — написали в Укрзалізниці.

Тепер потяг №113/114 Львів — Харків їздитиме щоденно. Також його продовжуватимуть у пікові періоди до Івано-Франківська.

Поїзд № 133/134 Київ — Рахів також курсуватиме щоденно.

Скорочення рейсів

Завдяки ремонтам залізниці, компанія пришвидшить такі потяги:

  • Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
  • Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
  • Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
  • Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
  • Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.

Нагадаємо, що Укрзалізниця запускає пряме щоденне сполучення Київ — Будапешт: графік руху.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Укрзалізниці

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські та британські науковці розробили програму психологічної допомоги для чоловіків: як взяти участь

Опубліковано

Нова програма психологічної допомоги покликана зменшити зловживання алкоголем та покращити емоційний стан чоловіків, які відчувають стрес через війну. Її розробили науковці Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії та Лондонської школи гігієни і тропічної медицини в межах проєкту CHANGE.

Про це ШоТам повідомляють представники проєкту CHANGE.

Наразі розробники запрошують охочих стати учасниками дослідження програми. Частина учасників отримає психологічну допомогу за новою методикою. Психологічні сесії будуть безкоштовними, а хто саме їх отримає буде визначено випадковим чином.

Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE

  •  Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
  •  відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
  •  вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.

Участь у дослідженні є конфіденційною.

Читайте також: «Не подумайте, що я слабкий»: як працює Лінія підтримки для чоловіків

Як і для чого проводиться дослідження

У дослідженні візьмуть участь 500 чоловіків. Мета — з’ясувати наскільки програма CHANGE є ефективною та як її впровадити. Для цього науковці випадковим чином розподілять учасників до двох груп: учасники першої отримають допомогу на індивідуальних психологічних сесіях за новою методикою, учасники другої візьмуть участь в опитуваннях без отримання психологічної допомоги. Потім дослідники проаналізують зміни у вживанні алкоголю та психологічному стані чоловіків обох груп і порівняють їх, щоб визначити справжній вплив програми CHANGE.

Дослідники наголошують, що користь можуть отримати і ті учасники, які не братимуть участі у психологічних сесіях. Їм буде надана практична наукова інформація щодо опанування стресу та проблем, пов’язаних зі зловживанням алкоголем. Важливою є і суспільна значущість цього дослідження. Очікується, що у разі ефективності програми, нею зможуть скористатись та відчути покращення самопочуття чоловіки як в Україні, так і в цілому світі.

«Ми хочемо впровадити в Україні програму, яка ефективно допомагатиме людям впоратися з емоційними труднощами та проблемами, які виникли внаслідок зловживання алкоголем на початковому етапі, поки у них немає залежності, у такий спосіб попереджуючи її розвиток у майбутньому», — розповідає Сергій Богданов, провідний дослідник проєкту CHANGE, керівник Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії.

Контакти для реєстрації на участь у дослідженні

Нагадаємо, ми розповідали, як надати першу психологічну допомогу: поради психолога.

Фото: Freepik

Коментарі

Читати далі