Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Натуральний лимонад у вас вдома. П’ять українських виробників та рецепти для приготування

Опубліковано

У спекотний літній день багатьом смакує чудовий напій — лимонад. Його часто асоціюють із не дуже корисним продуктом — щось на кшталт солодкої газованої води. Насправді ж в Україні є виробники, які виготовляють лимонад повністю натуральним, спеціально вирощуючи фрукти та ягоди. Пропонуємо вам п’ять компаній, які створюють не лише смачний та освіжаючий, а й корисний продукт. А ще перегляньте простий рецепт приготування домашнього лимонаду, який точно слід собі зберегти.

Класика та грейпфрут від «Лепрекон»

Насолодитися освіжаючим лимонадом і згадати молодість можна з напоями від компанії «Лепрекон». У їхньому асортименті є добре відомий кожному «Буратіно», названий на честь однойменного казкового героя. Раніше цей лимонад виготовляли у Запоріжжі на базі потужностей пиво-безалкогольного комбінату №1, який вже припинив своє існування. Тепер виробництво перейняло для себе підприємство «Лепрекон». А ще в асортименті компанії — лимонад зі смаком грейпфрута: ви відчуєте солодкість, терпкість і трохи гіркоти з медовим присмаком. Цей фрукт прекрасно втамовує спрагу й освіжає, залишаючи приємний посмак. Якщо ж ви фанат класики, компанія готує і напій на основі лимону.

Фото: www.facebook.com/leprekon.zp

«Лепрекон» у 2015 році заснували два ентузіасти-любителі сидру як стартап. Вони почали з виробництва яблучного напою за власною рецептурою. Поступово розширювали свій асортимент новими, ексклюзивними сортами, яких ще не було на ринку. Зараз в них можна ще придбати квас та різні коктейлі.

Ціни: від 17 гривень за літр

Де придбати: у торгових точках «Leprekon» та «Ведмідь» у різних містах, зокрема в Запоріжжі та Маріуполі. Повний список місць можна знайти на карті

Лимонад з огірка та м’яти від Topfruits

Для поціновувачів хенд-мейду пропонуємо лимонади, які ще потрібно доготувати вдома. Компанія Topfruits з Одеси продає фасоване фруктове пюре. Його потрібно у склянці залити сильногазованою водою в об’ємі 280 мілілітрів, після чого утвориться готовий напій. Серед смаків лимонаду в асортименті є огірок з лимоном та м’ятою, манго з маракуєю, хуго та класичний мохіто. Виробник вказує, що поєднання огірка досить незвичне на смак, але точно не залишить вас байдужим.

Фото: www.facebook.com/Graniltd

У Topfruits — повний цикл виробництва, від вирощування фруктів і ягід, до готового продукту. Вони виготовляють чаї, лимонади та пюре. До складу входять лише натуральні фрукти та ягоди вищого сорту, які проходять ретельний відбір. Вони зберігають усі корисні властивості завдяки циклу глибокого заморожування за технологією IQF — шокове заморожування.

Ціни: 16 гривень за штуку

Де придбати: у соцмережах, відправляють поштою

Крем-сода і тархун по-чернігівськи в Bierwelle

Ситро та крем-сода прямісінько з Чернігова. Крафтова броварня Bierwelle тішить своїх покупців не лише десятками сортів пива, а й різними видами лимонаду власного виробництва. В асортименті ще є напій Дюшес, лимонад з бузини, тархун та «Буратіно». Їх можна придбати винятково в торгових точках, тож не факт, що в одному місці ви зможете скуштувати всі шість смаків.

Фото: www.facebook.com/Bierwelle

Чернігівська крафтова броварня Bierwelle працює вже понад вісім років. Співвласник пивоварні Андрій Осіковський свого часу теж опановував науку пивоваріння. Запускати процес виготовлення напоїв запросили угорських фахівців, які навчали працівників Bierwelle секретам майстерності. За основу броварня бере традиційно-класичні рецепти, додаючи трохи авторства. Асортимент налічує приблизно двадцять основних сортів пива та десять сезонних. Також є широкий вибір сидру та лимонад власного виробництва.

Ціни: від 20 гривень за 0,9 літра

Де придбати: у торгових точках Bierwelle у різних містах, зокрема в Одесі та Дніпрі, та закладах Хряк, Robata, Buddka Bar. Повний список місць можна знайти тут. У Чернігові працює адресне доставлення

Освіжаюче мохіто прямісінько з Умані

Цей лимонад ви, можливо, вже куштували, адже компанія «Уманьпиво» виготовляє його понад 28 років — з 1993-го. В асортименті пропонують класичний «Уманський лимонад», який можна відрізнити з тисячі, а також яблучний напій та мохіто. Виробник вказує, що не додає жодних штучних барвників і підсолоджувачів до свого лимонаду — тільки чисту воду, цукор і фрукти. Тому ці напої пропонують навіть малечі.

Фото: www.facebook.com/uman.lemonade

Підприємство розвиває свої потужності з 1878 року. Там поєднують стародавні традиції та новітні технології, щоб ви могли придбати дійсно якісну продукцію з натуральної сировини. Уманські технологи постійно консультуються з німецькими експертами пивоваріння. Особливість компанії в тому, що сировину для виробництва вони вирощують самі, на власних полях. А на бджолиних пасіках збирають свій мед для приготування медового пива.

Ціни: від 195 гривень за бокс із 6 склянок 0,33 літри

Де придбати: на сайті, у соцмережах, у низці супермаркетів

Читайте також: Комбуча, або чайний гриб: 5 українських виробників та де можна купити

М’ятний анчан та білий чай від Eat easy

Українська компанія-виробник ферментованих cлабогазованих безалкогольних напоїв-пробіотиків та корисних альтернативних снеків Eat easy серед продукції також пропонує лимонади. Виробник створює живий напій завдяки подвійній ферментації симбіотичною культурою бактерій tibicos з природною газацією. Туди він додає якийсь із чотирьох смаків. Ви можете придбати дюшес, білий чай, м’ятний анчан, а також поєднання квітів розели, малини та шипшини

Фото: www.facebook.com/eateasy.ua

Eat easy — це перший бренд цілісного і здорового харчування в Україні, його заснували у 2014 році. Тут можна знайти збалансовані страви для сніданку, обіду чи вечері, продукти з home collection, щоб готувати смачно та корисно вдома, напої, guilt-free десерти та снеки. Зокрема, виробник створює унікальні альтернативи шкідливим смаколикам — чипси з буряку, батату, а також лляні хлібці з різними спеціями. 

Ціни: 79 гривень

Де придбати: на сайті, у соцмережах

Сиропи з ананаса й барбарису від EKAFOOD

Сироп — ще один варіант майже самостійного приготування лимонаду вдома. Компанія «Гранд Хорека» випускає їх під торговою маркою «EKAFOOD». Цей продукт виробник створює на основі натурального концентрованого соку з ягід і фруктів. Розчин є сумішшю глюкози та фруктози. Сироп насичений солодким смаком і запашним ароматом тих інгредієнтів, які були використані при його створенні.

Фото: abyhom.com

Придбати можна як класичний лимонад, так і мохіто та смаки ананасу, малини й барбарису. Приготувати напій таким чином — досить просто. Достатньо вилити вміст пакування до склянки й додати пів літра води та кілька кубиків льоду. І вуаля — освіжаючий лимонад готовий. Продукцію працівники EKAFOOD виготовляють самостійно, із натуральних відбірних інгредієнтів найвищого ґатунку. Купити її ви можете як у роздріб, так і гуртово, по Києву — безкоштовне доставлення.

Ціни: 7,6 гривні за одне пакування

Де придбати: на сайті, у соцмережах

Лимонад власноруч: готуємо вдома

Для приготування класичного лимонаду вам знадобляться 160 грамів цукру-піску, три великих лимони, один літр води та приблизно 40 хвилин часу. Цукор слід висипати в каструлю і залити його 200 мілілітрами води. Поставте варитися, поки не розтануть всі кристали цукру. Постійно помішуйте, а одержаний сироп залиште охолонути. З лимонів слід вичавити сік, змішати його з цукровим сиропом. У підсумку в вас вийде шість порцій лимонаду, подавайте його охолодженим.

Якщо ви не споживаєте цукор, маємо для вас інший. Вам слід використовувати у приготуванні дуже стиглі та солодкі фрукти. Це може бути медова диня, солодкі сорти манго, кокосове молоко. З останнього, до речі, можна приготувати дві порції напою всього за п’ять хвилин. Беремо 400 мілілітрів кокосової води (можна придбати готову або взяти свіжу з кокоса), 30 мл лимонного соку, три лаймові часточки та пучок листків м’яти. У кокосову воду додайте лимонний сік і збовтайте. У ступку складіть листочки м’яти та часточки лайма. Розімніть, щоб м’ята і цедра віддали запах. Розкладіть по склянках м’яту з лаймом. Залийте кокосовою сумішшю. Додайте кубики льоду і подавайте.

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі

Суспільство

79% жінок обрали залишатися в Україні під час війни: результати дослідження

Опубліковано

28 березня в Києві відбулася презентація дослідження «Жінки у війні: мотивації залишатися та причини виїжджати», під час якої експерти проаналізували, що спонукає українок залишатися в країні, попри війну, а що може змусити їх вирішити переїхати за кордон.

ШоТам відвідали презентацію та готові поділитися з вами результатами.

Про опитування

З 23 по 30 січня 2025 року Центр економічної стратегії спільно з American University Kyiv провів опитування серед жінок віком від 18 до 60 років, які живуть в Україні (за винятком тимчасово окупованих територій). Також експерти опитали українок, які після початку повномасштабної війни виїхали за кордон. У дослідженні взяли участь 2018 респонденток.

Як війна вплинула на переселення жінок 

  • 39% українок були змушені залишити свої домівки; з них 53% вже повернулися.
  • 69% переміщених жінок залишалися в межах України, 24% виїхали за кордон, а 7% поєднували обидва варіанти.
  • Більшість переміщень були тривалими: 39% опитуваних перебували поза домом понад рік.
Фото: Центр економічної стратегії

Мотивація залишатися в Україні

Згідно з дослідженням, для 79% опитаних є важливим залишатися в Україні, 15% не визначилися з відповіддю, а 6% не вважають це принциповим.

Що повпливало на таке рішення:

  • вік і соціальний статус: старші жінки частіше обирають залишатися;
  • фінансовий стан: люди з вищими доходами менш схильні до еміграції;
  • власність житла: наявність власного житла підвищує бажання залишитися;
  • мова спілкування: україномовні громадянки частіше обирали залишитися.
Фото: Центр економічної стратегії

На відміну від попередніх досліджень, нині жінки з вищими доходами менш схильні до виїзду. 

«Так само окремо в нас була категорія підприємиць, тобто власниць своєї справи. Вони, в принципі, не хочуть виїжджати з України, хочуть залишатися тут», — відзначила заступниця директора Інституту поведінкових досліджень Наталя Заїка.

Всупереч очікуванням і поширеним стереотипам:

  • жінки з дітьми мають таке ж бажання залишатися в Україні, як і ті, хто не має дітей;
  • відсоток жительок сіл і містянок, які хочуть жити в Україні, приблизно рівний;
  • для жінок, чиї населені пункти зараз розташовані в окупації або а зоні активних бойових дій, не менш важливо залишатися в Україні.

Читати також: Працювала в Лондоні, але повернулася в Україну: це управліниця, що цифровізує державу

Основні причини залишатися

Фото: Центр економічної стратегії

«У відкритих відповідях часто повторюються фрази: “Тому що тут моя сім’я”, “Тому що тут мої діти”. Це підкреслює глибоку прив’язаність до рідних і бажання підтримувати їх у складні часи», –– зауважила Наталя Заїка.

Які ризики бачать в Україні та за кордоном 

Фото: Центр економічної стратегії

Жінки за кордоном значно гостріше сприймають потенційні ризики повернення до України, оцінюючи їх у півтора-два рази вище, ніж ті, хто залишився в країні. Водночас другі бачать більше загроз у разі переїзду за кордон, пов’язаних із соціальною адаптацією, фінансовою стабільністю та медичним забезпеченням.

Перспективи життя за три роки

Жінки, які залишаються в Україні, загалом дивляться в майбутнє з більшою надією, ніж ті, що перебувають за кордоном. Більшість українок вважають, що за три роки вони зможуть повернутися до своєї довоєнної спеціальності — так думають 59% респонденток. Серед жінок за кордоном таких менше — лише 47%, хоча вони частіше розглядають варіант зміни професії або перекваліфікації. 

Щодо рівня життя, 46% опитуваних в Україні очікують на покращення своїх умов за три роки, тоді як серед людей за кордоном цей показник значно вищий — 80%. Проте ймовірність погіршення рівня життя бачать лише 7% жінок в Україні, а серед жінок за кордоном таких 20%. 

Перспективи завершення війни для них також виглядають по-різному. Майже третина опитуваних в Україні (29%) вірить, що за три роки війна повністю завершиться. Однак серед жінок за кордоном такий оптимізм мають лише 5%. Водночас майже половина останніх (45%) вважає, що війна залишиться в стані замороженого конфлікту, тоді як в Україні таку думку поділяють лише 12%.

Читати також: Обʼєднані Маріуполем: ці переселенці запустили чи релокувати свої бізнеси й ініціативи

Про дослідників

Центр економічної стратегії (ЦЕС) — незалежний аналітичний центр, заснований у травні 2015 року. Його мета — підтримка реформ в Україні для досягнення стійкого економічного зростання. Центр проводить незалежний аналіз державної політики та сприяє посиленню громадської підтримки реформ.

American University Kyiv (AUK) — це приватний університет, розташований у Києві. Заснований у партнерстві з Arizona State University (ASU) та Cintana Education, AUK надає інноваційну вищу освіту за американськими стандартами на рівнях бакалаврату, магістратури й докторантури.

Фото обкладинки: UAExperts.

Читати далі