Суспільство
Найстарший український доброволець пішов на війну услід за синами
Бориса Мельника внесли до Національного реєстру рекордів як найстаршого українського добровольця. Йому 77 років і 5 з них він присвятив захисту країни.
Борис Мельник тримав оборону в Пісках, розміновував ворожі снаряди та пастки під Авдіївкою. Почав ще з Майдану у 2014-му, а на війну пішов услід за своїми синами. Спочатку молоді бійці сміялися з дідуся, але той став справжнім універсальним солдатом.
Читайте також: Як вчитель фізкультури став живою легендою війни на Донбасі
Нарівні з молодими Борис риє окопи та вправляється зі зброєю. А у вільний час розважає побратимів грою на бандурі та співає пісень.
Коментарі
Суспільство
У Миколаєві 33 ветерани бойових дій на Сході отримали квартири

У Миколаєві ветерани бойових дій на Сході України отримали сертифікати на нові квартири. Житло для бійців придбали на кошти місцевих бюджетів. На це виділили майже 16 мільйонів гривень, повідомили у міській раді.
Читайте також: На будівництво житла для прикордонників виділили 200 мільйонів гривень
22 квартири розташовані в обласному центрі і ще 11 в кількох районах регіону в залежності від місця проживання військових. У цілому для воїнів придбали 33 квартири. Зробили це минулого року в рамках цільових програм соціального захисту.
“Програма Миколаївської області, програма міста Миколаєва є дієвою і може бути наслідувана іншими областями. Забезпечення житлом наших ветеранів, наших воїнів свідчить про те, що держава піклується про своїх захисників”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: 80 нацгвардійців отримали нові квартири у Вишгороді
Житло для героїв, які захищали і захищають незалежність України, купили в рамках комплексної програми соціального захисту населення “Турбота”. Планується, що в поточному році для воїнів придбають не менше 33 квартир.
Хто має право на житло?
Право на поліпшення житлових умов мають учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, члени сімей загиблих.
Жилі приміщення надаються, враховуючи кількість членів сім’ї особи, яка має право на пільгу. При цьому надається 13,65 кв.м. на одну особу, але не менше рівня середньої забезпеченості громадян жилою площею в даному населеному пункті.
На квартирний облік беруться особи, які постійно проживають або зареєстровані у даному населеному пункті. Житло може бути надане, якщо виділено фінансування з бюджету на окремі програми для окремих категорій населення.
Подробиці щодо Державної програми забезпечення доступним житлом ветеранів можна знайти тут.
Коментарі
Суспільство
На Чернігівщині зводять гуртожитки для понад 400 військових

На Чернігівщині триває будівництво гуртожитків поліпшеного типу для військовослужбовців контрактної служби. В кожну будівлю зможуть заселитися 152 вояки. Тобто, усього нові казарми поліпшеного планування стануть житлом для понад 400 чоловік, повідомляє прес-служба Міноборони.
Як виглядають гуртожитки?
На кожну кімнату розраховано окремий санвузол та душова. Слід підкреслити, що на кожному поверсі будуть обладнані кухня та їдальня.
Як розповів керівник будівництва Володимир Вікторович, до гуртожитків вже підведено водопровід та каналізацію, зробили внутрішню розводку електромережі кімнатами, будівлі під’єнали до котельні. З покращенням погодних умов будівельники розпочнуть утеплювати будівлі, а потім робити внутрішні та оздоблювальні роботи.
Читайте також: На будівництво житла для прикордонників виділили 200 мільйонів гривень
Розпочали будівництво у серпні минулого року. Закінчити планують попередньо у червні. Для цього на кожній казармі щоденно трудяться по бригаді будівельників. Після здачі в експлуатацію та благоустрою територія гуртожитків буде відділена в окреме військове містечко.
Також, окрім нового житла для військовослужбовців контрактної служби у Чернігові планують звести і багатоповерхівку для офіцерів.
На тепер, в Україні триває будівництво 184 гуртожитків для військових. Півтора десятки таких гуртожитків, які вперше за роки незалежності будують за новим проектом, уже перебувають на фінальній стадії.
Коментарі
Суспільство
В Україні запрацював реєстр корупціонерів

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) створило і відкрило реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Про це повідомляє прес-служба відомства.
“Розпочав роботу Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення”, – йдеться у повідомленні.
Реєстр містить інформацію про осіб, яких притягнуто до кримінальної, адміністративної, дисциплінарної або цивільно-правової відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, а також про юридичних осіб, до яких застосовано заходи кримінально-правового характеру у зв’язку із вчиненням корупційного правопорушення.
Як працює реєстр?
Довідка стосовно юридичних осіб формується на основі даних, вказаних в ЕЦП (електронний цифровий підпис) юридичної особи, шляхом пошуку в Реєстрі за найменуванням юридичної особи, кодом в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ідентифікаційним кодом юридичної особи іншої країни (для нерезидентів).
Читайте також: В Україні запустять електронний реєстр “лікарняних”
Зареєстрований користувач може отримати довідку стосовно себе на основі персональних даних, вказаних у його ЕЦП (кваліфікованому електронному підписі).
Реєстр безоплатний та доступний цілодобово через офіційний веб-сайт Національного агентства.
У Реєстрі передбачена функція самостійного безоплатного отримання довідки юридичними особами – учасниками публічних закупівель.
Коментарі
Суспільство
Українець перетворив квартиру на двоповерхову гуцульську мазанку

Дизайнер Сергій Махно переміг у великому архітектурному конкурсі у США, бо перетворив свою квартиру на двоповерхову мазанку.
Дизайнер Сергій Махно перетворив свою київську квартиру на гуцульську хату. Стіни вкриті кізяками, кінським волосом та половою. Мийка – старезна поїлка для коней. А замість стелі – розібрана гуцульська хата. Двоповерхова квартира – суміш японського стилю з етнічним гуцульським. Це вперше в українській історії подібний проект здобув міжнародну премію з архітектури у США.
“Жінка як почула, що у нас кізяки будуть на стінах, трохи не вбила”, – каже Сергій Махно.
Читайте також: На Полтавщині 23-річний студент створив музей у дідовій хаті
Дитячу кімнату Сергій побачив чорною та з сокирою, а в гардеробній розмістив старовинне корито для прання. Ванна занурена у підлогу, поруч із нею незвична мийка XVIII сторіччя з поїлки для коней. У вітальні у нього 6-метрова стінка із живими рослинами. А замість дверей портали з кривих дровеняк. Саме це поєднання зачарувало журі конкурсу. Проте більше ніж призу дизайнер радіє з практичності мазанки.
“Діти ти кізяки гризли, і нічого навіть не видно, фарбу б вже з’їли давно”, – говорить Сергій Махно.
Коментарі
Суспільство
В українців побільшало готівки

У готівковому обігу України, станом на 1 січня 2019 року, перебувало 400,1 млрд гривень. Про це повідомляє прес-служба регулятора.
“Це на 10,7% більше ніж на початок минулого року (361,5 млрд гривень станом на 1 січня 2018 року)”, – йдеться у повідомленні.
Навіщо стільки?
У Нацбанку кажуть, що збільшення попиту на готівку зумовлювалося потребами зростаючої економіки України у засобах розрахунку. Як наголошується, з загальної суми в обігу перебувало 2,2 млрд гривень монет (13,1 млрд штук) та 397,8 млрд гривень у банкнотах (2,95 млрд штук).
“Середня кількість банкнот на одного українця становила 69 штук, а розмінних монет – 293 штуки (станом на 1 січня 2018 року – 70 банкнот та 293 розмінні монети відповідно)”, – зазначає регулятор.

Згідно з повідомленням, найбільше за кількістю у готівковому обігу перебуває банкнот номіналом 200 гривень та розмінних монет номіналом 10 копійок (22,8% та 29,1% відповідно).
Коментарі
Суспільство
В Україні створять 45 груп поліції для реагування на домашнє насильство

В Україні близько 450 поліцейських після спеціальної підготовки працюватимуть у складі мобільних груп для реагування на домашнє насильство. Уже цього року працюватиме 45 таких мобільних груп, повідомляють у прес-службі правоохоронців.
“Цього року ми запустимо 45 мобільних груп, які будуть реагувати виключно на випадки домашнього насильства. Наразі вже відібрано близько 450 співробітників з підрозділів поліції превенції та патрульної поліції. Це дільничні офіцери поліції, інспектори ювенальної превенції та патрульні поліцейські, які пройшли попередній відбір та проходять зараз навчання”, – повідомили у відомстві.
Читайте також: “Антонов” за 450 мільйонів доларів виготовить літаки для МВС
Близько 200 поліцейських вже пройшли відповідні навчання наприкінці минулого року. У січні цього року серія тренінгів стартувала й для другої частини поліцейських.
Перший спеціалізований п’ятиденний тренінг на базі Національної академії внутрішніх справ наразі проходять 20 поліцейських із Запоріжжя, Києва, Одеси, Харкова, Білої Церкви, Кропивницького, Маріуполя, Миколаєва, Полтави, Сум, Хмельницького, Черкас та Чернігова.
Від тонкощів законодавства до медичної допомоги
Під час тренінгів поліцейські аналізують тонкощі законодавства у сфері домашнього насильства. Так, 11 січня цього року набули чинності зміни до Кримінального кодексу України, якими криміналізовано домашнє насильство (ст. 126-1 КК України). І нові мобільні групи поліції реагуватимуть виключно на факти домашнього насильства відповідно до внесених змін.
Читайте також: На Запоріжжі запустили мобільний додаток для виклику поліції
Окрім того, під час тренінгів поліцейські проходять підготовку в області психології та медичної допомоги. Також у спеціальних інтерактивних кімнатах, які моделюють звичайне житло, співробітники поліції відпрацьовують можливі сценарії домашнього насильства та свої дії для належного реагування на це насильство.
Навчання також включають співпрацю та взаємодію з іншими суб’єктами, які працюють у сфері попередження домашнього насильства. Йдеться про центри соціальних служб, служби у справах дітей, медичні, освітні заклади, центри безоплатної правової допомоги та інші служби.