Суспільство
Навчать 15 тисяч бійців: ЄС офіційно запустив тренувальну місію для ЗСУ
Європейський Союз офіційно запустив тренувальну місію для бійців Збройних сил України. Протягом двох років навчання пройдуть 15 тисяч бійців.
Про це повідомили на сайті Європейської ради.
На організацію та запуск місії європейським партнерам знадобилося всього три місяці.
«Ми запускаємо місію всього через три місяці від старту підготовки, і це рекордний час для європейців. 15 тисяч українських бійців тренуватимуться в різних країнах-членах ЄС. Це великі зусилля, які допоможуть відновити та покращити спроможності української армії. Ця місія буде ключовою для нашої військової допомоги Україні», – заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель.
Він додав, що українці в межах місії отримуватимуть саме ті знання і навички, яких потребують, адже програма навчань складена у координації та за запитом військових штабів самої України.
The EU’s newly launched CSDP mission #EUMAM Ukraine will enhance the military capability of the Ukrainian Armed Forces in their defence of their country against Russia’s war of aggression.
— Josep Borrell Fontelles (@JosepBorrellF) November 15, 2022
Military training will now start under the EU flag. https://t.co/QtG1qbgsE8 pic.twitter.com/JnYb3xd0fo
Навчання 15 000 військовослужбовців відбуватимуться в різних місцях на території держав-членів ЄС, кожна з яких візьме на себе специфічні напрямки тренування
«Це війна, яка повністю відрізняється від “класичних” воєн, які ми бачили у минулому. Важливим є те, що різні країни-члени будуть допомагати із різними тренувальними спроможностями. У країні, яку я знаю найкраще, у моїй Іспанії, також тренуватимуть ЗСУ. Не лише в Польщі, не лише у країнах на кордонах з Україною. Усі європейські країни зроблять свій внесок», – наголосив Боррель.
Нагадаємо, дві тисячі українських військовослужбовців найближчим часом пройдуть кількатижневу підготовку у Франції.
Також ми повідомляли, що українські військові пройдуть навчання в Іспанії.
Фото: з відкритих джерел.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі