Суспільство
НБУ презентував набір пам’ятних монет, присвячених «Щедрику»
Нацбанк презентував набір із трьох срібних пам’ятних монет «Щедрик – колядка дзвонів», який продовжує серію «Українська спадщина». Набір присвячений одному з національних музичних символів України – всесвітньовідомій колядці «Щедрик» в обробці композитора Миколи Леонтовича.
Про це повідомили у пресслужбі НБУ.
«Уперше в українській нумізматиці ми обрали для монети форму дзвоника. Адже саме мелодія “Щедрика” нагадує передзвін, а американська версія цієї всесвітньовідомої пісні зветься “Колядка дзвонів”. Синергія та єднання двох культур – української та американської – сприяли створенню композиції, яка тепер є символом Різдва в усьому світі», – зазначив Голова Національного банку Андрій Пишний.
Про монету
Кожна з трьох монет, що входять до набору, виконана у формі дзвоника, має номінал 10 гривень та виготовлена зі срібла 999 проби.
Маса дорогоцінного металу в чистоті – 31,1 г (кожна).
На аверсі центральної монети набору зображено вертеп з різдвяною зіркою – культурний феномен, що зберігає глибокі історичні українські традиції. На аверсі двох інших монет розміщені збірні композиції янголів, що символізують чистоту, силу, Божу допомогу, захист та світло свята Різдва, а також рядки з пісні «Щедрик».
Читайте також: «Добрий вечір тобі, пане господарю». Як добре ти знаєш українські колядки? (ТЕСТ)
На реверсі центральної монети розміщено стилізовану композицію першого виконання “Щедрика” хором під проводом диригента Олександра Кошиця у 1922 році у Карнеґі-холі, над хором – силует ластівки, яка є головним персонажем пісні. На реверсі двох інших монет зображено стилізовані кольорові прапори України та США, композицію з історичних культових споруд Києва і Нью-Йорка та золотисте мереживне тло з дзвониками, що символізує наповнення простору чарівними звуками мелодії колядки.
Монети з набору щедро оздоблені тамподруком (кольоровий друк), локальною позолотою (вміст золота в чистоті не менше ніж 0,003 г) і вставками камінчиків (кубічний оксид цирконію діаметром 1,5 мм).
Дизайн створили художники мистецької групи АртТріум: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.
Про реалізацію монет
Реалізація набору пам’ятних монет «Щедрик – колядка дзвонів» здійснюватиметься інтернет-магазином нумізматичної продукції НБУ та банками-дистриб’юторами у 2024 році. Тираж набору – до 5 000 штук.
Нагадаємо, НБУ випустив пам’ятну монету, присвячену українським залізничникам.
Також з’явилася монета, присвячена українським волонтерам.
Фото: НБУ.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі